Treść opublikowana przez tomekp94
-
1.8 T - logi po założeniu DP
kanał 32 masz w porządku może minimalnie uciekać ciśnienie za turbiną bo masz -3 % zapłony jak by cofało 8-12 stopni to już trzeba szukać sterownik do 12 stopni ogarnia i nie wywala błędów ale najlepiej jak jest do 6 stopni
-
1.8 T - logi po założeniu DP
wygląda w miare ok troche zapłony cofa ale w granicach tolerancji, zrób porządne logi kanały 2+33 ,3+20, 115+118. od 1500 do odcinki z gazem w podłodze bo teraz to ciężko dokładnie sprawdzić
-
Witam czy są promocje dla członków forum na czipowanie silników
w białym masz turbodiesel.pl Paweł Zaprzalski
-
Wgranie softu przez nefmoto do 1.8t bex a4 b6
w sprawie softu pisz do galetto z forum zrobi ci softa po logach gotowca nie ma sensu wgrywać
-
Po ilu przelacza sie na gaz
20 stopni możesz spokojnie ustawić przy 15 potrafi już reduktor zamarznąć
-
Zła praca silnika na LPG 1.8T
masz za ubogo na lpg ustawione albo gdzieś ci ssie lewe powietrze spr odme i zaworek odmy pod kolektorem, pokaż screny z programu lpg na odpalonym samochodzie i jakie wtryski i parownik masz zamontowane
-
Wgranie softu przez nefmoto do 1.8t bex a4 b6
Jest sens to wgrywac ? da troche NM ? i czy ogólnie ten soft bezpieczny dla silnika ? z tym immo juz wiem że jest zapisany w innej pamięci a soft w innej i przez nefmoto zmieniam tylko tą z softem. Jak to jest z tymi programami co robią przez internet np za 300 zł widziałem wysyła sie softa swojego oni przerabiają i wysyłają gotowy do wgrania, korzystał ktoś z takich usług ? Na stronach wszystko ładnie opisane że testowane na hamowni itp.
-
Wgranie softu przez nefmoto do 1.8t bex a4 b6
dzięki za sprawdzenie w sumie dobrze że dóżo nie namieszane, a czy jak wgram ten soft to musze kodowac immo i nr win do sterownika ?
-
Wgranie softu przez nefmoto do 1.8t bex a4 b6
Czy moge wgrać soft (gotowiec chcę zobaczyc co on warty) do a4 b6 1.8t bex nie znając pinu z tego nowego wsadu ? Czy po wgraniu wsadu z innego samochodu o tym samym nr sterownika bd trzeba dopasować immo czy tylko jeśli sumy kontrolne policzone to wgrywam i bd działać ? Chce wgrać soft z załącznika programem nefmoto czy mógłby ktoś sprawdzić w nim checksumy ? Jak trzeba to moge podesłać ori soft. Chciałbym wgrać ten soft zobaczyć jak parametry na nim jak bd ok to zostawić a jak bd żle to wróce do orginału. Soft znalazłem na tej stronie :http://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=2425&pid=32659. Moje audi to 2003r FWD manual da się sprawdzić z jakiej wersji jest soft z linku ? 8E0909518AS 0003tun
-
Jakie Filtry gazu ? .
filtr fazy lotnej polecam odstojnikowy np alex 360, zwykły puszcza olej na wtryski i szybko się brudzą. Te typu valtek wytrzymają i zwykły filtr, ale np barracuda/hana potrafi pasć juz po paru tys na zwykłym filtrze.
-
1.8T BEX Błąd 16514 - Lambda malfunction in circuit [Rozwiązany]
Mam a4 b6 1.8t bex i mam bład sondy przed katalizatorem była podmieniana 2 razy na używaną boscha i dalej wracał błąd i wkońcu kupiłem nową bosha i też nie pomogło a błąd jest 16514 p0130 lambda malfunction in circuit-implausible signal, jak vag złapie ten błąd sonda przestaje korygować a gdy zapali checka sonda koryguje. Jak sprawdzic napięcia na kostce sondy od sterownika ? Możę być że woda zaszła do sterownika i łapie błędy ? bo już nie wiem gdzie szukać bład pojawia sie po przejehaniu kilku km, jak robie testy vcds to wszystkie przechodzi pomyślnie oprócz sai ale u mnie jest zdemontowane i kiedyś nie było tego błędu a audi mam od 3 lat Audi już naprawione przyczyna była pusta puszka po katalizatorze po wstawieniu zamiennika tez pustego ale z przewężeniem w środku od gruchota z allegro błędów brak, prawdopodobnie zbyt szeroka puszka po katalizatorze gromadziła za dóżo spalin a to miejsce gdzie się zwęża odbijało ciśnienie spowrotem do turbiny
-
Logi do wgladu. Brak mocy...
nie ma doładowania to i mało pokazuje zrób porządek z n75 zobacz czy cyka podłączając go np do akumulatora.
-
Dziwny wyciek płynu chłodzącego
kruciec z tyłu głowicy lub oringi w przewodach nagrzewnicy(szybkozłączki) i ta rura co wchodzi na króciec głowicy oringi jak ori to juz pewnie twarde i puszczają
-
Brzeczenie i późno wystające turbo.
wystarczy klucz 1/4 przedłużka i długa nasadka 10 mm luzuje nakrętke z tyłu a tą z przodu można wtedy palcem pokręcać
-
Brzeczenie i późno wystające turbo.
da sie zrobic trzeba sklepać mocniej nit w turbinie ale regulacja westgate powinna pomóc ustaw żeby sie zaczynała otwierać przy 0.30 bara a nawet możesz i 0.4 bar u mnie jak ustawiłem na 0,4 bar to dóżo lepiej ciągneła z dołu i słychać fajny syk turbo. Po kilku testach ustawiłem na 0,35 bar najlepszy dżwięk turbo i moc
-
Świst turbo po wywaleniu katalizatora
wiesz juz co to swiszczy ? u siebie mam taki sam głos tyle że ciśnienie trzyma tylko ze 10 % korekty na ubogo i wszystko szczelne
-
Wysokie korekty na benzynie 1.8T BFB
jak sprawdzisz z tą sondą i bd ok to zostaje przepływomierz, jak masz pewność że wszystko szczelne i ciśnienie paliwa ok to możesz we wkładzie przepływomierza z tyłu zrobić dziurkę wiertłem 6 mm na wylocie z kanału pomiarowego wtedy nie bd potrzebna jego wymiana, zrobiłem tak u siebie miałem korekty 14 na luzie a teraz mam 0-2, też wszystko co można srawdzone. Jeszcze może być zaworek odmy pod kolektorem też częśto pada
-
jakie ciśnienie LPG na parowniku
Ja mam przy 190 1.25 na barracudach 115 bez dysz cisnienie ustaw takie zeby nie petlilo przy odcince mnoznik może być różny od 1
-
ocena mapy parametrów itd (sporadyczny bład ubogiej mieszanki)
Na pb tez nie jest dobrze czsy masz za dlugie u mnie sa na pb max 16 ms nieszczelnosc albo cos z paliwem albo 1 sonda do wymiany jak masz ten blad
-
Rozjezdzające się mapy .
Mapa moze sie rozjezdzac jak jnaczej jedziesz niz przy kalibracji aby korekty byly ok jakby rozjezdzalo korekty to reduktor moze plywac z cisnieniem albo sterownik nie ogarnia korekt po cisnieniu
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
a te np 180 ml to musi w jakim czasie wylecieć albo po jlu cyklach ? jak na wagu w test włącze to tez poleci ?
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
u ciebie ten 1 wtrysk rozpylał troche czy był całkowicie zalepiony ? Bo moje patrzyłem rozpylają wszystkie tak samo taka delikatna mgiełka i nie wiem czy czyścic je czy to nie to. Wszystko sprawdzane przepływka, szczelnośc, ciśnienie na luzie ok 4 bar jak daje gazu na postoju to może do 3,5 spadnie. a korekta long 13 %
-
ocena mapy parametrów itd (sporadyczny bład ubogiej mieszanki)
Jak masz ubogo na lpg to do regulacji a jak blad na pb to nieszczelnosc przeplywka lub pompa
-
Czasy benzyny wyższe od gazowych .
Moga byc takie wynika to z nie dokonca dobrze wyregulowanego lpg. Szerokopasmowka sobie poradzi. Jak rozwiazales problem za bogato przy bucie ? Mi jak wolno dodaje gaz jest ok a jak do polowy lub wiecej wcisne to -10 na sondzie Poprostu na lpg masz bogaciej a na pb ubozej
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
Moze byc od 1 wtrysku elsa moze pokazywac norme ale dla wersji np 150 km