Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tass

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tass

  1. Butle mam mniejsza, ale też jest rozbieżność przy tankowaniu około 2l, nie wiem od czego to zależy od temp. , ciśnienia gazu, czy jak tam zawór w butli "odbije". Moje średnie spalanie LPG 11,5- 12+ , raz przy bardzo emeryckiej jeździe po trasie zszedłem poniżej 10l/100km. Miasto, highway, expresówka tak ~ 14l.
  2. tass odpowiedział(a) na Dystrybutor SKV temat w Układ Jezdny
    W ramach wyjaśnienia co u mnie padło to tuleja prawego banana, reszta zawieszenia ok. Po kontakcie z @Dystrybutor SKV otrzymałem w ramach gwarancji nowy wahacz i już siedzi na miejscu.
  3. tass odpowiedział(a) na LoboSeS temat w 1.8T
    Wątek był x razy wałkowany, jeśli to jest faktycznie 270kkm to płukani nie ma się co bać jak silnik "czysty", na czas robione wymiany oleju. U mnie też 270kkm nalotu (lany LM 5w40 SHT ) i wleje płukankę, poprzednio płukałem 2 wymiany do tyłu.
  4. tass odpowiedział(a) na Arek2000 temat w 1.8T
    Tak jak kolega wyżej napisał, nasłuchałeś lub naczytałeś się głupot że przy zmianie oleju coś się rozszczelni. Co ma się rozszczelnić? Olej ma rozpuścić blok, głowice, uszczelkę? Nie ma takiego oleju chyba który by tego dokonał. Jedynie co to nagaru po pewnym czasie może trochę ruszyć, jak zalejesz dobry olej z dużą ilością środków czyszczących. Poprzedni właściciel lał 10w40 bo tańszy od 5w40, nie wiele patrząc czy nadaje się do tego silnika i nie odbije mu się to czkawką.
  5. Ja tankuje na Circle K gaz najczęściej i jest ok. Polecam znaleźć stację "pewną" byle by nie franczyza i nie ważne czy BP czy Shell, nie franczyza! Kiedyś na trasie tzn. ekspresówki i drogi krajowe zimą po zatankowaniu przy jakiś hipermarkecie spalanie jakie mi wyszło 20l/100km.
  6. Kontakt, realizacja zamówienia pierwsza klasa! Polecam i oby więcej takich sprzedających.
  7. Podstawowy warunek instalacja musi być dobrze wystrojona, jeśli nie będzie to czasy będą się różnic nawet przy sprawnych wtryskach i to jest klucz moim zdaniem. Tak jak już padnięty na maxa to da się wyłapać, ale żeby mieć pewność trzeba by podjechać do gazownika ze sprzętem do testowania wtrysków a tego to już trzeba poszukać.
  8. Tak to sprawdzają ustawienie gazu (i odpowiednia kolejność podpięcia wtryskiwaczy lpg) po czasach wtrysków, u mnie jest strojone po korektach z vag i czasy wtrysków sprawdzane w taki sposób baaardzo mało ale się różnią.
  9. tass odpowiedział(a) na Dystrybutor SKV temat w Układ Jezdny
    Jak będę wiedział co dokładnie dam znać.
  10. tass odpowiedział(a) na Dystrybutor SKV temat w Układ Jezdny
    85kkm tyle to u mnie nie wytrzyma, nie wiem po jakich drogach to jeździło, chyba nie w Polsce, albo u mnie takie c...ujowe. Mija jakieś 18kkm odkąd zmieniłem na SKV i zaczyna już "coś" pukać na nierównościach. Ciekawe ile to pożyje. Nie myślałem że tak szybko zacznie się to odzywać.
  11. Wpłynąć wpłynie w pewnym stopniu bo nie tylko samochód stanie się wyższy, ale i miększy, najlepiej to przejechać się na takim zawieszeniu i porównać osobiście.
  12. tass odpowiedział(a) na marek7575 temat w 1.6
    10w40 to slaby olej w innym klimacie jaki mamy w Polsce może i jest ok. Jeśli był jakiś hałas to ten olej zrobił jakieś "cuda" po tych 2 h. Myślę że na 5w40 było by to samo. Może silnik zasyfiony i kanały olejowe przy zmianie oleju sie poprzytykały, a jak silnik popracował to syf zmieszał się ze świeżym olejem?
  13. Chyba 3,5l jak wlejesz "deko" więcej płukanki nic się złego nie stanie. Osobiście nigdy tego tak do kropelki nie przeliczałem.
  14. Jeździsz "emerycko" może być 5w30 jak lubisz przycisnąć 5w40 (w gorące lato 5w40 tez będzie lepszy). Ważne żeby olej spełniał normy VW, a reszta to już zależy od budżetu.
  15. tass odpowiedział(a) na plaster 76 temat w 1.6
    To nie ma znaczenia jaki olej lał poprzedni właściciel. Bez płukanki też możesz zmienić, a im lepszy wlejesz tym bardziej silnik będzie za to "wdzięczny". Większość olei można ze sobą mieszać.
  16. tass odpowiedział(a) na Dystrybutor SKV temat w Układ Jezdny
    Inna budowa nie znaczy, że gorsza duże znaczenie ma materiał z którego zrobiona jest ta "teflonowa" lub nie obudowa sworznia, zostało to ocenione na "oko", jak droższe to już na 1000% 10x lepsze, a do tego nie trzeba pseudo ex-perta (cena często idzie w parze z jakością).
  17. tass odpowiedział(a) na Dystrybutor SKV temat w Układ Jezdny
    Ten test nijak ma się do rzeczywistości, bezsensu i niczego nie pokazujący nic sensownego. Jeszcze jak by pokazał jak wygląda każdy wahacz po przejechaniu 50kkm (chociaż i tak pracowały by w innych warunkach) to by pokazało jak się zużywają, a tak popatrzeć i po oceniać to dziecko w przedszkolu by mogło.
  18. Ktoś komuś jakieś bajki chyba opowiada, a ten rzeczoznawca to chyba jakiś dobry kolega.
  19. Czytając to to jednak opłaca się być uczciwym i nie wciskać komuś "trupa" w "idealnym" stanie. To że korba komuś bokiem wyszła to nie od razu wina, że wina sprzedającego jak ten co kupił chciał "po testować" i upalał do odciny na zimnym, lub inne tego typu sprawy. Wracając do sprawy to kupujący mógł sprawdzić czy coś było robione przy silniku przed zakupem, jakieś ślady ściągania miski by były, a jeśli tego nie zrobił bo się nie zna i nie miał ze sobą kogoś do oceny auta to sry, nikt do chyba nie zmusił do kupowania.
  20. Czy to najtańszy zamiennik czy ori to traktowanie ich prasą to bezsens, one aż tak często się nie wyginają i nie pękają. Ocenianie wyglądu też nie wiele wnosi- nie wszystko złoto co się świeci. Rozcięcie i pokazanie tworzywa na sworzniu ok, ale przydało by się sprawdzić jego wytrzymałość, tak samo tulei. Test na odwal aby pokazać ile to kasy można wydać na graty do testu, poza tym masło maślane. Już kilka lat temu widziałem podobny test. Kiedyś sam wyprasowywałem tuleje z tych wahaczy tak z ciekawości i te w ori (lem) były najmocniej zaprasowane w trw i mayhle hd trochę słabiej, a w febi jeszcze słabiej
  21. Jak hankooki to polecam ale https://www.hankooktire.com/pl/passenger-cars/hankook-ventus-s1-evo2-k117.html mam z homologacja VW i bdb opona, do kilku marek szła na 1 montaż.
  22. Jak już zakładać to 20mm a najchętniej 22mm, więc trzeba szukać :) żeby kupić a nie przepłacić. Tulejki jeszcze jakoś "żyją" więc jest jeszcze czas na szukanie.
  23. To będzie trzeba się kiedyś zabrać za szukanie stabilizatora na to wychodzi.
  24. I jak rozwiązałeś problem? U mnie te tulejki słabiutkie, myślałem nad mniejszą średnicą https://poliuretany.olkusz.pl/pl/tuleje-stabilizatora-tylnego-audi-2szt.html ,nie chce kupić używki stabilizatora z połamanymi tulejkami, a nowy to sobie cenią.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.