Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BeyerBrown

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BeyerBrown

  1. Musisz wziąć pod uwagę jaką wagę przykłada sterownik klimy do odczytów zrobionych przez czujnik nasłonecznienia by w kabinie była ustawiona zadana temperatura. A to pytanie nie do mnie, pewnie nawet nie do panów z ASO ... najpełniej odpowiedzieliby na nie konstruktorzy układu klimatyzacji w naszych A4 A subiektywnie to nawet leki homeopatyczne leczą... nie zawsze nasze wrażenia mają odzwierciedlenie w tym co wyszło w pomiarach projektantom auta. Może to np. oznaczać niedopasowanie poziomów, czyli, że czujnik nadaje sygnał o niskiej amplitudzie a odbiornik (panel) oczekuje sygnału o znacznie większym napięciu. Albo, że najniższa/najwyższa odczytana wartość przez czujnik znajduje się już poza zakresem jaki obsługuje sterownik klimy. Być może dałoby się to sprawdzić w którymś bloku pomiarowym sterownika... Generalnie nie wiem co chcesz osiągnąć tym drążeniem tematu... ja jestem na to za cienki i po prostu dostosowałbym się do tego co piszą w instrukcji. Ale jak mówiłem - pisz do Audi to zapytanie Jeśli obecnie wskazania z czujnika są u Ciebie błędnie interpretowane czy wręcz: "(...)jednostka obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- nie może odczytać sygnału czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego -G107 (...)" to wyrzuć go w cholerę - po co Ci niedziałający cycek na środku dechy? PS. W B8 dodatkowo jest też czujnik wilgotności... na co on komu?
  2. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Podaj więcej info o samochodzie, w szczególności kod skrzyni oraz z którego roku modelowego pochodzi auto (10-ty znak VIN), coś innego się dopasuje
  3. Instrukcja serwisowa tak nakazuje. Najwidoczniej panel z B7 jest już skalibrowany pod nowszy czujnik. Podłączając doń stary sensor pewnie będą jakieś przekłamania w odczycie. A może działają na innych poziomach napięć, kto wie... Cytuję ELSĘ (ponownie.. dwa lata temu, kilka stron wstecz, też o tym pisałem ): Od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA montowany jest zmieniony czujnik fotoelektryczny promieniowania słonecznego -G107- i zmienione jednostki obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255-. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części do indeksu „AH“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8E0 907 539, zamontowane w samochodach do numeru nadwozia „399999“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012912“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części od indeksu „AJ“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8P0 907 539, zamontowane w samochodach od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA. Jeśli przyporządkowanie pomiędzy czujnikiem fotoelektrycznym promieniowania słonecznego -G107- a jednostką obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- jest nieprawidłowe, jednostka obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- nie może odczytać sygnału czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego -G107- i regulacja układu klimatyzacji jest błędna. Mam nadzieję, że zdanie z ostatniego akapitu wyczerpuje Twoje pojęcie "konkretu"...
  4. O matko, to fotele też trzeba wyjąć?
  5. Ze względu na permanentny brak czasu preferuję kontakt przez forum lub PW W miarę możliwości postaram się pomóc, choć sam też jestem na etapie rezania wyłącznika (Brakuje mi czasu na demontaż tunelu )
  6. BeyerBrown odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    Jak się ma ten krótki test do zalecanych 1500km które należy przejechać wg. LM by warstwa ceramiczna zaczęła w pełni działać, tj, przykleiła się do trących o siebie części silnika?
  7. Jaki masz kod klimatyczny w kodach wyposażenia? 8Z5 czy 8Z6 lub 8Z9? Jeśli 8Z6 (hot country) albo 8Z9 (super hot country) to sprężarka jest inna, mocniejsza - 8E0260805 S Nie jestem jednak pewien na 100% czy diesle obowiązuje kod klimatyczny...
  8. I wymienić czujnik nasłonecznienia. Ale o tym niewiele osób wie. W myśl zasady - jeśli czegoś (błędów) nie ma na VAG-u to pewnie jest OK...
  9. https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8Zy1tclpxWDctUWM/view?usp=sharing One są tylko do zasilania lampki AIRBAG OFF więc wiązkę już do niej masz.. Pytanie tylko gdzie jest drugi koniec... A jak masz też obsadzone piny 81 i 83 to już w ogóle miód malina
  10. za to jest zdjęcie inne: http://www.fotosik.pl/zdjecie/03ae9e38688be7d9 Takie tam przypadkiem...
  11. W moim kiedyś jedne partacze nie przykręcili przedniego stabilizatora! ...a następnego dnia autem leciałem 140-150km/h...
  12. Przestań ładować te filtry na zdjęcia bo zaciski mają u mnie rudy kolor! One są dobre do robienia samojebek...
  13. BeyerBrown odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8b2FhTUtYTG5VT2s/view?usp=sharing Powinien pasować do Twojego auta... masz rok modelowy 2001 czy 2002? Jeśli 2002 to sprawdź czy mieścisz się z numerem seryjnym Mam na zbyciu ori (używka) jakby co, węże jeszcze elastyczne
  14. BeyerBrown odpowiedział(a) na Szymon Drążek temat w 1.8T
    BFB fabrycznie jest przystosowany pod 95, dziwne z tym V-power... Jesteś kolejną osobą co poleca mi odkoksowanie komory spalania... co użyłeś? Xado? Oprócz cofania zapłonu miałeś jakieś inne niepożądane objawy, np. wypadanie zapłonów?
  15. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dla kogoś kto chce mieć wszystko max. nowe będzie to okazja...
  16. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nowa część użyta choćby raz albo nawet rozpakowana traci na wartości 10% Nie widzę więc powodów by sprzedawać ją taniej...
  17. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    To jest sugestia byś sprzedał taniej
  18. BeyerBrown odpowiedział(a) na Szymon Drążek temat w 1.8T
    I micha się sama cieszy Bezcennym widokiem jest też patrzenie na tych zestresowanych furmanów w FWD co nieudolnie próbują podobny efekt uzyskać zaciągając ręczny... Kolego, w jaki sposób naprawiłeś u siebie tę usterkę, bo też z nią walczę?
  19. Nie mogłem znaleźć do 3.0 ASN, ale jeśli ten do RS4: http://sklep.kalinski.pl/audi/34699-katalizator-audi-a4-rs4.html kosztuje 950zł/stronę, to do V6 powinien być odpowiednio tańszy Dają rok gwarancji jeśli im się powierzy wymianę.
  20. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dej linka... znaczy się poproszę Dobra, mam: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/71794-b6-apb27-bit-quattro-shadow-lines-linerns-e-zloto-s4-sprzedam/
  21. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ja bym chętnie przeskoczył z bezdasznika na czterofurtkowego (mocnego ) sedana... masz może założony temat o swoim wozie?
  22. BeyerBrown odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dawaj 10k zł i sprzedam Ci swój motor razem z całą elektroniką pod b6. Tylko założyć a motor po full serwisie Co chciałbyś wstawić w jego miejsce?
  23. BeyerBrown odpowiedział(a) na grzesieknow1989 temat w 3.0
    Sprawdź napięcie akumulatora i ładowanie alternatora.
  24. BeyerBrown odpowiedział(a) na Szymon Drążek temat w 1.8T
    http://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/a4b7/2004_09_a4_b7_18t.pdf Przyśpiecha gorsza o 0,1s... noooo, bardzo obciąża silnik ten napęd, spalanie też poszybowało w kosmos... Myślę, że do 160km/h ścigając się z takim samym A4 1.8T ale bez 4x4 praktycznie nie odczujesz różnicy i pojedziesz z nim łeb w łeb Dane tech. A4 1.9TDI 130KM http://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/a4avb6/2003_03_a4av_b6_19tdi_0.pdf 0-100km/h - 10.1s 1.8T 163KM: 0-100km/h - 8,6~8,7s

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.