Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
[A4 B6] Wyciek oleju 3.0 V6 ASN
Poza ASO te uszczelki są o połowę tańsze
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
Już nic nie mówię... po prostu takie naprawy to nie moja bajka. Bezawaryjności życzę
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
No spoko, najwaźniejsze, że cztery pierścienie na grillu trzymają się wciąż na ori mocowaniach... sznurków pod maską nikt nie widzi
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
Uwielbiam takie poprawianie fabryki vel. druciarstwo... A próbowałeś chociaż wyczyścić porządnie tego EGR-a by się w nim zawór N18 nie blokował?
-
[A4 B6] Wyciek oleju 3.0 V6 ASN
Trzeba te rurki i sam zawór zdemontować i dobrze wyszorować wyciorem z tego syfu to się odpowietrzenie nie będzie tak szybko zatykało/zamarzało
-
Audi a4 b6 3.0
Przy moim to ono biedne jest... poszło PW do Ciebie BTW. Fotele Recaro a na fotach najzwyklejsze naleśniki w manualu...
-
Opis podzespołów silnika 3.0 ASN - brak części
Jeśli mowa o przewodach idących ze wzmaka do głośnika niskotonowego to zamiana miejscami kabelków nie uszkodzi nic. Zmieni tylko polaryzację głośnika. A z akustycznego punktu widzenia odwróci jego fazę o 180st. - nijak tu może się cokolwiek sfajczyć
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
ZAWSZE warto zrobić płukankę i przejść na zalecany, syntetyczny olej zgodny z normą VW502.00 Kup LM SHT 5W40 i nie pytaj dlaczego, a po co etc. A oprócz tego wlej mu Ceratec'a (który starcza na 50 tys.km), szczerze polecam. Uprzedzając dziwne komentarze - służy on nie tylko do reanimacji zajechanych jednostek. Ja go traktuję jako dodatkową warstwę ochronną - coś jak dodatkowa powłoka na lakierze, którą nanosi każdy szanujący się detalingowiec Poza tym syntetyk to tylko kilkanaście-kilkadziesiąt złotych więcej przy wymianie... w skali rocznych kosztów eksploatacyjnych to tyle co nic.
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Pinologia czujnika nasłonecznienia w B6 MY2002/2003 jest następująca: czujnik: kolor przewodu: panel: 1 (ro/ge) D/1 3 (ws/gn) C/3 4 (sw/gn) C/4 2 (br/sw) D/16 UWAGA! W B6 MY2004 (w nr VIN na dziesiątej pozycji musi widnieć cyfra 4) pinologia czujnika się zmienia i jest już taka sama jak w B7 !!! czujnik: kolor przewodu: panel: 2 (ro/ge) D/1 4 (ws/gn) C/3 1 (sw/gn) C/4 3 (br/ws) D/16 Panel B7 idzie przerobić (tak by działał już od 16st.C), zmieniając nastawy w odblokowanych kanałach adaptacyjnych, gdzieś w wątku zamieściłem pdf-a z opisem wszystkich kanałów. Taka opcja pojawiła się też w panelach dla B6 wyprodukowanych w 2004r. (+podniesiono odporność na ścieranie się przycisków) ale czy we wszystkich to nie powiem na 100%
-
Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju w Audi A4 B6 3.0 ASN
Hej, dawno mnie tu nie było na forum... tak, poradziłem sobie już 2 lata temu. Wymiana oleju na 5W40 rozwiązała problem, bo ten się nagrzewa u mnie (+/-) do max. 115st.C przy naprawdę ostrym pałowaniu a 5W30 osiągał z łatwością 120-122st.C i najzwyczajniej w świecie zamieniał się (pod wzgl. lepkości) w wodę... Od tego czasu absolutnie ani razu lampa aladyna mi się już nie wyświetliła na FIS. Nie da się też pominąć faktu, że 5W40 w por. do 5W30 ma generalnie wyższą lepkość ("gęstość"), w każdej temperaturze pracy. Po drodze pamiętam, że zaliczyłem wymianę filtra na ori z ASO, czujnika ciśnienia na zamiennik a potem ori z ASO oraz pompy oleju (wróciłem potem do starej), zupełnie niepotrzebnie.
-
Problem z grzechotaniem Audi A4 B6
P od N na automacie nie różni się tylko tym, że w przypadku tego pierwszego dodatkowo blokowana jest mechanicznie skrzynia/koła, by samochód się przypadkiem nie stoczył? Moje przekonanie podpiera dodatkowo odczyt "injection time" w VCDS-ie który na obrotach jałowych silnika jest taki sam dla obu tych pozycji, dopiero wrzucenie D zdecydowanie ten czas (wtrysku) wydłuża.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Wg. tego poradnika: http://e46forum.pl/oleje-f25/mini-poradnik-olejowy-jaki-olej-czytaj-i-pytaj--t16826.html to ten Specol jest 100% syntetykiem, tak jak LM SHT 5W40: http://www.specol.com.pl/main/produkt/419.html Co ciekawe, wg. powyższego poradnika, żaden Motul dla aut osobowych obecnie produkowany nie jest 100% syntetykiem! Nie wiem jak z olejami motocyklowymi, ale wygląda na to, że w przypadku osobówek zeszli z jakością...
-
Jakiej firmy amortyzatory polecacie?
Kup tego samego producenta, co wyprodukował ori amory na pierwszy montaż - najpewniej będzie to Monroe. KYB mam w drugim aucie i zużyły się dwukrotnie szybciej niż fabryczne...
-
Audi a4 b7 RS4/S4 Look !
Nie krytykuj, bo jeszcze odwiedzi Cię Cygan z filmiku...
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
No to trzymam kciuki, oby to coś dało
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
Nie idźcie tą drogą...
-
Kilka pomocnych pytan na temat 2.4
Nie mam pojęcia czy takie sprawdzenie wystarczy. Ludzie je wymieniają w V8 zanim zabiorą się za rozrząd i fazatory (tam to dopiero koszty naprawy są masakryczne).
-
Kilka pomocnych pytan na temat 2.4
Zamiast się pchać w duże koszty na dzień dobry to warto wpierw wymienić zawory zwrotne oleju, w ASO kosztują coś ok. 100zł/szt.
-
Jakiej firmy amortyzatory polecacie?
Powiedzcie czy dostawcą amorów dla Audi był tylko Monroe czy również Sachs? Bo niektórzy wspominają również o tej firmie... Moje są od tego pierwszego, zawias 1BE
-
Wypadanie zapłonu audi a4 b6 3.0 Q
Jeśli mechanik ogarnięty to z pewnością wie, że VAG-i mają akcję serwisową... jakie to polskie - wydusić z klienta jak najwięcej hajsu przy byle okazji... Dzwoń i umawiaj się na wymianę. Przy okazji kup świeczki z rynku OEM i poproś ASO o ich wymianę, powinni wykonać tę usługę za pół ceny (nominalnej stawki). Przy nowych cewkach OBOWIĄZKOWO nowe świece
-
1.8 T bex quattro bardzo długo się nagrzewa
Niektóre ECU (w moim BGN-ie to jest - 3.0 V6 sprzedawane w USA) analizują czas pracy rozgrzewania się silnika i jeśli coś jest nie tak pod tym względem to wypluwają błąd: 19537/P3081/012417 - Engine Temperature too Low Znaczy to tyle (tak to rozumiem), że nie osiągnął on wymaganej temperatury w określonym czasie i przy określonych warunkach pracy (temp. otoczenia, obciążenie silnika etc). Najczęściej wynika to z uszkodzenia czujnika G2/G62.
-
Wypadanie zapłonu audi a4 b6 3.0 Q
Ciekawa sprawa z tym podciśnieniem które sprawia, że komora spalania lepiej/szybciej jest opróżniona ze spalin. Rzecz jasna występuje ono wtedy, gdy katalizatory są na swoich miejscach a nie puste rury w zamian W ósmej minucie jest o tym mowa. i w połowie szóstej minuty (od 5:30 mniej-więcej)
-
Wypadanie zapłonu audi a4 b6 3.0 Q
Jak wywalisz katy a nie usuniesz programowo drugich sond z ECU to będziesz miał/możesz mieć losowe wypadanie zapłonów, a więc nie dość, że CHECK będzie Ci świecił cały czas (niesprawne katalizatory), to na dodatek od czasu do czasu (np. przy butowaniu) będzie on mrygał. Choć u siebie, tak jak Kruk, nigdy nie doświadczyłem wypadnięcia zapłonów spowodowanego odcinaniem dawki paliwa. Utraty mocy jakoś nie odczuwałem. Musisz podejść do tematu kompleksowo, albo wstawić nowy katalizator, tak ja zrobiłem i polecam te rozwiązanie, najmniej problemowe
-
A4 Cabriolet
A w prowadzeniu jest wyczuwalna różnica? Jak wiadomo silnik w A4 wisi przed przednią osią, a 1.8T jest lżejsze od 2.5TDI...
-
EGR - zaślepiać czy wymieniać
Otóż to, zapomniałem wspomnieć o zatrutym żarciu... ale dużo diesli jeździ poza miastem, więc w powszechnym przekonaniu to już mniej szkodzi czystości powietrza Gdy wykruszył mi się jeden z katalizatorów to w grę wchodziła jak dla mnie tylko jedna opcja - wymiana na nowy.