tass
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda stronę główną forum
Treść opublikowana przez tass
-
Tylna belka Audi A4 B6 1.8T 2004
Na to czy są od ośki (FWD), nie wiem czy od quattro podejdą, czy nie będzie przeszkadzał wydech, jakaś osłona i oczywiście na ich stan. Co do poduch odezwij się do @dzik wyceni.
-
Tylna belka Audi A4 B6 1.8T 2004
B6????!!! Tam nie ma belki! Są "sanki" (wózek) jak zwał tak zwał, myślę że za 150 wyrwiesz inne sanki, do tego poduchy, zabezpieczenie przed korozją lub piaskowanie i w proszek, przekładka do samochodu. Zamienniki to nie wiem czy są.
-
Słabe oświetlenie Nowe lampy Depo
Wiem o xenon 25W, w którymś wątku sam o nich wspominałem. Biled, matrix led i inne konkretne mają sens. Nie pakowanie ch...j wie czego, robienie spawarki z reflektorów, na wzniesieniach i jak samochód podskakuje na wybojach, super poziom myślenia. Niektórzy myślą, że jak wsadzą pseudo led i zrobią sobie dobrze, to ruchają innych w d...pe to też innym dobrze robią. Szkoda że policja jest od zarabiania pieniędzy, a poprawa bezpieczeństwa jest na 2 miejscu.
-
Słabe oświetlenie Nowe lampy Depo
Homologacja na drogi publicznie i off-road? Ciekawe jak te ledy wyglądają na tle xenon i przypadkiem nie jest wymagany samopoziom. Handej w niektórych samochodach lampy full led i świecą słabiej od xenon bo nie ma samopoziomu. Chwyt marketingowy rank 1 wciśniesz klientowi jakie to ledy są oh ach, wyjedzie na drogę wieczorem nofiutkim handejem, a tu kaszana. Szpan jest bo led tylko co z tego.
-
Słabe ogrzewanie
Możliwe, że jest gdzieś powietrze w układzie, płyn w zbiorniczku ciągle na tym samym poziomie?
-
Słabe ogrzewanie
Nie ten dział. Układ szczelny? Dobrze odpowietrzony przed wszystkim nagrzewnica?
-
Swap skrzyni 6b 1,8t bex quattro na 6b z tdi
Zapomniałem o wybieraku (nie wiem czy wszystkie będą podchodzić), sprzęgło powinno pasować tylko niektórej skrzynie powinny mieć pierścień dystansowy, z b7 tez podejdą skrzynie i popatrz czy masz czujnik w swojej, ale raczej nie bo chyba od 2003 jest prędkość z abs.
-
1.8t głośno pracuje, terkocze jak diesel
Tylko jak już zobaczysz polewaczkę na zegarach to może nie kosztować tubki silikonu ze 2 uszczelek. Skoro niby wszystko jest jak powinno to z kontowni ta niby "praca diesla". Jazda samochodem do puki koła się kręcą, silnik jakoś pracuje, a później płacz jakie to c**jowe samochody robią, c**jowe mechaniki, drogie remonty, ale każdy robi jak uważa.
-
Swap skrzyni 6b 1,8t bex quattro na 6b z tdi
Prawdopodobnie skrzynia, wał, dyfer, półosie, chyba, że dobierzesz skrzynie aby reszta podeszła, w co wątpię. Jak dorwiesz wszystko w komplecie to z 1k plus robocizna. Tu przykładowe przełożenia skrzyń biegów: Audi Workshop Manuals > A4 Cabriolet Mk2 > Power transmission > 6-speed manual gearbox 02X, four-wheel drive > Technical data > Gearbox identification > Code letters, allocation, transmission ratios, capacities WORKSHOP-MANUALS.COM A4 Cabriolet Mk2 > Audi Workshop Manuals > Power transmission > 6-speed manual gearbox 02X, four-wheel drive > Technical data > Gearbox identification > Code letters, allocation, transmission ratios...
-
1.8t głośno pracuje, terkocze jak diesel
Z wydechu było by słychać coś bardziej w stylu pierdzenia, buczenia i jak to jest wina obejmy która jest pod samochodem to stamtąd wydostawał się dźwięk. Na nagraniu @pelonek1 praca silnika i dźwięk z tym związany jest taki ok. Od prowadzenia debaty nie dojdziesz co jest nie tak i czy coś wydaje niepokojące dźwięki, stetoskop w rękę i sprawdzanie, napinacz paska alternatora sprawdzałeś? Znasz kogoś blisko kto ma taki silnik żeby porównać 2 samochody obok siebie?
-
1.8t głośno pracuje, terkocze jak diesel
1.8t nie pracuje za pięknie, nie ma aksamitnej pracy silnika, ale raczej jak diesel to też nie powinien pracować, tu nie ma bezpośredniego wtrysku. Ogólnie jak zapali się kontrola to już może być za późno, raptem to 15 min roboty ze sprawdzeniem, a sen spokojniejszy. Wsłuchaj się dobrze, może to napinacz paska alternatora tak pracuje, można by zdjąć pasek i odpalić na chwile silnik bez niego zobaczyć czy coś się zmieni.
-
B6 DIVISION
Czyszczenie na cacy to fakt łatwiejsze, ogólnie mam mam złe wspomnienia z plastikowymi, kilka lat temu jak chciałem "odśnieżyć" lekko nogą to śnieg wypadł z kawałkiem nadkola plastik na mrozie jest kruchy i pęka.
-
B6 DIVISION
Zamienniki jakieś pewnie są i z plastiku, tylko ciekawe jak z ich spasowaniem. Jak śnieg poprzymarza to i plastikowe nie pomogą. Wystarczyło ściągnąć śnieg z opon i nadkoli tak żeby ich nie porwało.
-
1.8t głośno pracuje, terkocze jak diesel
Sugestia i pytanie rank 1 ciśnienie oleju prawidłowe?
-
Głośna praca wycieraczek
Polecam przeczytać 2 ostatnie strony.
-
Gałka zmiany biegów z B9 do B6
Cenna odpowiedź.
-
Biały dym po odpaleniu Audi A4 B6 1.8T
Próbniki szczelności uszczelek głowicy - Allegro.pl ALLEGRO.PL Próbniki szczelności uszczelek głowicy na Allegro.pl. Najwięcej ofert w jednym miejscu. Radość zakupów i 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Kup Teraz! Koszt niewielki, kontrola ilości płynów przez pewien czas też coś powie, odma 100% sprawna?
-
Pobór oleju po remoncie silnika
Motula jest podobno bardzo dużo podróbek i ogólnie przereklamowany olej. Powiedzieć to można wiele, a zrobić co innego, nie masz tego na papierze to wiesz... Silnik nie ma prawa brać oleju po 10kkm dotarty itp. itd. Coś mu dolega. Oddaj na diagnozę skoro mechanik nie dentysta bierze odpowiedzialność. Płukanka nie naprawi silnika, który jest świeżo po remoncie. Nie jesteś osamotniony tu podobny temat po remoncie
-
Pobór oleju po remoncie silnika
Że co? Po 10kkm pierścionki zapieczone? To ten silnik mazutem zalany czy co. Brak faktury na usługę to błąd, 0 gwarancji itp. Odkręć korek od wlewu oleju na odpalonym silniku zobacz czy podskakuje, jeśli jest zasysany to może być jedna z przyczyn.
-
Pobór oleju po remoncie silnika
Dawno temu ten remont jakąś fakturę posiadasz? Coś może poszło nie tak przy tym remoncie. Odma sprawna? Tzn korek "podskakuje" itp?
-
różnica w wahaczach B6/B7
Jesienią zmieniłem banany na takie jak były w b7, jak na zdjęciach wyżej. Są p&p, nic negatywnego nie zaobserwowałem.
-
Nowe lampy - Led
A jakie one przyciemnione? Wydaje mi się, że tylko środki czarne nic więcej, jeśli mają homologacje to można założyć, pytanie jak to świeci na 15m? Z trwałością może też być różnie. Za te pieniądze to jak kolega wyżej lepiej bawić się z ori i coś rezać. No tak, jest led w lampie, a na to jest parcie jak na sedesie przy niezłym zatwardzeniu.
-
Biały dym po odpaleniu Audi A4 B6 1.8T
Napisałeś, że oleju nie ubywa, płynu chłodniczego nie ubywa, to jak ma spalać olej uszczelniaczami zaworowymi? Kupy się to nie trzyma, masz LPG i to co wydostaje się z kominów to na 99% para wodna. Samochody z lpg przy niskich temp. tak mają, że z kominów wydostaje się dużo pary wodnej, przy wyższych temperaturach na zewnątrz nie ma tego efektu. Reasumując jak by powiedział mechanik jeździć obserwować. Byle do maja jak się nic nie zmieni lub płynów zacznie ubywać, zaczną się mieszać wtedy działać.
-
Czy to mechanizm wycieraczki?
Na tym filmie słabo widać trzęsie się komuś ręka, ale wygląda jakby prawy trzpień się poruszał, może się mechanizm poluzował i uderza o coś.
-
Tarcze Zimmermana, klocki ferodo FDB1407 jaka przyczyna?
Ten zestaw ma pół roku? Taka korozja? Jeśli jeździłeś off-roadowo to piach(ziemia) woda i zniszczenie układu hamulcowego gotowe.