Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BeyerBrown

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BeyerBrown

  1. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Powiedz, czy wibruje Ci kasta cały czas czy tylko przy określonej prędkości? PS. Brałbym SKF'a
  2. Ja właśnie twierdzę zupełnie co innego! Na 10W40 nie oczekuj cudów... poza tym szkoda silnika. Rzadko który olej tej klasy jest pełnym syntetykiem, a jeśli już to do tanich nie należy.
  3. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Taki to sens jak wymiana felg na modne rotory czy wyłącznika na wersję chrom... Daje też +100pkt. do zaje..istości auta oraz przedłuża przyrodzenie jego właściciela o 10% Cieszy oko i karmi ego kierowcy, ot co Pin 4 przycisku gdzie jest wpięty? W mordę...
  4. Wpinając się plusem w to miejsce sprawimy, że czujnik będzie NON-STOP pracował, również po zamknięciu auta bo to zasilanie które leci bezpośrednio z aku (po drodze jest tylko bezpiecznik S226 30A) Sam tak mam i będę na dniach przerabiał instalację by wpiąć się zasilaniem za stacyjkę, a najlepiej za bezpiecznik S6 5A, na którym wisi również czujnik G65 (czujnik wysokiego ciśnienia). Właściwy plus do czujnika znaleźć można min. w złączu T10d/pin2 - szara kostka w słupku A
  5. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    AG - strona prawa BF - lewa
  6. Kolega pewnie wychodzi z założenia, że półsyntetyk (10W40?) jest gęstszy... tylko nie wziął pod uwagę, że w temp. roboczej silnika (100-110st.C) płynność (lepkość) różnych oliw jest praktycznie taka sama:
  7. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    O skur... syn! Brawo Ty! Jak ten przycisk wpiąłeś? Mógłbyś zapodać jakiś poglądowy schemat?
  8. Jak dostępny w każdym sklepie/cpn-ie to bierz cokolwiek byle zgodnego z normą VW502.00 Z quasi-syntetyków myślę, że dobre będą oleje Shella, do kupienia wiadomo gdzie http://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/ogolne/shell-helix-ultra-5w-40.html
  9. Ładny wykres, gdzie było robione strojenie? Jak był ustawiony rozrząd +/-, że takie pagóry powychodziły? Czy tuner ustawiał ten rozrząd czy inny mechanior to robił/samemu ustawiałeś?
  10. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dzięki za wskazówki, spróbuję na początek innego VCDS-a Czy ewentualnie VAG K+CAN COMMANDER dałby radę czy lepiej zostać w obrębie softu Ross-Tech-a (VAG-COM/VCDS)?
  11. Oby auto służyło i dawało radość Jaki był łączny koszt naprawy silnika? +/-
  12. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ktoś-coś...? Komunikat "Coding rejected" wyskakuje nawet przy próbie zapisania tego samego kodowania co fabryczne.
  13. Próbowałem na wszystkie sposoby, bez efektu Co ciekawe nawet zapisanie tego samego ciągu cyfr co bieżące kodowanie skutkuje również komunikatem "Coding rejection" Ewidentnie jakaś blokada w sterowniku siedzi (login? security access?) albo mój kabel/VCDS jest za słaby na tę operację... BTW. 2-jka na końcu kodu odnosi się do sytuacji w której nie ma z tyłu pirotechnicznych napinaczy pasów (EU/Rest of World), w przypadku aut na rynek NAR widnieje tam albo 5 albo 7 na końcu (2 albo 3 pasy pirotechniczne z tyłu). Zarazem jednak nie mam pojęcia co oznacza xxxxxx4 w przypadku Rest of World... ale to nie jest w tej chwili temat do rozkminy
  14. BeyerBrown odpowiedział(a) na rogigor temat w 3.0
    Ja mam wrażenie, że jak wskazówka wleci na czerwone pole to już potem sama opada... tak miałem w poprzednim A4 z LPG
  15. Taka sytuacja: Fabryczne kodowanie jest ustawione na "North America Region" i wyłącznik jest nieaktywny. Próba zmiany kodowania na "Rest of World" skutkuje komunikatem "Coding rejected": Przed próbą zmiany kodowania czyszczę pamięć usterek z tych oto błędów: Ktoś jest w stanie mi pomóc? Login? Security Access? Ten sterownik poduch dla cabrio obsługuje na 1000000000000% wyłącznik w schowku (wg. ETKI). Instalacja podpięta zgodnie ze sztuką, wg. schematów z ELSY. VCDS 12.12.0 ENG
  16. Istnieje jeszcze opcja, że płyn z olejem miesza się w chłodniczce oleju... przed pruciem silnika warto by było sprawdzić/podmienić ten element
  17. BeyerBrown odpowiedział(a) na spectrum89 temat w 3.0
    Miałem kiedyś 225 zima/lato bo kierowałem się jakimś wydumanym kompromisem pomiędzy komfortem, przyczepnością i wyglądem... teraz mam zalecane 235 na zimę i lato, wg.mnie różnic brak
  18. To już kurde nie wiem... a za chiny ludowe nie mogę teraz znaleźć materiałów które by potwierdzały moją tezę...
  19. Dokładnie. Podjechałem do kumpla na kanał i w jednym miejscu jest łączenie w literę "X", więc trzeba by przeciąć wcześniej i patrzeć z której wali bardziej. Bzdura! To, że wchodzą do jednej puchy nie znaczy, że spaliny z obu banków się mieszają, w którymś z SSP (zeszytów szkoleniowych VAG) o tym napisano
  20. BeyerBrown odpowiedział(a) na markopoloWS temat w 3.0
    Brawo Ty Za pierwszym podejściem udało się ustawić tak dobrze te kąty?
  21. Zajrzeć nie zaszkodzi, acz w większości przypadków pomaga wymiana czujnika ciśnienia oleju na ORYGINAŁ Z ASO I zalewanie go dobrym syntetykiem 5W40, np. Liqui Moly SHT 5W40
  22. Ach ten kompromis pomiędzy wyglądem a komfortem...
  23. Nawet jeśli Millers miałby jakieś cudowne właściwości smarno-ochronne to moim zdaniem nic nie przebije "zakonserwowanie" ZDROWEGO silnika preparatem ceramizującym - np. LM CeraTec. Flaszka za ~30zł starcza na 50tys.km I błędem jest myślenie, że to jakiś moto-doktÓr do ratowania zajechanych jednostek... oczywiście można go też w ten sposób użyć
  24. Miałem go i zachowywał się tak samo jak SHT czy X-cess. Olej jak olej, auta nie katuję (tzn, nie pałuję na zimnym) ani nie zamulam ruchu emeryckim stylem jazdy, więc w typowym użytkowaniu OSOBOWEGO samochodu, by nie rzec - du...powozu (jakim jest A4) nie widzę potrzeby płacenia za niego ~50zł/l. Interesuje Cię w jakim stanie będzie silnik za pół miliona kilometrów? Bo mnie nie
  25. BeyerBrown odpowiedział(a) na rogigor temat w 3.0
    Jak Ci wcześniej napisano - teraz jest zimno... latem, w gorący dzień, byłby to większy powód do zmartwień

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.