Treść opublikowana przez Emejcz
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Tylko, że czas i effort potrzebny do wymiany łańcucha jest kilkukrotnie większy niż do wymiany samego napinacza.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Zastanawiam się czy łańcuch to rzeczywiście trzeba wymieniać od razu z napinaczem. Widzę sporo filmików zagranicznych gdzie mechanicy wymieniali tylko napinacz.- Regulacja lędźwi - naprawa
Ogarnąłeś temat? Ciekaw jestem czy się da.- Buczenie i drgania pomiedzy 3-4 tys obrotów?!
Szarpaniem to byś wyczuł jakby wszystko było luźne. Te nakrętki się same odkręcają razem ze szpilkami więc warto to sprawdzić. Jednakże sprawdź te osłony o których ci napisałem, może to być strzał w dziesiątkę.- Buczenie i drgania pomiedzy 3-4 tys obrotów?!
Sprawdziłeś czy nie masz luźnych nakrętek od kolektora wydechowego przy silniku? Jest jeszcze jedna rzecz która możesz sprawdzić - osłony różnego typu od strony wydechu. Szczególnie sprawdź czy wszystkie trzy śruby osłony która występuje nad półośką są dokręcone. Wystarczy jedna luźna i buczy jak pojebane - doświadczyłem tego osobiście, myślałem, że katalizator się rozwalił w środku- Duże ciśnienie
Raczej norma. Jak wymieniłem w poprzednim aucie eżektor na nowy to też zaczęło być słychać to syczenie.- Buczenie i drgania pomiedzy 3-4 tys obrotów?!
Jesteś w 100% pewien, że na postoju masz takie same wibracje w tym przedziale 3-4 tys. obr jak i podczas jazdy? Może na postoju masz tylko wibracje na jałowym?- Odpowietrznik układu chłodzenia
Wkręć sobie zwykłą śrubę z uszczelką i problem z głowy. Wykonanie tego korka to porażka. Szkoda kasy na oryginał.- Buczenie i drgania pomiedzy 3-4 tys obrotów?!
Przeguby.- zapach spalin w aucie
Watpię. Ja u siebie przykładowo rozbierałem całą odmę od początku do końca i wszystko jest ok.- Skręca przy mocniejszym hamowaniu.
Wymieniłem stukające elementy z lewej strony w zawieszeniu i tak jak sie spodziewałem problem pozostał. Zrobiłem już prawie wszystko i stwierdziłem, że czas jeszcze raz pojechać na SKP i sprawdzić siłę hamowania. Tym razem sprawdził mi to lepszy diagnosta i teraz mam 100% pewności, że problemem są hamulce. Prawy przód hamuje o około 30% słabiej od lewego. Tył obie strony hamuje jednakowo. Jedyne co zostało mi do wymiany to przewody hamulcowe i pompa... Czy ktoś spotkał się z tym aby pompa dawała za małe ciśnienie na jeden zacisk?- Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Ale wszystkie takie są przód i tył? Wydaje mi się, że w B5 z tyłu miałem większe.- Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Czy ktoś miał okazje wymieniać i wie jakie są długości i końcówki potrzebne do przewodów w B7 1.8t Quattro: -lewy i prawy przód od pompy do przewodów elastycznych -lewy i prawy tył od łączenia na dole grodzi do przewodów elastycznych tył ?- [ALL B6] Demotaż wahaczy górnych - śruba
Już zrobione na drugiej zwrotnicy. To aluminium to porażka po całości, strach cokolwiek przy tym robić. Mogę potwierdzić kilka poprzednich wypowiedzi, że najskuteczniejsze jest wyciąganie tej śruby za pomocą dokręcania nakrętką i obcinania tego co wychodzi po kawałku. Tutaj rada - koniecznie w szczelinę trzeba wsadzić coś co idealnie pasuje (ani grubsze ani zbyt cienkie) i dopiero wtedy kręcić nakrętką. Ja prawdopodobnie uszkodziłem swoją zwrotnicę poprzez pierwotne próby wybicia tej śruby mimo tego, że nie waliłem w zwrotnicę. W nowej zwrotnicy już nic nie stukałem, od razu obciąłem łeb śruby i zacząłem przeciągać nakrętką - poszło szybko.- [ALL B6] Demotaż wahaczy górnych - śruba
Koledzy załamka... Wyjąłem zwrotnicę, pol dnia wyciągałem śrubę. Wszystko złożyłem i przy dokręcaniu górnych wahaczy pękło mi to pier**lone aluminium... Auto unieruchomione... Ktoś wie jaki jest moment dokręcania tej śruby? Nie zdążyłem mocno dokręcić, a i tak pękło...- zapach spalin w aucie
No ciekaw jestem. Ja u siebie wykluczałem plecionkę, bo wymieniałem, ale było to robione dość mocna spawarką i wcale nie wykluczam, że ten element w środku się trochę przegrzał i gdzieś jest nieszczelny. Najlepiej to byłoby otworzyć maskę wtedy jak czuć, że śmierdzi, ale przynajmniej u mnie bardzo ciężko wyczuć ten moment, bo nie jest to ciągły smród.- Układ wydechowy strzela (stuka) po wyłączeniu auta [1.8T]
Potwierdzam, że w B7 strzela. Jest to jednak o tyle dziwne, bo w B5 nic takiego nie występowało- zapach spalin w aucie
Jak doszedłeś do tego, że to plecionka?- Fotel kierowcy A6 C6 a A4 B6/B7.
Witam. Czy ktoś miał okazje porównywać fotele z A6 C6 a A4? Chodzi mi o ich wygodę i wymiary. Czy siedzisko w A6 jest może trochę szersze i nie wpada się tak głęboko jak w A4?- Przekladka foteli i kanapy z A6 C6 do A4
Koledzy. Wszyscy przekładają, a nikt nie mówi o wygodzie. Czy fotele z a6c6 są szersze od tych które siedzą w a4? Szczególnie chodzi mi o siedziska. Może są wśród nas posiadacze masywnych ud którzy też z tego powodu chcieli zmienić?- Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.
Nie wiem czy cię dobrze rozumiem, ale z tego co rozumiem to może kupiłeś nagrzewnicę o niepoprawnym wymiarze. Porównywałeś je?- Demontaż tapicerki słupka D (Avant)
Odkręcasz śrubkę którą widać i rwiesz umiejętnie od strony uszczelki - są zatrzaski.- Ściąga w prawo
Podczas jazdy czy przy hamowaniu?- [A4 B7 1.8T BFB] - rozrząd
Jak na kole zamachowym masz na znaki, a na wałku rozrządu jest wtedy przesunięte o pół ząbka w prawo to jest poprawnie i nic z tym nie zrobisz. - Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ