Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Paliwo do 3.0 - małe porównanie ;)
Czytałem kiedyś wątek o braku mocy w silniku 4.2, że auto nie było w stanie zapiąć samemu piątego biegu w tipie... po sprawdzeniu wszystkich "oczywistych" rzeczy (przepływka, podciśnienia, klapki etc.) winne okazały się... stukowce Cholera wie, może u mnie też zaczynają błędnie działać Na razie pojeżdżę ponownie na BP Ultimate 98... Jeśli mam węgiel w komorach spalania to czy ten specyfik Liqui Moly da sobie z nim radę? http://www.liquimoly.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=40&virtuemart_category_id=65&Itemid=29 "Usuwa osady z wtryskiwaczy, zaworów dolotowych, świec zapłonowych oraz z komory spalania ponadto zapobiega ich powtórnemu powstawaniu. Poprawia pracę silnika i optymalizuje ilość substancji szkodliwych w spalinach. Eliminuje problemy z nierównomierna pracą silnika. Utrzymuje układ zasilania w czystości, chroni przed szkodliwymi osadami i korozją. Czyste silniki zużywają mniej paliwa i emitują mniej substancji szkodliwych." czy może lepszy byłby wyrób Xado? http://xado.pl/autochemia/preparaty-do-silnika/dla-ukladu-olejowego/antykoks "Szybko działający preparat do odblokowania pierścieni tłokowych silników benzynowych i diesla. Oparty o receptury własne z wykorzystaniem komponentów Firmy BASF. Usuwa wszelki nagar i odkłady smołowe z płaszczyzn tłoka, tulei i pierścieni. Nie jest wymagana wymiana oleju po jego zastosowaniu. Przywraca swobodę ruchu pierścieniom tłokowym. Oczyszcza tuleje, tłoki, komorę spalania, zawory z wszelkich zanieczyszczeń pochodzących z paliwa i oleju(nagar, koksy, laki, smoły). Wyrównuje ciśnienie w cylindrach. obniża poziom emisji związków szkodliwych w spalinach"
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Po 12-14-stu latach to ja nie wiem w jakim one mogą być stanie... dla przykładu u mnie te od pokryw zaworów stwardniały na kamień. Chcąc uniknąć w przyszłości problemów z lewym powietrzem wolałbym odżałować te 100zł
-
Polecane opony letnie
Ty na handel swoją audicę szykujesz czy te opony to do jakieś Dacii czy innego Daewoo? Nie ogarniam tego kontrastu... a złej nośności już nie komentuję
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Tak Jeśli sprawdzą po VIN-ie, że nikt wcześniej ich nie wymieniał to umówią się z Tobą na sprawdzenie czy posiadasz cewki kwalifikujące się na wymianę i je w razie czego podmienią na nóweczki Przed tą wymianą warto zainwestować w nowe świeczki, bo wyeksploatowane mogą ciągnąć więcej prądu (=obciążają bardziej cewkę). W ASO jak się dogadasz to mogą to zrobić przy okazji A tę co kupiłeś będziesz miał na zapas.
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Pytałeś się w ASO czy łapiesz się na bezpłatną akcję serwisową dot. wymiany wszystkich cewek? Bo może niepotrzebnie wydałeś na nią z własnej kieszeni... i to na zamiennik, jak mniemam
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
W module AFS nie ma możliwości ustawienia kodu kraju. W MCE tak. Ale on nie ma nic do gadania jeśli chodzi o obsługę silniczków w soczewkach.
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Tylko po wkodowaniu w sterownik AFS funkcji Showroom, ale działa ona tylko na chwile, tj. jak przekroczysz autem 30km/h to się wyłącza i już tego bajeru nie zobaczysz dopóki znów nie aktywujesz kablem
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Nic z tych rzeczy, to działa pow. 30km/h z tego co kojarzę I też do jakieś prędkości, bodaj 120km/h
-
Koszt wymiany rozrządu ze wszystkimi częsciami itd
No właśnie mnie też dziwi ta kwota, 600zł nie wiadomo w sumie za co konkretnie... w poważnych serwisach (również tych poza ASO) wszystko przelicza się na roboczogodziny - czas i koszt naprawy danej rzeczy wylicza program komputerowy a nie mechanik na oko, który robociznę odpowiednio zwiększa patrząc na rocznik naprawianego auta i status majątkowy klienta Audi golas 1.6 na zwykłych żarówkach - 100zł/h To samo Audi wyposażone w xenony i V-kę pod maską - 120zł/h Powiedzcie mi, że tak nie jest w warsztatach typu Henio&spółka
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Radio da się przekodować kablem na parzyste częstotliwości? Pierwsze słyszę...
-
Koszt wymiany rozrządu ze wszystkimi częsciami itd
No roboczogodzina... 600zł to za co biorą konkretnie?
-
Koszt wymiany rozrządu ze wszystkimi częsciami itd
Zeszli z ceną, bo kiedyś śpiewali 360 za godzinę... z tego co kojarzę
-
Kłopoty z olejem
Jak będzie szczelnie zamknięty to nie widzę przeciwwskazań. http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/oleje/281162,Czy-olej-ma-termin-waznosci-Jak-dlugo-mozna-przechowywac-otwarty-olej-bez-utraty-jego-wlasciwosci.html
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
Szyderca to sugerujesz, że masz duże hamulce...?
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
Fanatyk, tyle zdjęć wrzucić dla jednej pary zacisków... https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8RmVZSUtzRWJVMXM/view?usp=sharing ja tam wolę bardziej dyskretnie... W każdym razie witaj w klubie posiadaczy eSowych hamulców, zakładaj je czym prędzej na gablotę
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Nie wiem, nie robiłem tego. Jakbyś zdejmował to musisz wymienić uszczelki pod nim. Przy okazji skontrolowałbyś stan wałka wewnątrz kolektora.
-
Kłopoty z olejem
Książkowo wchodzi 6,3l
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Plastik-fantastik
-
Urwana swieca :/
Twoi mechanicy widzę tak samo bezkarni jak urzędasy ze skarbówki... No chyba, że zlecenie było przyjęte na papę i rozliczasz się z nimi po cenie netto... znaczy bezfakturowo
-
Audi b6 klapa bagażnika ciężko się zamyka
A otwieranie klapy przyciskiem w drzwiach działa?
-
A4 B6 vs Volvo S60
A to co innego Sęk w tym, że gros wypowiadających się o super-sportowych właściwościach ich alfy ma je z napędem na przednią ośkę Na ogłoszeniach widzę, że na 330 alf 159 "aż" 8 egzemplarzy jest z napędem 4x4. Z czego 3/4 to kombi... nie ma co, w ...uj wybór W przypadku samych nowszych A4 (B7) których na alledrogo/złomomoto naliczyłem ponad 900 ma się większy wybór, bo ponad 140 ma AWD Z B6-tkami jest ciut gorzej, bo "zaledwie" 1/10 ma quattro.
-
A4 B6 vs Volvo S60
A jakiś postęp jest na tyle znaczący by różnice się zatarły lub jeszcze bardziej wyklarowały? Może inaczej - jeśli postęp był u alfy to na bank taki sam będzie w audi A kupowanie Audi FWD to dla mnie Oglądałem dwa razy w salonie nowe A4 FWD skonfigurowane na ponad 200 patyków i stwierdzam, że nie jest to warte tej kasy! Na wejściu przywitały mnie TANDETNE klamki, z jakiegoś taniego plastiku Kur... 200tysi wyrzygać i nie mieć 4x4?? Jak dla mnie nonsens.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Ja mam ori tarczę do TDI-ka na sprzedaż jakby co
-
Audi b6 klapa bagażnika ciężko się zamyka
Dokładnie, sprawdź to co kolega wyżej sugeruje. Miałem to samo. Śruby regulacyjne są pod plastikową osłoną.
-
A4 B6 vs Volvo S60
Naprawdę?? https://www.youtube.com/watch?v=uYUWIcw8_xg dla leniwych - oglądajcie od 2:10