Treść opublikowana przez jospethe
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
ale to niczego nie zmieni bo dalej będziesz miał w ukłądzie stary płyn . Ile dolejesz koncentratu do układu? 2 szklanki?
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
haha, olej też nie koroduje więc można go nie wymeiniać. Płyn tracci swoje właściwości z biegiem lat i przebiegu. Nowy płyn ma wyższą temperature wrzenia niż stary nie wspominając o odporności na zamarzanie.
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
Zależy kiedy był wymieniany płyn. Niby co 60 tyś się powinno go zmieniać.
-
A4 B5 - walnięta w hak holowniczy, wygięta podłoga - czy warto kupić
Na części jedynie się nadaje ale nie do jazdy
-
ile bieznika moze miec ta opona
Ile by nie miała to na dwa sezony spokojnie straczy
-
Konserwacja uszczelek
K2 sill jest nie tylko na zimę. Stosuję go zawsze i na wszystkie uszczelki gumy a nawet paski. Służy do ogólnej konserwacji gumy przez cały rok a w szczególności zimą. Jeszcze nigdy żadna uszczelka mi nie przymarzła. Jest dla mnie najlepszy w stosunku cena -jakość.
-
Konserwacja uszczelek
K2 Sill jest bardzo dobry i działa przez całą zimę, kosztuje jakieś 9 zł
-
Czy warto kupic?
Tester można kupić jak ktoś nie ma laptopa. Kabel za parre zlotych też załatwi sprawe, ale laptop potrzebny
-
Coś piszczy na zimnym silniku
Może jakiś pasek piszczy. Popsikaj czymś i zobacz
-
Co to za komunikat na FIS
Profil uzupełnij bo nie wiadomo co to za auto,. Ta kontrolka to chyba niskie ciśnienie w oponie
-
Program do diagnostyki
https://rapidu.net/0715404508/Polski-VAG-4.9-Instrukcja-PDF.rar jeśli chodzi o sam program
-
Problem przy włączaniu komputera Win 10
Może to Cie naprowadzi
-
po wyciągnieciu kluczyka ze stacyjki nie gaśnie klimatronik i włącznik świateł awaryjnych..
U mnie świrował klimatronic i winna była kostka stacyjki. Jak wrzucałem wsteczny to klimatronic wyłączał sie.
-
Parę pytań..
Jak zaświeca się rezerwa to z 5 litrów jest ropy
-
AFN zaślepiać egr czy nie ?
No skoro przeciekał to tak. Znajomy ma passata 130 KM z zaślepionym i szybciej sie nagrzewa niż u mnie z niezaślepionym. U mnie termostat był wymieniany i zawsze tak samo wolno sie nagrzewał. Stawiam bardziej na padnięte podgrzewacze płynu ale to się zobaczy przed zimą.
-
AFN zaślepiać egr czy nie ?
Wg mnie zaslepienie egr ma sens tylko wtedy jak jest jakiś problem z nim.. Zaślepiłem u siebie i silnik wogóle nie trzymał temperatury, przed zaślepieniem było ok. Mocy tez wiecej nie miał. Bez zaślepienia egr kolektor mam czysty. Czasem tylko zajrzę do niego profilaktycznie. Nie polecam zaślepienia egr na zimę bo silnik wogóle sie nie nagrzeje a jazda z wiecznie nie dogrzanym sielnikiem jest gorsza niż powrót spalin do komory spalania
-
Wymiana amortyzatorów przednich
Od dolnego prostego odkrecasz wahacza a nie banana. Co do śruby to nie wiem czy kupisz taką. Jest w zestawie z wahazami zazwyczaj ale też nie zawsze. Podjedż do jakiegoś zakładu mechanicznego i zapytaj . Będą pewnie mieli ich sporo i powinni dać za darmo. Przynajmniej ja tak miałem. Popsikaj najpierw przed wymianą jakims wd to może sama puści.
-
Kiedy na zbieżność ?
Ustawianie zbieżności na zwojach to spora głupota i druciarstwo.
-
Skrzypienie w przedniej osi
Skoro masz luzy w zawieszeniu to i musi coś pukać/ skrzypieć i to co skrzypi to któryś z wahaczy,
-
Szczotka do mycia auta?
Kup lepiej myjkę ciśnieniową.
-
Kiedy na zbieżność ?
Słyszałem że przy wymianie górnych wahaczy nie trzeba a po wymianie dolnych trzeba ustawić/ sprawdzić.
-
zakup nawigacji do 250zl
Ja poleccam firmę Go clever. Ma wejście na kartę pamięci i można sobie wgrywać mapy. Chodzi szybko a ekram jest czytelny nawet w najsłoneczniejsze dni. Wcześniej miałem mantę to nic nie było widać na niej jak świeciło słońce.
-
Osłona przegubu - jaka?
HAha doradził z tymi opaskami zaciskowymi na śrubokręt. Przy skręconych kołach opaska ociera o przegub i robi dziurę.
-
wygląd ramki tab.rej.
Ja polecam nalebki od Cytryna & Gumiaka https://www.facebook.com/CytrynGumiak/photos/a.571243522908096.1073741829.570959979603117/1214367418595700/?type=3&theater
-
Klekotanie zacisków hamulcowych - rozwiązanie problemu
Albo wyrobione jarzmo w miejscu styku klocka .