Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Niezauważalnie - nie będziesz musiał tak mocno dusić, aby obudzić ducha :> Jeśli masz kompa pokładowego to chwilowe i średnie spadnie, ale to już nie jest prawdą. Jedni odczuwają spadek inni mały wzrost - na pewno nie przekroczy on 0,5 l/100km Z moich obserwacji przy obecnej dawce będzie więcej palił niż na 3,5mg
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
:shocked: Lipa totalna z tą regeneracją. Nawet, jak oddadzą kasę to dla przestrogi podałbym na twoim miejscu adres firmy - przecież warto zapobiec takim sytuacją! Skoro robią takie regeneracje, że po 1kkm turbo wygląda, jakby ktoś granat wrzucił do środka to lepiej u nich nie naprawiać. Takie moje zdanie - szkoda czasu i pieniedzy zwykłego konsumenta!
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Ta zmiana dawki to minuta zabawy i nie idzie nic spieprzyć VAGiem. Zawsze możesz wpisać starą wartość 32768. Różnice odczujesz od razu.
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
Co za pech! Dobrze, że olej nie poszedł do silnika! Niech oddają kasę i szukaj dobrej używki! Podrzucam ciekawy link, który znalazłem - musisz jednak podagać z gościem telefonicznie, bo na maile nie odpowiada. Nie wiadomo jakie mocowanie ma do wydechu - 3 śruby, czy okrągły kołnierz od nowszych typów... http://allegro.pl/turbo-garrett-038253016g-150ps-arl-polecam-i2040751623.html Ja do siebie znalazłem od ASZ (130PD) i odbieram paczkę z możliwością sprawdzenia zawartości. :> Napisz nam co to za firma!!!
-
[INNE] Prośba o analizę logów AJT '00 - 2,5 TDi 88 PS - Poprawione
Sprawdziłbym ten egr fizycznie - zdemontował i wyczyścił. Po małych wskazaniach MAF wydaje mi się, że dolot jest mocno zapchany. Może ktoś inny ma inne sugestie.
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
Tylko nie wkładaj do swojej żadnych zestawów. Jak chcesz, aby nadal jeździła to nie ruszaj wirników - nawet nie czyść ich z nagaru! Wyczyść tylko zmienna geometrię i wszystkie powierzchnie (pierścień, rolki, itp.), ale korasa nie ruszaj.
-
[B6 AWX] Problem z EGR?
Najpierw zaślep wężyk przed N18 i się przejedź z vagiem, a potem zobaczymy, czy to coś dało.
-
[INNE] Prośba o analizę logów AJT '00 - 2,5 TDi 88 PS - Poprawione
fakt, ale to i tak zbyt mało logów
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
Jeśli jesteś w stanie sam ją wymontować i rozebrać to wyczyść ją. NA necie znajdziesz dużo fotoporad, co i jak odkręcić. Najtańsza wersja to wyczyszczenie tej co masz, lecz luzy pozostaną, a szuranie zniknie. Jeśli nie znasz się na tym, a masz odłożoną kasę to szukaj dobrej używki, ale bez pośpiechu - dałbym sobie z pół roku czasu na znalezienie czegoś dobrego. Regenerowanej nie polecam - to już nie to co dobra używka.
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
:oklaski: wiedziałem
-
[INNE] Proszę o analizę LOGów VW Passat B5 1.9TDI, 110KM, 1998r
To zrób chociaż statyczne 000 na całkowicie rozgrzanym silniku (dane kąta da się na tej podstawie ogarnąć, bo mamy już log 004). Zrób też 003, ale jeśli druga kolumna będzie ponad 400 to przegazuj auto i wtedy zrób loga.
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
Odłącz wężyk podciśnienia (i go zaślep czymś, aby podciśnienie nie uciekało) od gruszki turbiny - jeśli przestanie to turbina. Obstawiam geometrię w turbinie. Ja na swojej jeżdżę bo nie ubywa mi oleju i też nie mam luzów wzdłużnych. Teraz jest cicho i nic nie szura (wirnik nie ociera). Też się przestraszyłem i stwierdziłem, że jak coś się trafi to kupię, ale opinie kolegów na różnych forach były pozytywne co do mojej.
-
[INNE] Ocena logów AJM
001, 003, 004, 007, 023. Turbina dobrze wstaje i to jest w porządku. Masz pewnie już małe opory od nagaru na zmiennej geometrii, bo ciśnienie rzeczywiste nie może się ustabilizować.
-
[INNE] Prośba o analizę logów AJT '00 - 2,5 TDi 88 PS - Poprawione
Bez tych logów (010, 011, 008) nie da się stwierdzić, jak działa przepływomierz i turbina.
-
[INNE] Proszę o analizę LOGów VW Passat B5 1.9TDI, 110KM, 1998r
Zamiast kilku zbędnych logów można było nam pokazać np.> 000BS, 003BS, 004BS oraz dynamiczne. Skoro auto "słabo jedzie" to czas pokazać logi podczas jazdy zrobione zgodnie ze sztuką.
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
To na twoim miejscu bym ją tylko wyczyścił! Wydasz mniej kasy, a wiesz co masz. Kupisz używkę to też trzeba ją rozebrać i wyczyścić. Z tym olejem to w PD jest różnie - większa częśc oleju pochodzi z odmy pokrywy zaworów - jeśli nie ma luzów wzdłużnych i nie ociera o obudowę to zrób jak mówię. Tu masz przykład mojej turbiny (film włącz bezpośrednio na youtube, bo tu nie chodzi bynajmniej mi płynnie): Masz też takie luzy?
-
[B6 AWX] Problem z EGR?
Trzeba było zatkać wężyk podciśnienia przed N18 (elektrozaworem od egr). Jeśli N18 gubi podciśnienie, to zabraknie go na wciągnięcie gruszki od sterowania turbo.
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Tak, N75 działa poprawnie. Zmiana dawki: wybieramy 1-engine "11" login i tu wpisujemy 12233 "10" adaptacja W adaptacji kanał 001 - zmiana na niższą wartość powoduje, że auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg (zmiana polega na wpisaniu wartości w polu, gdzie seryjnie jest 32768 - wpisz np. 32790 i zrób TEST. Jeśli dawka będzie oscylowała w pobliżu 3,5 (na rozgrzanym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach) to zrób SAVE i zakończ proces przez wyjście z okienka. Jeśli nie dasz rady ustawić 3,5 to ustaw taką, którą da się zapisać SAVE, bo pewnie klucza do nastawnika nie masz?
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
Ja też mam luz poprzeczny i po czyszczeniu ucichło. Pytanie, czy wpadł ci kiedyś w tryb awaryjny - czy złapał muła przy ostrym wyprzedzaniu...? Jeśli wirnik nie trze o obudowę to możesz śmiało jeździć tylko pewnie warto by przeczyścić ją w środku. Jeśli natomiast bierze olej i ma luz wzdłużny (wzdłuż osi) to należałoby szukać innej.
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
1. Dawkę można by zwiększyć na 3,5mg 2. Zmienna geometria w turbinie nie chodzi płynnie. 3. Brak loga 000BS Reszta Co do turbiny - możesz pobawić się w rozruszanie zmiennej geometrii. Zdejmujesz zawleczkę od cięgna gruszki i zdejmujesz ze sworznia. Teraz, jak masz rozpiętą gruchę możesz swobodnie ruszać krótką dźwigienką wychodzącą z korpusu częsci gorącej turbiny. Zobaczysz, że nie chodzi płynnie. Możesz spróbować ją rozruszać palcami lub jakimś kluczem płaskim (wchodzi chyba 13 lub 14). Nie mówię, że przyniesie to zadowalający efekt, ale taką czynność można ogarnąć w godzinkę. Jeśli ciśnienie w logu 011 nie ustabilizuje się trzeba będzie wyciągać turbinę i wyczyścić zmienną geometrię.
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
Może wystarczy wyczyścić geometrię. Jeśli nie działa płynnie szuranie też czasem występuje. U mnie po czyszczeniu szurania już nie słychać, a było mocno słyszalne po przegazowaniu na postoju. Wrzuć logi 011 dynamiczny i 011BS to zobaczymy jak to wygląda.
-
[B6 AWX] Turbosprężarka w AWX po regeneracji słabo pompuje do 2100 obr
A próbowałeś zakręcić - wyczuć jaki opór stawia - wirnikiem? Moim skromnym zdaniem regulacją nie ugrasz wiele, bo wysterowanie N75 przy obrotach 3500 było 65% (idealnie). Jedyną wytłumaczalną przyczyną jest zbyt ciasne spasowanie łożysk wirnika. Piszesz teraz, że gwiżdże - gdzieś na necie czytałem, że jak gwiżdże to coś jest nie tak - właśnie o regenerowanych. Ale to tylko moje uwagi, nie jestem fachowcem od turbin
-
[B5 AJM] WIELKA PROŚBA O SPRAWDZENIE LOGÓW
Kliknij sobie sam na te linki i zobacz kolego co się otworzy - kupa chińskich znaków!
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
może kierownice się rozruszały...
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Po pierwsze - logi nie są zrobione z pedałem gazu w podłogę. Zerknij na log 010. Ostatnia pozycja ma być 100 przez cały czas pomiaru. W związku z tym przydałoby się powtórzyć wszystkie logi, a przed sprawdzić, czy pod pedałem gazu nie ma wycieraczki. Obecnie nawet pierwsze logi 011 z pierwszego postu nie są podstawą do wyciągnięcia wniosków. Zrób porządnie logi: statyczne (logujesz auto na postoju przez 10s.): 001, 003, 004, 007, 013 statyczne BS: 000, 003, 004, 011 dynamiczne: 003 jednocześnie można z 008 010 jednocześnie można z 011 i 004. Powtarzam, jeszcze raz- jeśli pedał gazu nie jest wciśnięty na maksa to nie można wyciągnąć prawidłowych wniosków. P.S. Podejrzana turbina i dynamiczny kąt wtrysku, lecz potrzebne są poprawne logi.