Treść opublikowana przez tass
-
Podczas wolnej jazdy lub postoju A4 B6 1.8T leci zimne powietrze, a gdy jadę szybko to leci ciepłe
Nie ma b6 bez klimatronika to po 1, po 2 nagrzewnica może być zapowietrzona.
-
Zakup a4 b6
No no piękne ogłoszenie i podsufitka, 180 km niezły wynik i ten nowy motul, to ktoś jeszcze wymienia olej na stary?
-
Zakup A4 B7 1.8T quattro
Pełne wyposażenie i korby z tyłu, a fotele w prądzie, xenon, itd? Niestety za 1.8t z quattro sporo wołają, przebieg...
-
Norma emisji spalin w CEPIK
- Audi A4b7 1,8 T BFB Ciężko odpala na ciepłym po krótkim postoju
Auto jak w profilu? Lpg sprawdzane? po zakręceniu butli i wypaleniu z przewodów też taki problem?- 1.8T wywalona cała odma, dużo masła co robić
Gwarancji i 100% pewności nie ma, że nie będzie budyniu(masła), odma ma separator, który powinien trochę to ograniczyć. Jesienią jest duża wilgotność i takie masełko powstaje jak silnik jest niedogrzewany, ale przy odpowiednich temp. silnika nie powinno być tego dużo. U siebie w 1.8t raz zaobserwowałem masło w odmie, ale tylko na ściankach rurek, a nie że pełna odma.- 1.8T wywalona cała odma, dużo masła co robić
Skoro zdrowe zabiegi i zrobione to odpowiednio to czemu czemu tyle tego, kiepski olej? Mając OCT cały syf tzn opary wody i oleju maja się tam zbierać, ale w tym wypadku trochę za dużo masła jednak. Wymiana oleju może by coś pomogła.- 1.8T wywalona cała odma, dużo masła co robić
Jak zachowuje się korek wlewu oleju po odkręceniu, na pracującym silniku?- Zysk... Czy utara wartości... Audi A4 B6,B7 nadal trzymają cenę
Trzeba coś wybrać, czasem i zmienić priorytety, albo przebieg, albo stan samochodu, albo jego wyposażenie, ewentualnie taczka, choć za kawałek stali na kółku to i tak drogo. To że samochód ma 400kkm to nie znaczy że nie jest zadbany, a ten co ma 150kkm to cudo.- Zysk... Czy utara wartości... Audi A4 B6,B7 nadal trzymają cenę
To są takie?- Norma emisji spalin w CEPIK
Ja jeszcze się za to nie zabrałem, ale chyba będę musiał. Obiło mi się o uszy, że ASO Audi w promocji papierek do wydziału wystawia za 199 złociszy.- Jakie spalanie na lpg
Bfb b6 quattro masa 1700+ przed chipem 12+ spalanie po chipsie @Łukasz13 okolice 13l, lpg strojone przed i po samemu po sondach (dodane korekty pod obciążeniem, temp.). Maksymalne średnie spalanie przed chipsem 20l/100km. Nogę raczej mam ciężką, jak nie bardzo ciężko. Dla ciekawskich wrzucam zdjęcia korekt (jazda trochę miasto i pozamiejska) i jak to wygląda w qbox.- Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
- Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Jest na forum opisane dokładnie co potrzeba do ic z 2.0tfsi, jak dobrze pamiętam potrzeba kolanko odpowiedniej średnicy, łącznik np. alu. i dobrze jak by miał wyjście na dv (trójnik) kawałek węża aby podłączyć dv i niezłe opaski zaciskowe.- Norma emisji spalin w CEPIK
To ciekawe, w skali kraju będą tysiące samochodów z takim błędem x 250PLN to już się robią konkretne pieniądze. Nic im się nie chce, aby dodać normę spalin po silniki nie po latach, leniwe sk...ny.- Norma emisji spalin w CEPIK
Ok zgadza się tylko obstawiam, że nie jedyny w tym pier...m Cepiku mam źle wpisaną normę Euro i aby to wyprostować trzeba będzie kombinować, albo czekać, może poprawią.- Norma emisji spalin w CEPIK
Produkowali wcześniej auta spełniające normę Euro 4. Też mam prod. 2002r modelowo 2003.- Norma emisji spalin w CEPIK
Dane o norma z tego co zasłychnełem przypisali w cepik po roku od kiedy weszła norma w życie, czyli te ich algorytmy do przypisania norm w cepik są ok kant.... potłuc, nie zawracając uwagi praktycznie na silnik itp. Mało tego aby to zmienić trzeba by mieć najlepiej papiery z homologacji pojazdu i iść z tym do wydziału komunikacji. Euro 4 weszło w 2004r. dlatego @george ma już Euro 4 w cepik.- Norma emisji spalin w CEPIK
Z rozkodowanego vin pojazdu, wlepce kod 0GG.- Norma emisji spalin w CEPIK
Wymyślili dodanie norm emisji spalin do CEPIK i oto jaki kwiatek mnie spotkał, w papierach norma euro 4, CEPIK euro 3. Ktoś jeszcze to sprawdzał? Rozkodowany vin pojazdu:- Wygłuszenie maski A4 B7 8E0863825AJ
W Benepol też brak, ale gdzieś w jakimś magazynie może jest. Ogólnie nie inwestował bym tyle $$$ w takie wygłuszenie, kupił bym tą piankę z Bitmat z postu powyżej, ewentualnie ryzykował z chińczykiem.- Oring?
Raczej nie, gazy zamarzają podczas rozprężania, więc nie jest to raczej związane z parownikiem, lecz bardziej z dyszą rozprężną, bo za nią jest rurka zamarznięta (uszkodzona, wadliwa, przytkana), ilością czynnika w układzie, teoretycznie ilość jest względnie dobra 5 bar przy okolicach 20 stopni Celsjusza, o ile czujnik jest ok. Sprawdzenie LH i HP na pracującej klimie, na manometrach pokazało by coś więcej .- Oring?
Ciśnienie na low niezaspecjalnie wygląda, czy podczas wymiany dyszy były na niej opiłki (zanieczyszczenia)? Jeśli klima chłodzi z zadowalającą skutecznością, zlokalizować wyciek (czy olej przy serwisie klimy był zalany z kontrastem?) dalszą walkę bym odpuścił, jeśli sprężarka opiłkuje zatyka dyszę itp itd, dzieją się dziwne cyrki z układem, czekał bym aż zdechnie klima i zrobił to raz a konkretnie.- Wygłuszenie maski A4 B7 8E0863825AJ
Odpowiedziałeś czego szukać, używka może być w nieciekawym stanie (u mnie też lata świetności ma za sobą i jest "krucha"). Zamiennik nie wiem czy tylko wygląda na wygłuszenie, czy spełnia swoją rolę i jak jest z montażem czy w ogóle da się to estetycznie zamontować. Na stronie motorpol 8E0863825AJ okolice 400.- Oring?
Zawory rozprężne działają również jako filtr dla opiłków i temu je się wymienia, a nie dlatego że się psują. Podczas sprężania wzrasta temperatura gazu, podczas rozprężania spada temp. i na tej zasadzie działa klimatyzacja i temu służy wyżej wymieniony zawór. Oblodzona rurka może wskazywać na zbyt duża ilość czynnika w układzie. Brak oringu może spowodować ubytek gazu w układzie. Niewielkie nieszczelności trudno wykryć, sam się z tym borykałem, latem wymieniałem sprężarkę klimy i resztę co należało by przy okazji wymienić, przy okazji wymieniłem wszystkie oringi w układzie na nowe ori. pojechałem na nabicie klimy i jako trochę mi się wtedy śpieszyło, nie było dokładnego sprawdzania nieszczelności (na moją odpowiedzialność) i narazie po obserwacji wskazań vcds nie zaobserwowałem ubytku gazu. Jakie ciśnienie pokazuje vcds na niepracującej klimie i na włączonej? - Audi A4b7 1,8 T BFB Ciężko odpala na ciepłym po krótkim postoju