Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tass

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tass

  1. tass odpowiedział(a) na KarollD temat w 1.8T
    Lepszy od castrol, ale są też lepsze oleje. Ogólnie kwestia ceny i podejścia do tematu.
  2. To są 2 rodzaje? Myślałem, że te zabezpieczane przez zasuwanie to aero, a te zapinane to zwykłe. Mam takie jak na tym foto.
  3. Jeśli nie pomoże to co kolega wyżej, to podłącz złożony mechanizm do wiązki i druga osoba niech włączy wycieraczki i jeśli po włączeniu trzpienie, na które zakłada się ramiona wykonają minimalny ruch np w dół następnie większy do góry tzn, że jeszcze trzeba przełożyć na silniczku ramie (jest na frezie). Ogólnie po włączeniu ruch trzpieni od ramion ma przebiegać w jednym kierunku (byle odpowiednim ) i przed montażem najlepiej zrobić to w "rękach" żeby nie demontować i montować tego 10 razy.
  4. Zaadaptować powinien się sam po przejechaniu "jakiegoś" dystansu. W tym wątku jest opisane conieco:
  5. Skoro taśma ok, kodowanie jest ok, to czemu adaptacja nie przechodzi? Jakiś kabel, styk uszkodzony, kiera jak jedziesz na wprost jest ok?
  6. U mnie błąd czujnika skrętu kierownicy pojawia się po odłączeniu akumulatora lub jak padnie, po przejechaniu kilkuset metrów wszystko wraca do normy. Pewny jesteś, że Twoja stara taśma była uszkodzona? Tą co montowałeś nie uszkodziłeś?
  7. Dziwnie to wygląda niby wypaść nie powinno, bo sworzeń w zwrotnicy jest sfrezowany i trzyma go ta pozioma śruba. Możliwe, że końcówka drążka podłej jakości i sfrezowanie jest "wysoko " i inaczej nie dało się założyć, a powinno to wyglądać jak na pierwszym zdjęciu.
  8. tass odpowiedział(a) na Tomi27 temat w Audi A4 B6
    Brunoxa bym sobie darował za dużo z nim zachodu a pożytek z tego niewielki o wiele lepszy jest rstop i nie trzeba go czyścić. Do czyszczenia polecał bym jak to zwą "włosy czarnucha" (na aledrogo za parę zł) tzn włókninę ścierną na wiertarkę i szlifierkę kontową, do tego kamień na trzpieniu do wiertarki. Szczotka druciana czasem poleruje rdze, do tego druciki strzelają i wbijają się w skórę.
  9. tass odpowiedział(a) na Tomi27 temat w Audi A4 B6
    Sam robiłem, tzn oczyściłem gdzie się dało małą piaskarką pistoletową i kamieniem na szlifierkę pneumatyczną i zabezpieczyłem, u mnie to głownie czyszczenie zgrzewów było, na nadkolach tył trochę więcej.
  10. tass odpowiedział(a) na Tomi27 temat w Audi A4 B6
    W mojej też była ruda na nadkolach, na tyle trochę więcej jak na przodzie tzn był tylko jak by to nazwać początki wykwitów głównie na zgrzewach i gdzieś na rantach przy mocowaniu sprężyn na tyle, na pewno nie miałem jej aż tyle jak na zdjęciu powyżej, na progach nie było rudej. Na forum znajdziesz poruszany temat w nie jednym wątku, jedne gniją bardziej inne mniej, są też egzemplarze praktycznie bez oznak tego. Po jednym zdjęciu ciężko stwierdzić czy to "flood" czy nie.
  11. tass odpowiedział(a) na krzys3645 temat w 3.0
    Powinien być na końcu wałka, na tym "trzpieniu" metalowy na którym się obraca, lub powinien zostać w kolektorze (wygląda to jak jakaś zaślepka gumowa). O sprężynie między gruszki, a wałek nie zapomniałeś?
  12. tass odpowiedział(a) na krzys3645 temat w 3.0
    Może resztki połamanych klap zostały w dolocie? Nie uszkodziłeś ich przy wkładaniu?
  13. tass odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    Olej PMO Exteme-Series 5W40 100% PAO ma właśnie taka specyfikację według etykiety, 5W30 ma specyfikację C3. https://pmo-lubricants.com/wp-content/uploads/2020/06/PMO-5w40-Extreme-PAO.pdf Ktoś go zalewał do 1.8?
  14. Osobiście trzymałbym się jednego materiału. Ten drugi materiał to obok alcantary to leżał może na półce, widziałem jak ktoś kiedyś wymienił alcantarę na poszyciu siedziska fotela na pseudo alcantarę, a na oparciu została oryginalna i był inny odcień materiału. O ile słońce na nie nie padało jakoś to wyglądało, a jak padało na to słońce wymieniana część mieniła się fioletową poświata (nie ruszana część nie miała tej poświaty). Co do zmiany koloru plastiku to powinno się udać, byle by dobrze przygotować powierzchnie. Tylko nie wiadomo jak będzie z wytrzymałością na wycieranie, ludzie regenerują panele od radio, klimatyzacji itp i daje to rade.
  15. tass odpowiedział(a) na Czara123 temat w 2.0TDI
    Bez stosowania płukanek też się leje z silników. Moim zdaniem nie ma się czego bać, tym bardziej LM.
  16. Wspomniałeś że czujesz koleiny, a jak coś jest nie tak ze stabilizatorem lub łącznikami z tyłu to samochód będzie trochę niestabilny, a nie że będzie od razu latać na boki. Prawdopodobnie taki urok tego zawieszenia, twarde i będzie skakać, jedynie co to jak kolega wyżej zasugerował przejechać się inną b6 /b7 z 1be i porównać.
  17. To fakt opony wąskie, łączniki stabilizatora tył ok? Na tym zawieszeniu (tzn ba) też nosiło trochę w koleinach i na aucie łączniki wyglądały nieciekawie, ale bez tragedii. Zabrałem się za wymianę, stan ich był dramatyczny.
  18. Miałem kiedyś zawieszenie be + opony runflat czuć było bardzo małe nierówności, naprawdę było twardo. Teraz zawieszenie ba i inny komfort. Koleiny będziesz czuć jak masz szerokie opony, to nie tyło wina zawieszenia.
  19. tass odpowiedział(a) na damcio335a temat w Audi A4 B8
    A tylko to dwustronną taśmę testowałeś? Odbój też może mieć mniejsza średnice i na nowym mocowaniu może się okazać to samo, że będzie wypadać lub strzelać . I bądź mądry wymień to albo to, albo albo to i to, koszta niby niewielkie.
  20. tass odpowiedział(a) na damcio335a temat w Audi A4 B8
    Chodziło mi o to, że to mocowanie niektórzy nazywają jako całość (nie że w środku jest) poduszką . Taśma może nie chce się przykleić bo brud, może silikon pomoże jak kolega zasugerował, albo odbój na górze w miejscu w którym wchodzi do tego mocowania owinąć jakąś cienka taśmą, tak żeby go pogrubić delikatnie, żeby wszedł na wcisk. Nie za grubo bo może nie wejść do końca.
  21. tass odpowiedział(a) na damcio335a temat w Audi A4 B8
    U mnie w tym "mocowaniu" (chyba poduszka czy jakoś tak to się nazywa) była pozrywana guma, nie jest to tylko kielich ameliniowy, więc jak kolega napisał ciekawe czy mechanior sprawdził czy wnętrze całe. Kilka kluczy z 30 min z browarem w ręku i samemu idzie to wymienić. Jedynie co to może stwarzać problemy to odkręcenie dolnej śruby amortyzatora i dokręcenie śruby trzymającej te "mocowanie" do amora bo chyba sporo nm tam trzeba jak dobrze pamiętam, a nie ma tam zbytnio podejścia.
  22. tass odpowiedział(a) na Klaudii95 temat w 2.0
    Pytanie nie w tym dziale, tak może być podgrzewana, ja taka mam. W prawym dolnym rogu szyby tzn obok filtra nadmuchu powinny do szyby dochodzić 2 kable i później biec do modułu, który jest pod akumulatorem. Druga sprawa to szyba ma taki "inny" kolor w porównaniu do standardowej szyby. Po trzecie 4GG w kodach wyposażenia.
  23. tass odpowiedział(a) na Siwyhb temat w 3.0
    Bolączką raczej nie, problemem może być wymiana rozrządu wałek w kolektorze ssącym który w większości jest urwany lub nie pracuje jak powinien.
  24. tass odpowiedział(a) na maniek1983 temat w 1.8T
    Z takim podejściem to towotu najlepiej albo jakiegoś 75w90 A jest pewność, że był wlany tylko castrol ? Przed sprzedażą gratis motodoktor mógł pójść, a może silnik "dostał" na zimnym i taki skutek. Jak dolałeś 1l to sporo, więc lepiej pilnuj stanu. U mnie od wymiany do wymiany około 1l. Zdejmij na dole waż gumowy idący do intercoolera i zobacz czy nie ma oleju w dolocie.
  25. tass odpowiedział(a) na lolek135 temat w 2.4
    Poziom oleju sprawdzałeś?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.