Treść opublikowana przez gregor10
-
CHIP do V6 2.6, 2.8, 2.8 30v - czy to może działać?
jak mu przyjdzie 5km to bedzie sukces, o jakich 15km ty tu piszesz, niby skąd Ci tej mocy przybędzie, trzeba poprawiać mechanike, bawic sie dolotem, wydechem to moze tyle dojdzie, ale poniesione koszty nie będą adekwatne do przyrostu mocy:whistling: ---------- Post dopisany at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ---------- jedyny sensowny zabieg w wolnossaku A4 to montaz kompresora:whistling: te chipy do Vek to jak magnetyzery na cudowny spadek spalania:facepalm: oj tam oj tam 10km robi się w 1.4 przy customowym kodzie, samym softem, ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting V6 lepiej reagują na ciapa, +10ps jest spokojnie realne
-
CHIP do V6 2.6, 2.8, 2.8 30v - czy to może działać?
tomasz102 +1 za wpis , bo jest napisy rozsądnie i pokrywa się z prawdą.... chipem z allegro nie osiągniesz zakładanego przyrostu , mało tego realne jest max 2/3 z obiecanych przyrostów biorąc pod uwagę że silnik jest zdrowy. Oczywiście w grę wchodzi tylko i wyłącznie customowy kod pod auto. No i czy czuć choćby nawet 10km i 15nm to juz najlepiej przekonać się samemu.
-
glowica adr i awt
To się nie sprawdzi, za duży ss w ADR , wywali tłoki i głowice. Musisz zrobić inaczej. Kupić AEB-a , przelozyc wiazke , kompa, czujniki i tyle. A adr-a sprzedać. ADR bez odprężenia się rozsypie od boostu
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Aha , jeszcze taki mały szczegół - to było na LPG
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Aeb po witamince z dużymi szprycami , na ORI sterze + 4 dni zabawy... Przydało by się quattro bo fwd na mokrym niestety nie ogarnia , dopiero od 3ki jako tako jest trakcja
-
CHIP do V6 2.6, 2.8, 2.8 30v - czy to może działać?
Chip gotowiec przyniesie czasami wiecej złego jak dobrego. Spokojnie można dłubać 2.6-2.8 czy 3.0 V6 w audi tylko trzeba to robić customowo indywidualnie pod silnik, wtedy daje to dobre efekty , inaczej przynosi to z deka inne efekty od założonych
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
OLI_B5- przepływke S3 do AEB-a chcesz włożyć ? póki nie uderzasz w 240+ to nie ma sensu wymiana na cokolwiek innego niz seria.
-
prosze o ocene błedów
patrząć w logi to i tak duży przyrost był
-
prosze o ocene błedów
tamtem program to był dobry kibel , ciekawe kto to robił
-
b6 1.8t BFB jak podniesc moc poza virusem
No i diagnostyke na początek warto jeszcze zrobić , bo znając realia pewnie będzie parę rzęczy do wymiany typu zawor dv , przeplywka etc
-
analiza logów B6 1.8 T 163
sprawdz kompresorem szczelnosc dolotu najpierw.
-
b6 1.8t BFB jak podniesc moc poza virusem
FMIC , TIP, Downpipe + przelot wydech = pełen mod doda okolice 10km , realnie 5-8km i okolice 10Nm. Wirus doda kolejnych 30-40Km i kolejne 50-80Nm Natomiast Wieksze turbo od BEX + rozwiert na hybryde + wtryski ,doda kolejnych 40nm i okolo 30nm. Wszystko podane pi razy oko w praktyce może wyjść mniej lub wiecej.
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
po logu z posta 28 ewidentnie było widać że dv trup. gratki za ogarniecie tematu.
-
Prośba o analizę logów
blad wyskakuje bo auto nie trzyma boosta górą. pozatym bardzo słaby przepływ jak na bexa- dziura w dolocie na 99%, plus moze jeszcze padnieta przeplywka , ciezko powiedzieć ,dolot kompresorem , potem logi i moze wystarczy , jak nie to przeplywka będzie w kolejności do wymiany.
-
Przeglad samochodu
korekta wirusa.
-
analiza logów B6 1.8 T 163
sprawdz bledy, ew skasuj i zloguj 033+002, 115+118. bedzie dziura w dolocie lub jakis inny problem, trzeba zrobic logi.
-
Sterownik z AJL do AEB.
Niestety nie podpasi , ANB to całkowicie nowa konstrukcja w porównaniu do AJL-a.. jedynie program Cie ratuje.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
k03-073 tez da sie zrobic hybryde na okolice 250ps
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
byla okazja i turbo po reg bedzie pompować jak ta lala.
-
Sterownik z AJL do AEB.
Podbijam pytanie pisz na pw to się dowiesz ile za klona ajl. moge rowniez immo sciagnąć z dowolonego kompa immo za 250zl to przeplaciłeś ,
-
Problemy z B6 1.8T.
Czyli brak szczelności dolotu tak jak pisałem w 1 poście
-
Sterownik z AJL do AEB.
Wyslij do mnie kompa to Ci go sklonuje na AJL i po sprawie, nie trzeba usuwać immo , chyba że chcesz koniecznie zmienic kompa to immo trzeba usunac i moge Ci zrobic.
-
B5 Automat Tip, 1,8T 150 km AWT Prosze o POMOC !!!
autem trzepie bo wypada zapłon , najpierw sprawdz szczelnosc dolotu kompresorem, potem zrób logi dynamiczne na 3 biegu 1500-6500rpm bloki 2 3 15 16 31 33 115 118 , potem wypowiem się co dalej, prawdopodobnie tak jak Lukasz Ci napisał będą do wymiany świece i cewki.
-
B5 Automat Tip, 1,8T 150 km AWT Prosze o POMOC !!!
sprawdz szczelnosc dolotu kompresorem.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
no dokladnie tak jak piszesz 220ps na 0.9bara jak najbardziej realne, na hybrydzie na 1 barze robi sie 235-245ps , wystarczy posiedziec pare h dłużej i 250-260ps jest jak najbardziej do zrobienia na hybrydzie k03-073