Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Z b6 do b7 tak, ale z B7 tylko 2.0TFSI ma inny bak.
  2. Ale co to za różnica czy stary czy nowy telefon ? Smartfon z miniusb to smartfon i naładujesz go każdą ładowarką.
  3. Drugi wtyczka 2 pinowa jesty tylko w 2.5 tdi, jak paliwa nie masz to nie odpalisz auta. Pewno zabezpieczenie, żeby pompy VP44 nie zapowietrzyć
  4. Witajcie. Po SWAP'ie na Quattro nie mogę zakodować pompy ABS'u. Cały czas kodowanie jest 00000 mimo, że wpisuje poprawne. Pewno problem mam z loginem. Nie wiem z jakiego auta jest pompa ABS. Błąd czujnika ABS juz nie mam (przełożyłem piny), Błędy jakie mam to: 18256 - Please Check DTC Memory of Engine Controller 18034 - Powertrain Data Bus: Mising Message from TCU 00778 - Steering Angle Sensor G85i 01044 - Control Module Incoirerly Coded Dane mojego auta: A4B6 2.0 ALT, manual Quattro. hamulce w serii wg wlepy w książce serwisowej 1LB (15"), obecnie heble 312mm (16") Pojderzwam, że pompa może być z 3.0 V6 Tip, ale nie mam pewności. Sterownik silnika jeszcze nie przekodowany
  5. Już bez przełożenia mam choinkę. Miga ręczny, pali się ABS i ESP i na fisie czerwony wykrzyknik. Komp pokazuje zwarcie na czujniku ABS w lewym kole. Muszę przełożyć te piny, usunąć błąd i ABS ożyje tylko nie potrafię rozebrać tej wtyczki.
  6. Ale ja na razie w samej kostce muszę piny przełożyć.
  7. doktorek83 Kurcze szkoda auta :((( Podłoga w bagażniku cała ? Może jakiś ogarnięty blacharz ładnie to wyciągnie bez spawania i ton szpachli. Żaden mechanik / elektryk / elektornik nie chce mi się podjąć przełożenia 2 pinów w kostce ABS, a sam boje się za to zabrać... Dużo ogólnie jest roboty żeby to zrobić ? Piny ładnie wychodzą czy trzeba jakieś narzędzia mieć ?
  8. Zegary mam z 2001 roku i one brały prędkość bezpośrednio od skrzyni. Od 2002/2003 roku skrzynie nie miały impulsatora i tam był tylko czujnik wstecznego (tak jak u mnie, skrzynia z 2007roku) i trzeba pociągnąć sygnał prędkości z ABS do zegarów. Jak dobrze pójdzie to prędkość ruszy, jak nie to edycja wsadu licznika.
  9. 50 km/h wrzuć 5/6 bieg i gaz opór jeżeli obrotu idą w górę to sprzęgło złom.
  10. Makale odpowiedział(a) na marcin4x4 temat w Audi A4 B6/B7
    Koszt wymiany oleju z tyłu to 40 zł. Zacznij od tego chodź może być za późno. Jaki olej był wlany?
  11. Z D na N możesz bez wciskania przycisku. Tak samo z: D -> N S -> D R -> N R -> D Sam jak cofam w drugim aucie to z R na D nie wciskam nic. Ad1. Możesz na N + ręczny lub P. Przy P też warto używać ręcznego. Ad2. Nie wolno! Na N możesz zrzucić, gdy postój będzie trwał conajmniej 3 minuty. Ad 3. Niby nie, lepiej trzymaj na roboczym, aczkolwiek Multitronic to robiło różnice i na ręcznym "ciągnął" w opór w tipie ale w Touaregu mu to bez różnicy czy roboczy czy postojowy. Ad. 4 Oczywiscie, że tak. Zimny olej to kisiel. Ruszyć = dajesz obciążenie na źle smarowaną skrzynię. Zawsze trzeba poczekać przynajmniej minutę, aby skrzynia i silnik się nasmarowały przed pracą pod obciążeniem. Nawet w manualu w zimę to zauważysz. Ad5 Napisałem na samej górze Ad 6. Skrzynia wie co robi, ma czujniki moementu obrotowego, ma czujniki obciążenia itd, ona sobie poradzi. Trzymaj D i nic nie ruszaj. Ad 7. Po każdym wrzuceniu R lub D nie wolno od razu wciskać gaz. Wrzuć bieg, puść hamulec i gaz wciśnij dopiero jak auto samo ruszy. Jak skrzynia jest sprawna to rusza od razu. Pamiętaj, żeby auto stało przed wrzuceniem biegu. Nie może się toczyć w tył, a tu mu wbijesz D i na odwrót.
  12. Nie ma przecież żadnego czujnika, na którym biegu się jedzie. Tempomat powinien działać na każdym biegu. Sprawdź w blokach pomiarowych czy czujnik sprzęgła / hamulca działają poprawnie, sprawdź kodowanie wszystkiego po kolei czy jest takie jakie być powinno.
  13. Jak się zabrać za rozebranie kostki od pompy ABS, żeby nic nie ukruszyć ? Ma ktoś może jakieś fotostory lub dobre rady? Potrzebuję zamienić te dwa piny miejscami przy przekładce pompy i z pinu 33 pociągnąć sygnał prędkości.
  14. A potem płacz, że PD padają, turbo pada albo Bóg wie co jeszcze...
  15. Najpierw to umyj silnik. Jak jest tak obsrany to nie będziesz widział skąd leci. Co do tipa to sprawdź oleju w skrzyni, a najlpiej to nowy olej + filtr do skrzyni,
  16. I na Ci on ? Softa się robi pod konkretny silnik, pod konkretny stan turbiny, pod konkretny stan pompek itd. Szkoda silnika żeby wrzucać coś gdzie nie będziesz miał pewności jak to będzie śmigać w Twoim silniku.
  17. Ośka też ma geometrie z tyłu. Przecież Q i ośka to to samo zawieszenie... Geometrie się robi całą kompletną. Z tyłu są 3 regulacje geometri a z przodu geometrie ustawia sie całymi sankami bo na samych wahaczacj regulacji nie ma.
  18. Jest na forum w dziale elektryka jak podłaczyć elektrykę do foteli.
  19. Makale odpowiedział(a) na mpiotrek7 temat w 1.8T
    Przepływkę odłącz i zobacz czy się coś zmieni.
  20. Makale odpowiedział(a) na piotrek67 temat w 1.6
    Dlatego powinno się odpalać na PB a nie LPG. Żaden nowoczesny układ LPG nie pozwoli abyś odpalił auto na gazie. A co masz na myśli: jedna listwa dla PB i LPG ?
  21. Weź zwykłą ładowarkę na gniazdko porządną z dużym prądem i podłącz do niej przez jakiś bezpiecznik + i - ukryj gdzieś i wyprowadź kable. Co za problem?
  22. Odłączenie zasilania pompy paliwowej / odłączenie iskry / pstryczek na przekaźniku od ECU. Są różne sposoby. Na szczęście u mnie autko stoi na podwórku przy domu.
  23. W B6 są wszędzie dwumasy. Możesz założyć jednomas, ale to komplet jest inny (bo nie wychodziły w ogóle takie zestawy). Jak się pytałem i sportowy taki zestaw na odelżonym kole, mocnym docisku i sprzęgle obitym kevlarem to 1800 zł. P.S Jak się ślizga samo sprzęgło a dwumas i docisk ok to obij samą tarczę kevlarem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.