Treść opublikowana przez tass
-
Nowy akumulator
Samo rozładowanie aku do "dna" jest dla niego szkodliwe. Kilkadziesiąt czego amper? Aku 70Ah 640A rozładowany nie uszkodzony powinien ciągnąć około 7A, padnięty taki aku podłączony pod prostownik z amperomierzem tyle powinien ciągnąć i prąd ładowania powinien spadać, a rosnąć napięcie (wraz ze wzrostem naładowania aku). Na upartego to można zapodać w taki aku i 20A tylko czy to przeżyje.
-
Nowy akumulator
Alternator ma 100A ++ wydajności w samochodzie, totalnie rozładowany aku w samochodzie osobowym pobierze max kilka amper, ta Varta co polecałem jak będzie totalną dętką pociągnie, ja myślę max 7A i to przy rozładowanym aku przy którym nie odpalisz samochodu. W mojej a4 1.8 jest alternator 150A i akumulator 77Ah 700A, 3 lata wszystko działa.
-
Nowy akumulator
Bzdura, wiesz jaką wydajność prądową ma alternator w samochodzie?
-
Nowy akumulator
Czemu by nie? Z tych trzech brałbym nr 1.
-
Wymiana zawieszenia w A4 B6
W b7 nie było w ori wahaczach tego dziadostwa w środku, tylko zamienniki do b7 to mają. Ja mam tez bez tego ustrojstwa w b6, tzn. mam wahacze z Regum niby na tulejach lema. Samych tych nowych tulei lema nie miałem w rekach, a te w wahaczach wyglądały jakby lepiej.
-
Nagar pod pokrywą zaworów (ocena), wymiana oleju
Nie chce mi się oglądać kolejny raz ale był to "glut" jak określiłem to wcześniej, tzn środek do składania silników, nie olej o ile dobrze pamiętam. Ja też nie jestem żadnym expertem, po prostu wyrażamy swoją opinie, każdy ma prawo myśleć co innego i robić to co uważa za słuszne.
-
Nagar pod pokrywą zaworów (ocena), wymiana oleju
Szkoda braku braku innych rodzajów oleju w teście, obstawiam, że przekładniowy wypadł by dużo lepiej i wedle tych testów najlepiej jeździć na "glucie" do składania silnika. Test moim zdaniem totalnie bez sensu nie pokazuje jak zachowują się oleje z biegiem czasu i km, jak wiadomo olej w silniku musi mieć odpowiednie ciśnienie jakie przewidział konstruktor, czy w teście jest w jakiś sposób to zasymulowane, czy tłok na tuleje cylindra działa z naciskiem 1 czy 2 kg, czy krzywka rozrządu na popychacze podobnie... Czyli w zanagarowanym silniku nie wymieniać oleju to najbezpieczniejsze wyjście? Raczej wątpię, jak są takie kocopoły koxu, które zasysa smok olejowy i krążą w układzie to tak czy inaczej czy na nowym czy oleju niezmienianym od 50kkm do tego dojdzie. Na filmie powiedziane, że silnik przed sprzedażą auta był prawdopodobnie zalany doktorkiem i co trzeba było jeździć na nim do ostatnich dni życia pojazdu? Jak zapala się kontrolka ciśnienia oleju to już czasem jest już za późno, lepiej zapobiegać niż leczyć. Nigdy nie ma pewności, że nagar nie dostanie się w nieodpowiednie miejsce. Pisanie i gadanie co by było gdy, to każdy "mundry" potrafi napisać/ powiedzieć. Jak dbasz tak masz, niezadbany silnik i są efekty.
-
Nagar pod pokrywą zaworów (ocena), wymiana oleju
Oba oleje raczej ciężko dostępne w sklepach stacjonarnych, najłatwiej kupić na internetach. Polecają Motula bo jest przereklamowany, nie są to tragiczne oleje, ale czy są warte tej ceny to wątpie. Nie na stawiaj się na cuda, jak kolega wyżej napisał. Płukana czy nawet olej tego nie doczyści, a nawet jak by taka płukana była i ten syf rozpuścił się z płukanką i olejem to silnik by tego raczej nie przeżył, tzn. sadzy w oleju, pewnie byłby z tego czarny budyń. Osobiście zastosował bym płukankę, nawet pół na pół zalał bym naftę z olejem do silnika i odpalił na jakiś czas. Wyczyścić, nie wyczyści, ale kanały olejowe trochę by przepłukało i podkreślam zrobił bym to tylko i wyłącznie w swoim samochodzie na własne ryzyko.
-
Nagar pod pokrywą zaworów (ocena), wymiana oleju
W olejach nie jest ważna pseudo gęstość tylko lepkość. Od kiedy olej dobiera się po gęstości? Skoro gęściejszy to lepsze smarowanie i ogołnie lepszy olej to najlepiej było by np. przekładniowy lać do silnika. W silniku koxu nie brakuje, wlejesz olej z dużą ilością środków czyszczących, będzie myło i olej zrobi się czarny dość szybko, przydały by się częstsze wymiany oleju. Nie rozumiem czemu jest parcie na bardzo średnie, przereklamowane, dość drogie oleje z parametrami jakie oferują marki Motul. MEGUIN SUPER LEICHTLAUF 5W40 dobry olej w przyzwoitej cenie, EUROL SUPER LITE 5W40 przyzwoity olej w dobrej cenie. Silnik z LPG to wypadało by TBN był też wysoki.
-
Wymiana zawieszenia w A4 B6
Ta tuleja pracuje pracuje bardzo dużo przód tył, na dołach, przejazdach kolejowych itp wszędzie tam gdzie są uskoki. Widziałem kilka tych wahaczy, które miały inne kąty jak powinny mieć, Nie wszyscy piszą o ... Do wyjęcia nie wahacza nie trzeba sanek opuszczać w dół, odkręca się nakrętki, wyciąga sworzeń wahacza ze zwrotnicy i manewrując wahaczem wyciąga się śrubę. Jak ktoś w pierwszej kolejności chce wyjąć śrubę to niestety sanki w dół.
-
Pomoc przy zakupie B6 1.8T
2.4 lepsze silniki od 3.0 ASN jak może być v6. Jak zadbany silnik się trafi jazda przyjemniejsza jak 1.8t, ale 2.4 ma tez wałki rozrządu jak 1.8t i dobrze jak nie hałasują przy odpalaniu (zwłaszcza przy odpalaniu na zimnym), podczas jazdy nie słychać też podobnie jak w 1.8t. Przy oglądaniu łatwo sprawdzić tez odmy ( zawsze to parę pln w kieszeni) w 1.8t korek oleju po odkręceniu na odpalonym silniku ma podskakiwać, w 2.4 ma być lekkie podciśnienie, ale nie zasysać mocno korka, najlepiej sprawdzać przykładając kartkę papieru lub dymem z papierosa. 3.0 i ewentualna wymiana rozrządu jak mechanik tego nie "kuma" nie jest taka prosta i nie jednemu z forum przysporzyła kilku siwych włosów bo mechanicy nie umieli poprawnie ustawić. W 2.4 klucz dynamometryczny, blokady i zmienisz rozrząd pod blokiem na upartego, zaglądając od czasu do czasu w instrukcje. Założenie gazu nie jest wyzwaniem, ani trudnością, ale już z jego regulacja różnie bywa. Klika samochodów stroiłem z lpg i wyglądało to na autokalibracje, zazwyczaj bez korekt po temp. itd., nie mówiąc o strojeniu po sondzie lambda, jak się pytałem to, że niby po czasach wtrysku strojone, z tym mogłem się zgodzić, ale jak tylko na jałowych... bo check podczas jazdy i litania w sterowniku.
-
Demontaż listw, uszczelki, ramki chrom szyb
Polecam zapoznać się.
-
Otwieranie szyb w A4 B7
To jest procedura przyuczania domykania i otwierania szyb, okna w dachu z pilota (kluczyka), po wymianie baterii w kluczyku lub po odpięciu aku. Na forum była gdzieś dokładnie opisana procedura.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Fejkowe obniżenie vat, teraz to samo z jego podniesieniem. Równowaga musi być, jak nie kasa do państwowego Orlenu to do skarbówki, czy tu czy tu dla klienta jeden ...uj tak na dobra sprawę skoro cena ta sama.
-
Woda w prawym schowku bagażnika
Jeśli to nie jest płyn do spryskiwaczy, tzn pęknięta rurka spiralna w przelotce, to prawdopodobnie poddała się uszczelka anteny na dachu, lub też uszczelka relingu.
-
Sprężyny zwykłe czy wzmocnione?
Wzmacniane na papierze, wykonane z guwnolitu. Sprawdź kategorię wagową jaką masz teraz na tyle, ja co prawda mam b6, ale też butla od lpg i sprężyny na 99% od nowości na haku ciągane niemałe ładunki i samochód stoi równo. Jak masz najwyższą kategorię wagową to może, bym myślał o zamiennikach, jeśli nie wkładał bym z używki najwyższą kategorię i szukał w jak najlepszym stanie bez korozji. Sklep jak poleca Maxgear omijałbym sporym łukiem chyba ze liczy się tylko cena.
-
Pompka do spryskiwaczy
Nie lepiej kupić nową (nawet ori) uszczelkę za grosze i pompkę spryskiwacza nawet ze szrotu? Podejdą nawet od VW Skody. Wycieku nie będzie klej jak zareaguje z zimowym płynem albo pójdzie w układ i dysze pozatyka.
-
Problem z maglownicą w Audi A4 B6
Z b7 jest taki sam tylko zawór bez kabla jak jest to w b6. Ja mam właśnie z b7. Z tego co wiem czy z zaworem czy bez jak kompleksowa regeneracja to okolice 1k pln, jak pseudo regeneracja listwa nie ruszana to taniej wołają, ale po mojemu to plaster na ból d*py, bo nie ma opcji raczej żeby lista była idealne w 20letnim samochodzie.
-
Problem z maglownicą w Audi A4 B6
Potwierdza się jak ze wszystkim co regenerowane lub używka- loteria. Najpewniej brać nówkę.
-
Problem z maglownicą w Audi A4 B6
RegParts REGPARTS.PL Sklep na oprogramowaniu PrestaShop Od prawie 3 miesięcy mam od nich magiel po regeneracji z servotronic, narazie ok. Używka w dobrym stanie to ogromna loteria, regeneracja może okazać się podobnie, regparts ma dobre opinie i zaryzykowałem.
-
Audi A4 B6 - Avant - BEX - Wisienka
To ładny trening był
-
Audi A4 B6 - Avant - BEX - Wisienka
Zważ oba aku... jak będą się kg zgadzały to jest szansa, że posłuży jak będzie brakowało to oszczędzili na materiale. Kiedyś słyszałem, że nie ma co przepłacać za akumulator kupiłem market-owy (jakieś polskiej firmy, nie pamiętam już której), padł po 2 latach, kupiłem bannera proffesional siedzi 4 rok. Praktycznie te same AH i A, ten z marketu 16+ kg, banner 19+, te 3kg ołowiu i wykonanie robi robotę.
-
Wymiana nadkola w Audi A4 B7 na plastikowe
Jeśli stare były ori to nie jest to szmata, ktoś na forum testował te ori i plastiki, że niby ori nasiąkają wodą i to nie prawda, a są zrobione z tego "czegoś" aby lepiej wygłuszać nadkola. Jeśli są duże nieszczelności przy tych plastikowych to będzie dostawała się tam woda i błoto, jak nie ma biedy ja bym zabezpieczył nadkole noxudolem albo cobrą, aby nie wypiaskować blach, ale jeśli ori są całe pozostał bym przy nich.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Od siebie polecił bym EUROL Super Lite 5W40 lub Meguin Super Leichtlauf 5W40, ze wskazaniem bardziej na ten 2, wszystko zależy od funduszy. Co do płukanki to głównie są na bazie nafty lub toluenu, zalewałem różne, a i 3 setki nafty zdarzyło się wlać zamiast płukanki.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Podobnie było przed pseudo obniżeniem vatu. Podnosili ceny gdy powinny spadać lub co najmniej utrzymywać się na stałym poziomie i przyszło do obniżki to ceny porównując do tych sprzed 2tyg. nie spadły o pełen vat tylko o połowę.