Treść opublikowana przez tass
-
Sprzęgło z A4 B6 1.9TDI AWX do 1.8T
Tarcza sprzęgła w bfb quattro powinna mieć tłumik drgań (06B141031NX), chyba że ktos wymieniał sprzęgło i nie ma. 06B141031P dla ośki bfb jest bez.
-
Wymiana piast
Bardzo ciężki temat, samą piastę wyjąc nie uszkadzając łożyska będzie ciężko, przegub musisz odkręcić i wysunąć ze zwrotnicy, odkręcasz 4 śruby od piasty i teoretycznie wychodzi piasta z łożyskiem. Realistycznie będzie w ch...ere ciężko wyjąć to na samochodzie, najbezpieczniej wyjąć zwrotnicze i na imadło żeby nie tłuc aby wybić łożyska uszkadzając przy okazji wahacze. \ Najlżej wyjąć zwrotnicę, w imadło ją, poluzować kilka obrotów śruby od obudowy łożyska i młotkiem udarowym w każdą śrubę po trochu, aż się ruszy. Piasta przy wciąganiu wyjdzie z jedną bieżnią łożyska i prawdopodobnie łożysko tez będzie do wymiany.
-
Wyciek oleju uszczelniacza walka ssącego 1.8 b7
Realne ja go bez oleju wkładałem, najtańszy a skuteczny sposób to robisz tulejkę z cienkiej ścianki butelki po wodzie mineralnej, tylko trzeba uważać aby nie uszkodzić wargi uszczelniacza. Akurat te uszczelniacze są, a przynajmniej powinny być ze sprężynkami, więc nawet smarując nie powinny cieknąć.
-
Wyciek oleju uszczelniacza walka ssącego 1.8 b7
Corteco zakładałem do rożnych maszyn miedzy innymi do swojego bfb na wałki. Nie wiem jak te febi, ale uszczelniacze są kierunkowe trzeba na to zwracać uwagę, mało tego od mechaników z "biedronki" wiem ,że najlepiej nie smarować niczym jeśli nie jest to konieczne bo później są wycieki, są patenty na montaż bez oleju. Te ze sprężynką chyba można smarować bez nie jak dobrze pamiętam.
-
Auto ciężko pali
Posiadasz fakturę z wymian? Jest podana cena filtra paliwa i czy jest podany producent? Możliwe że to wina. Nie ma błędów z czujnika prędkości obrotowej wału korbowego?
-
Auto ciężko pali
Czy przed wymiana filtra paliwa były podobne objawy?
-
Wymiana zawieszenia w A4 B6
Mierzy się do płaszczyzn zfrezowanych dookoła jak to nazwałeś "główek". Mając wszystko na stole jest dużo wygodniej i można skręcić to odpowiednim momentem.
-
Wymiana zawieszenia w A4 B6
Nie wiem jak dokonałeś pomiaru ale powinien on być robiony do płaszczyzny górnego mocowania w miejscach w których dotyka ona karoserii. Mam tak skręcone od kilkudziesięciu kkm i nic się z tulejami nie dzieje.
-
Wymiana zawieszenia w A4 B6
Nie powinno się grzać alu zwrotnicy, a młotek udarowy jak zwrotnica jest na aucie uszkadzać może sworznie wahacza, udarem można jak zwrotnica jest poza samochodem. Ja do taki smarowań używam ceramiczny, przy okazji można piastę przetrzeć bardzo delikatnie i nie rdzewieje w przeciwieństwie do miedzianego którego nie można tam stosować. Ja tam dałem u siebie śrubę z nierdzewki i smar ceramiczny, zawsze wychodzi jak po maśle palcami bez młotka.
-
Wymiana zawieszenia w A4 B6
-
Oświetlenie lamp przednich wersja USA
Obstawiam, że wnętrze lamy jest takie samo jak w wersji EU, nie widziałem lamp przeznaczonych na Kanadę. Mogę się mylić ale wystarczyło by zmienić tylko przesłonę na soczewkę na wersję europejską. Poszukaj kogoś kto przerabia lampy, koszt przerobienia nie będzie jakiś straszny.
-
Oświetlenie lamp przednich wersja USA
Zgonie z polskimi przepisami samochód bez przerobionych lamp z USA na EU nie powinien przejść przeglądu, chyba że diagnosta nawet nie sprawdza świateł lub ... pozostawię to bez komentarza. Jak kolega wyżej wspomniał polecam się doinformować o światłach symetrycznych i asymetrycznych, od siebie dodam że lamy ze światłami z USA gorzej oślepiają po zmroku(trochę pojeździłem po USA). Wymiana soczewek w światłach mijania i problem rozwiązany.
-
B6 DIVISION
Bezobsługowe są obecnie w większości, tylko aku. typu agm itp nie można ładować zbyt wysokim napięciem i do tego bezpieczniejsze są ładowarki, chyba że ktoś będzie pilnować napięć. Jak akumulator mocno rozładowany to i przez 12h ciężko na nogi postawić. Jeśli to najzwyklejszy "kwasiak" podłącz go co najmniej na noc do prostownika, jak masz możliwość to nawet na dłużej, jak będzie chciał się ładować.
-
B6 DIVISION
Ile czasu podłączony aku do prostownika/ ładowarki? Jaki typ aku i czym ładowany?
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Nie chcesz się z tym bawić, to zwykłe żarówki rozwiążą sprawę, albo zabawa z rezystorami, ewentualnie szukanie takich co nie wywalą błędu. U siebie mam ledy w podświetleniu tablicy za 5pln, 0 błędu, świecą, 2 lata, tyle że moduł b6.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Jeśli w podświetlenie włożysz zwykłe żarówki to masz błąd? W ogłoszeniu napisane: "A4 2000-2004 B6 (w B7 działa tylko z lampkami na chipie Osram 10W)" więc na module z b7 nie musi to działać. Jak masz ori hak i podłączysz przyczepkę ze światłami led to robi się "choinka" te moduły nie lubią się z ledami.
-
B6 DIVISION
Miałem podobnie, ale 0 błędów w module od xenon, samopoziomowanie nie działało, kupiłem nawet drugi moduł i niepotrzebnie problemem okazał się bezpiecznik, który nie wyglądał na spalony, ale musiał być uszkodzony bo po wymianie na inny wszystko działa do dziś.
-
Auto ciężko pali z rana
Może modelowy 2007, a produkcja 2006.
-
B6 DIVISION
Samopoziom od świateł xenon.
-
A4 B7 1.8T BFB Quattro STAGE1
Przed wyminą sprzęgła poczytałem o różnych problemach z czym to się wiąże, dlatego wolałem przy wymianie sprzęgła od razu wsadzić dwumas z AWX. Przebieg na liczniku miałem znacznie wyższy, ale jak miałem płacić za kolejny raz za wymianę dwumasu to wolałem dołożyć do pełnego kompletu i zapłacić raz te 600pln za wymianę ( jak ktoś nie ponosi kosztów wymiany to inna sprawa). Podzielam zdanie @przem8 zrobić raz niż żałować. Wyprzęgnik jest na zewnątrz skrzyni więc można zmienić bez większych problemów kiedy zajdzie taka potrzeba.
-
A4 B7 1.8T BFB Quattro STAGE1
Czy taniej nie wiem, zapytaj na pw. o wycenę, ja wymieniałem, sprzęgło rok temu. Przy podniesionej mocy sprzęgło może już nie dawać rady, więc wymiana może się okazać potrzebna. Oczywiście, że można wyłączyć sai bez jej zdejmowania, tylko po co jak ją zostawisz kat to nic to nie zmieni prócz dźwięku odkurzacza. Jeśli nie będziesz miał problemów z przeglądem to zastanawiał bym się na wyrzuceniem kata, lub gdy byłby zapchany. Co do Tip to nie wiem czy warto, czy to taka sztuka dla sztuki do takiej mocy.
-
A4 B7 1.8T BFB Quattro STAGE1
Mam zestaw AWX (tarcza bfb) sprzęgła w 1.8 i jeździ, kupione u @dzik. Sprzęgło możesz zmienić po chipsie, o ile jest i jeszcze trzyma, zależy jak kto jeździł u mnie ori dożyło prawie 300kkm, dwumas jeszcze nieźle się trzymał, ale ze względu na koszt ewentualnego ściągania skrzyni od razu pakowałem AWX. Co do IC mam w b6 ten z 2.0tfsi, ten z bex niezbyt opłacalny w montażu, montując ten czy ten IC potrzebne mocowanie z bexa do sai i bodajże węże są inne, więc je też need. Sai itp jest do ekologi, montując dp sai stanowi zbędny balast w samochodzie, podobnie z evapem najlepiej pozbyć się tego, jeśli to możliwe. Po demontażu sai nie wyłączając w ecu jest błąd w sterowniku, nie powodujący checka. Dp jak dp, ale jak nie chcesz pchać się narazie w koszty ja bym zostawił kata jak nie jest zapchany, dp nie jest zły ale na przeglądach się czepiają i śmierdzi benzyną na zimnym, lepiej sportowy kat jak pusta rura.
-
Zakup piły spalinowej
Stihl mam 2 sztuki od kilkunastu lat i złego słowa nie powiem, za jakość się płaci. Mam też piłę Solo i też nie było z nią nigdy problemów z tym, że stosunkowo najmniej używana, jest duża, taka nie za lekka i ma chyba z 7KM, robi robotę przy długiej prowadnicy. Stihl i Husqvarna najpopularniejsze piły, dobre jakościowo. Reszta to w większości chińczyki, lub mało popularne w PL.
-
Ocena instalacji LPG
- Problem z odpalaniem na zimnym BFB LPG
Temat na forum wałkowany nie raz. W większości przypadków jest to wina filtra paliwa, nie wiem czemu szukasz dziury w całym, jakość części jest jaka jest. Co do zamiennika pompy to bardziej bym sie spodziewał, że podaje za niskie ciśnienie. Ori filtr paliwa nie kosztuje 20 PLN, ale jak chcesz wymienić cały układ paliwowy to nikt tego nie broni. Podsumowując, zaglądasz na forum , trzeba było poczytać o filtrach paliwa w tych silnikach i od razu kupić ori oszczędził byś sobie: czas, pieniądze i jak to określiłeś nadszarpnięte nerwy. - Problem z odpalaniem na zimnym BFB LPG