Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tass

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tass

  1. Wyjęcie nie jest problemem, odkręca się kilka obrotów śruby, młotek pneumatyczny z dłutem w rękę i poczęstować każdą śrubę i wychodzi, elektryczny młotek udarowy jak wejdzie to też może poratować.
  2. Regum regenerowane cena trochę wyższa jak za podłe chińczyki, ale jakość robi różnicę.
  3. Śruby to takie, które znajdziesz w korzystniejszej cenie. U siebie śrubę spinającą górne wahacze w zwrotnicy wsadziłem z nierdzewki, przy konieczności jej wyjęcia dużo lżej wychodzi, nie rdzewieje, więc zaciska ją utleniające się amelinium.
  4. Według tego co podają na stronie to regenerują. Mam w swojej a4 banany z regum takie jak były w b7, poprzednio były SKV i po zmianie auto jakby precyzyjniejsze na kierownicy, ale to tylko moje odczucie.
  5. Po zdjęciach jedne są z końcówka drążka z "tłumikiem" drgań, drugie bez, mogą się też różnić tuleją na "bananie" o ile SKV produkuje ich 2 rodzaje, oraz tym że ten drugi zestaw jest dedykowany do a6. Płacąc tyle za SKV to wolałbym z regum kupić zregenerowane, te z skv mają bardzo luźno spasowane łączniki stabilizatora i "pie...oli" się tuleja na bananie. Założyłem SKV cały zestaw, po kilku kkm zmieniłem łączniki stabilizatora, nie wspominając o wymianie banana na gwarancji po kilkuset km, banany zdechły po po około 20kkm, po około 50k, trzeba zacząć myśleć o prostych na dole. Żeby nie słabe banany i łączniki to zakładałbym ponownie.
  6. tass odpowiedział(a) na ziutek657 temat w 1.8T
    Odma sprawna?
  7. No ciekawe jak stoisz w korku to nie było by pierdolnięcia z zawieszenia, może z dwumasą coś się dzieje?
  8. Temp. weryfikować po czujnikach w vag co pokazuje na silniku i klimatyzacji, z tym co jest na desce rozdzielczej. Jeśli płynu nie wyrzuca powinno być też ok, 1.8 nie jest zbyt "zimnym" silnikiem czyli na komp. temp. 90+ to nic nadzwyczajnego raczej. U mnie są 2 wentylatory 1 kreci non stop, 2 jak jest "włączona" klima, obroty różnie od temp. silnika. Termostaty to ruletka w dzisiejszych czasach, ten w 1.8t nie jest tani w zakupie (niewymienny sam jako mechanizm, tylko całość z obudową), ma zamontowaną grzałkę, niektórzy montują z 2.0tfsi b7 jest tańszy, ale bez grzałki i 1 króciec wychodzi pod trochę innym kontem. Przed wymianą radziłbym dobrze diagnozować, aby nie wyrzucać bezsensownie pln.
  9. Strzałka w górę, to nadmuch kierowany na górne kratki, nogi marzną jak zimno, bezsens pomojemu bo wolniej nagrzewa się cały samochód jak w starych tojotach brak kratek nawiewu w tyle pojazdu, w jednym miejscu zimno lub gorąco i odwrotnie. Jak kolega wyżej napisał, sprężarka w b6 nie jest sterowana sprzęgłem tzn. nie rozłącza jej permanentnie tylko jest sterowana zaworem, i pracuje non stop tylko z obciążeniem lub bez. Od lat nie "wyłączyłem sprężarki" (klimy) jak zwał tak zwał. Wyłączenie lub włączenie econ wpływa tylko trochę na moc i spalanie, na to czy klima pociągnie dłużej na econ to raczej znikomy wpływ, oczywiście econ on to brak chłodzenia. Brak czynnika i oleju w układzie (nie da wie wyłączyć econ) może generować koszty bo sprężarka się zaciera i opiłki w całym układzie.
  10. tass odpowiedział(a) na wojtas_7 temat w 1.6
    Jakieś odstępstwa to są akceptowalne, ale pytanie jakie wymiary wyszły mechanikowi to tylko on wie i pewnie nie pamięta. Z olejem nie kombinuj, po to jest remont żeby wszystko było ok i czy 5w30 czy 5w40 czy 10w40 czy 5w50 powinno być to samo, ewentualnie znikome różnice. To nie jest silnik rakietowy. Jeśli po tej naprawie będzie to samo, to drogę do mechanika pamiętasz?
  11. tass odpowiedział(a) na wojtas_7 temat w 1.6
    Pomierzył czy tłoki i cylindry nie są jajowate? Wygląda, że robota na odpier**l, czy poprzednio nie zmienił jednak pierścieni.
  12. tass odpowiedział(a) na Buchcio080 temat w 1.8T
    Ta jest na metalowa uszczelkę, mniejsze ryzyko, że z czasem pojawi się nieszczelność.
  13. tass odpowiedział(a) na viktorion temat w Audi A4 B6/B7
    Jesteś wyznawcą SKV tak patrze, jaka cena tego zawieszenia taka jakość, polecam porównać łączniki stabilizatora przód SKV i lema. Guma w zawieszeniu SKV jest bardzo słabo zaprasowywana, o dziwo sworznie w wahaczach skv są niezłe i nie ma z nimi problemów, o tyle tuleje są słabiutkie. Czy to GSP czy SKV jakość raczej bardzo niska, za coś solidnego i pewnego to nie ta półka cenowa.
  14. Niekoniecznie, zobacz co zaoferują, można pokusić się ewentualnie o odwołanie itd. Jak chcesz załatwić to dobrze i nie ciągać się z ubezpieczalnią to ubiegaj się o naprawę bezgotówkową i szukaj dobrego serwisu/blacharza, dostaniesz auto zastępcze na czas naprawy.
  15. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Na fis będzie wyświetlało jakieś błędy?
  16. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    I właśnie tu jest problem, nie chce mi się tego rzeźbić, zastanawiałem się na wsadzenie włącznika świateł z auto i lusterka z przyciskiem, połączyć i zasłonić czujnik aby mijania włączały się na auto.
  17. Ponad pól roku temu miałem podobnie, uszkodzone (listwy drzwiowe) drzwi 2x, błotnik, obudowa lusterka pęknięta. Lakierowanie, wymiana 2 listw drzwiowych, obudowy lusterka itd. w Aso kosztowało Pzu ponad 7k PLN. Pzu oferowało mi około 1,6k PLN. Felga nie uszkodzona? U Cb może być nawet słupek wgięty, ale to może okazać się dopiero podczas konkretnych oględzin, lub naprawy. edit. chyba jednak masz obtartą felgę, na tym ramieniu które jest pionowo na zdjęciach widać białą krawędź
  18. tass odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie jest jakiś sposób, aby po zapłonie zapalały się światła mijania, poza kodowaniem na Skandynawie, tak żeby nie zaszkodzić xenonom?
  19. Zestawy naprawcze z ATE obstawiam, że nawet robione w chinach będą lepsze jakościowo niż SKV. Chińczyk chińczykowi nie równy, jakość różna. Każdy robi jak uważa, opinie są różne. Robiłem swap hamulców na 320, 288 kupiłem używkę tłoczki były w stanie idealnym (pokryte nikasilem, czy jakąś powłoką) kupiłem zestawy naprawcze, powymieniałem co trzeba i hamowanie inna bajka w porównaniu do tego co montowane w b6.
  20. tass odpowiedział(a) na Sawick temat w 1.8T
    Jeśli korek podskakuje to odma powinna być ok. Jeśli chcesz coś wiedzieć więcej wrzuć logi: 115, 118, 33, 2, 22 i z rozrządu wtedy ktoś kto się zna będzie mógł postawić jakąś diagnozę. edit. a jak z filtrem paliwa? Ciśnienie paliwa ok?
  21. Obstawiam że ori zregenerowany dłużej pojeździ i będzie mniej z tym problemów niż z byle jakim chińczykiem. SKV jak robi takie same zaciski jak zawieszenie to wytrzyma 2 lata.
  22. tass odpowiedział(a) na Syyyyyba temat w 1.8T
    99% oleum silnikowych można zmieszać i nic się nie stanie, jedynie jak dolejesz olej o słabszych parametrach do tego z lepszymi to obniżą się jego parametry w pewnym stopniu i odwrotnie jak dolejesz lepszy do gorszego.
  23. Kolego masz fakturę za remont? Jeśli tak to + , nie robi łachy mechanik i niech poprawia czego nie zrobił za pierwszym podejściem. Jeśli nie masz papiera na robotę, to jeśli nie naprawi z dobrej woli, to nie naprawi tego z własnej kieszeni, tylko będzie chciał od Cb abyś pokrył koszty, lub zostaniesz na lodzie tak na dobrą sprawę.
  24. tass odpowiedział(a) na blasterpl temat w Audi A4 B6
    Kolego nie wiem co kupiłeś, ale potrzebujesz całej belki z mocowaniem przy dołożeniu haka nie, tylko sam hak, moduł (zderzak pod podcięciu podejdzie "każdy"). Mając pdc podpinając wtyczkę od przyczepki ma odcinać tylne czujniki od pdc, przód ma działać, nie wiem czy robi to moduł, czy trzeba robić jakieś kodowanie.
  25. Jeśli regeneracja to takiej która nie jest zgniła, nie ma pęknięć. Oddanie do regeneracji przez mechanika to odpowiedzialność za odpowiednie oczyszczenie, pomalowanie, ewentualne spawania. Osobiście szukałbym używki w co najmniej dobrym stanie, oddał do piaskowania i malowania proszkowego, później wymiana poduszek przez mechanika przerzucenie zawieszenia itp itd i spokój na lata. Wypiaskowanie i pomalowanie proszkowe, nie jest aż tak problematycznie, nie jest to bardzo duży i ciężki element więc nawet w miejscu gdzie malują np. felgi odnowią. Tak szukaj od FWD skoro nie masz quattro, sanki od quattro ma mocowania które przy ośce, są zbędne i mogą przeszkadzać tylko, stanowią zbędne elementy ogólnie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.