Treść opublikowana przez tass
-
Przepisy ruchu drogowego
Jestem zdania podobnego jak @Langista. Wszystko byle by nie zapłacić, wypożyczalnia doskonale wie komu wypożyczyła samochód jeśli Polak to izi do ściągnięcia, obcokrajowcom podniosą stawki i zapłaci wypożyczalnia mandat. Czy np bank nie wie kto brał leasing? Jeśli się nie przyzna to niech wskaże tego kto kierował. Polacy strasznie cierpią na amnezję i rozdwojenie jaźni, krętacze. Stać Cię wypożyczyć samochód lub kupić drogi samochód, leasing, a na mandat już nie bo się nie wie co to jest mandat i jakie są skutki. Jak się trafi raz to nie będzie dramatu, a na tych co zapie...lają nie ma bata, tak jak na pseudocelebrytów. Chcesz zapie...alać płać!!!
-
Spryskiwacz szyby tył
Klik to włączenie wycieraczki, przytrzymanie wciśniętej manetki po "kliknięcie" dopiero pompuje płyn. A podsufitka sucha? Rurka od płynu lubi pękać w przelotce obok zawiasu, jeśli tam ok to problemem może być sama manetka itp. coś z elektryką.
-
O jaką kwotę starać sie z oc sprawcy (PZU) czy lepiej oddac warsztatu bezgotówkowo a4b8
Zgłosić przez internet, w etapie zgłaszania potrzebne będą zdjęcia uszkodzeń i na ich podstawie dostaniesz 1 wycenę, jeśli powiesz że chcesz bezgotówkowo to poinformują Cię w jakim serwisie będzie możliwa naprawa. Rzeczoznawca przyjeżdża jak telefonicznie nie dogadasz się z kasą, unikają kontaktów osobistych.
-
O jaką kwotę starać sie z oc sprawcy (PZU) czy lepiej oddac warsztatu bezgotówkowo a4b8
Siostrze PZU z oc sprawcy naprawia seata w aso renault, można porozmawiać z konsultantem PZU o inny serwis jak ten nie podejdzie. Fakt jak ktoś wcześniej napisał w pierwszej kolejności serwisy partnerskie. Najlepiej PZU i bierz samochód zastępczy jak potrzeba.
-
O jaką kwotę starać sie z oc sprawcy (PZU) czy lepiej oddac warsztatu bezgotówkowo a4b8
Najwygodniej bezgotówkowo, jak chcesz możesz pociągać się o PLN. Kwota zależy też od tego jak wyglądają plastiki pod zderzakiem, wężyki itp, lampa do wymiany, zderzak możliwe, że też udało by się wywalczyć nowy jak ten ma jakieś elementy połamane. Tanio nie będzie.
-
Swap 1.8t b6 do 2.0tfsi b7
Za "małe" pieniądze nie wiem czy znajdziesz zdrową budę bez rdzy i przygód (może anglik, ale koszty większe bo przeróbka lamp itd). Jeśli miałbyś już robić to oddając to w ręce mechanika to jest to ekonomicznie nieopłacalne, robiąc to samemu, przerzucenie samego silnika mechanicznie to nie było by dużym wyzwaniem, ale ogarnięcie wiązki i elektryki aby wszystko działało to wyzwanie (b6 i b7 mają "trochę inną" elektronikę). Jakby nie było, jest to wykonalne, ale czy ma to sens? Potrzeba mnóstwo czasu i nerwów. Jak dużo jeździsz to nie lepiej poszukać b8 w tdi lub innego samochodu?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Jak to było w pewnym serialu "Bo...e widzisz i nie grzmisz".
-
Ceny paliwa marzec 2026
Chyba myślą już o wyborach i o sloganie, że w Polsce najniższa akcyza i paliwo bo "polski" rząd obniżył ceny. Jeśli nie przełoży się to na wyhamowanie wzrostu cen w jakikolwiek sposób, to oszczędność przez te 3 miesiące będzie znikoma dla pojedynczego Kowalskiego te 10 pln/miesiąc.
- Akumulator
-
Ramiona wycieraczek AERO
Po zdjęciu pióra z ramienia i delikatnym położeniu ramienia na szybie tak aby jej nie wybić, końcówka na którą się pióro wycieraczki powinna dolegać do szyby i być równolegle do powierzchni szyby, było na forum zdjęcie i link do filmu na yt jak powinno to wyglądać. Jeśli ustawienie ramion będzie ok to taka jakość piór wycieraczek, takie dziadostwo sprzedają. Kupiłem kiedyś pióra oxiomo, po tygodniu założyłem stare bosch i siedzą kilka lat tylko gumy wymieniam.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Verstapen hamował tak żeby za 15s wyprzedzić Hamiltona, na co ten nie chciał się nabrać i się trochę zagapił. Mało tego Verstapen jak wyprzedza to spie....ć z drogi "dziady" bo będę wyprzedzał, kierowcą nie jest złym ale jeździ zero - jedynkowo.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Wyścig nie był widowiskowy tylko poyebany, dzięki sędziom, zawodnikom..., żeby nie czerwone flagi i stłuczki to by była procesja od startu do mety.
-
Sprzeglo bfb
Wtrącę swoje trzy grosze, jest kilka tematów na ten temat co do sprzęgła, kolega ma problemy z czytaniem lub szkoda 15--20 min poświęcić. Więc bramki są trzy: - bramka nr 1 jeśli nie ma quattro komplet sprzęgła z AWX - bramka nr 2 na pokładzie jest quattro wtedy dwumas i docisk z AWX + tarcza sprzęgłowa z BFB - bramka nr 3 na pokładzie jest quattro montaż kompletu z AWX i ryzyko z wibracjami (występują, ale nie zawsze) Dwa miesiące temu osobiście wybrałem bramkę nr 2, w razie zwalania skrzyni ponownie zostaje kilka złotych w kieszeni i czas oszczędzony.
-
B6 DIVISION
Zdolności manualne nie poszły w parze z bujną fantazją, albo blacharz miał mega kaca Może pomylił tynkarza z blacharzem?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Ceny paliw na stacjach rosną, węgiel cena chyba z kosmosu, cena prądu zaporowa. Domu węglem nie ogrzejesz bo nie możesz, albo Cię nie stać, prąd drogi i za dużo Polska go nie produkuje domu nie ogrzejesz, agregatu prądotwórczego nie odpalisz bo paliwo... Brak tylko ostrej zimy, a będzie taki recykling w piecach, jaki się najstarszym filozofom nie śnił. Zima tuż tuż, będzie ciemno zimno i do wiosny daleko.
-
Obcierające tarcze/klocki
12kkm na rok, hamulce od wymiany 17kkm i takie zużycie, korozja? Wymiana chyba na szybko bez sprawdzenia prowadnic itd. jakościowo to ...
-
Obcierające tarcze/klocki
Malo jeżdżone było i tak to wygląda korozja, swoje robi.
-
Obcierające tarcze/klocki
Niedawno tzn. kiedy? Korozje już widać więc to nie był miesiąc temu obstawiam te niedawno."Stanął" zacisk na prowadnicach, zablokował się tłoczek w zacisku lub trzyma ręczny, ewentualnie mogły zablokować się klocki w jarzmie. Bez wizyty u mechanika lub zdjęcia zacisku nie wiele zrobisz. Po zdjęciu koła możesz zobaczyć czy mechanizm od ręcznego na zacisku jest w odpowiedniej pozycji i czy to ręczny nie trzyma.
-
Ramiona wycieraczek- Jak zdjąć?
Gwarancji nie dostaniesz, spróbować możesz, a jak nie podjedz do mechanika i obejdzie się bez wkr....ia.
-
Wytłumianie wnętrza Avant
Potwierdzam w b6 dużo pomaga. Mam wyciszoną tylko "dupcię" bo nie moglem ścierpieć buczenia wydechu który wstawił poprzedni właściciel, ale u mnie to już dużo dało. Wyklejone matami butylowymi i pianka kauczukową. Nawet mam jakieś marnej jakości foto.
-
Ramiona wycieraczek- Jak zdjąć?
Tamten u mnie poległ. allegro.pl ALLEGRO.PL Takim ściągałem tylko nie pamiętam jaki dokładnie bo są różnej wysokości i szerokości roboczej.
-
Ramiona wycieraczek- Jak zdjąć?
Ja ściągaczem je zdejmowałem, takim nie za dużym dwuramiennym, po odpięciu maski z siłownika (przydał by się ktoś do pomocy) można ją unieść bardziej do pionu i wtedy jest więcej miejsca na ściągacz.
-
Audi A4 B7 1.8 T Quattro
Był gdzieś opisywany problem z tym, że tarcza z AWX ma dłuższy wypust na frez od strony dwumasy i zostawiając dwumas z bfb trzeba ją stoczyć o 4mm jak dobrze pamietam.
-
Audi A4 B7 1.8 T Quattro
Pasować, pasuje sam mam takie tylko, że tarcza z BFB a dwumas i docisk z AWX. O ile dobrze pamiętam zostawiając dwumas z bfb jest czasem problem z tarczą, było gdzieś poruszane na forum.
-
B6 DIVISION
Panowie orientuje się ktoś jak jest z pinologią lusterka wewnętrznego z czujnikiem zmierzchu i bez czujnika? Moje się wylało, a miałem bez czujnika zmierzchu i bez przycisku, a kupiłem z. Jak patrzyłem we wtyczce wszystkie piny do lusterka są podłączone.