Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

muszę z ciekawości sprawdzić sygnał wyjściowy z tego czujnika, może by coś się dało z tego wymyślić :mysli:

Temat był sprawdzany i czujnik z B7 nie będzie działal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie tak sobie czytam i czytam... I mam pytanko może "błahe"ale! :mysli: Jeśli mam w swoim B7 fabrycznie zamontowany Bi-ksenon i funkcje DLR to do zamontowania funkcji CLH + fotochromatyczne lusterka zewnętrzne będę potrzebował :

- lusterko wsteczne z czujnikiem światła i fotochromem + wiązka do lusterka

- włącznika 8E1 919 094 D 5PR - włącznik DLR i CLH

- w lusterkach zewnętrznych wymieniamy tylko szkła czy będzie niezbędna wymiana całej wiązki (w środku lusterka)

- odpowiednie kodowanie - to na bank :D

- jeśli coś mi umknęło proszę o uzupełnienie ;)

Czy to lusterko będzie odpowiednie do B7??? ---> http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-wsteczne-audi-a4-b8-a5-radom-i2075090863.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..przedewszystkim to poszukaj lustra w lepszej cenie :naughty:

a do moda który chcesz zrobić potrzebujesz:

włącznik z funkcją AUTO (jeśli niemasz)

włącznik drl + clh

lusterko forochrom wewnętrzne

czujnik światła/deszczu

wkłady fotochromowe lusterek zewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..przedewszystkim to poszukaj lustra w lepszej cenie :naughty:

a do moda który chcesz zrobić potrzebujesz:

włącznik z funkcją AUTO (jeśli niemasz)

włącznik drl + clh

lusterko forochrom wewnętrzne

czujnik światła/deszczu

wkłady fotochromowe lusterek zewnętrznych

Wydaje mi się zbędne montowanie przełącznika AUTO mając fabryczny DRL wiec chyba nie jest konieczne jego montowanie ;)

Czyli wiązka lusterek zewnętrznych jest "uniwersalna" i nie ulega modyfikacjom ?

Lusterko chciałbym czarne tak pod kolor podsufitki, może coś się jeszcze znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiązkę lusterek to zależy. Jak masz składane to powinieneś mieć podciągnieta wiązke od lusterek do modułu drzwi. Jeśli masz tylko grzanie+ustawianie elektryczne to będziesz musiał sam podciągnąć dwa kabelki pod fotochrom do lusterek zewnetrznych. Możesz sprawdzić czy masz kostke do fotochromu w lusterku zew. ściągając wkład lusterka. Jak masz to będą dwa kabelki podciągnięte zakończone kostką zawinięte wokół takiego metalowego bolczyka. Jak tego nie będzie to pozostaje podciągnięcie dwóch kabelków do lusterek zewn. A włącznik auto niestety jest wg mnie niezbędny żeby wszystko hulało tak jak w fabryce (auto przełączenie pomiędzy DRL a światłami mijania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z MCE po założeniu HID w przeciwgiene w b7?? U mnie siedzi MCE z końcówką N i raz jest dobrze, raz się lewy nie zapali ( mam CLH ). I podczas jazdy czasami wyłączy się jeden i pokaże błąd żarówki. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu błąd znika i przez parę minut jest ok?? przekaźnik coś tu pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsjo jasne ;) a orientuje się ktoś ile ma być kabelków w wiązce do lusterka fotochrom ? <mam ściągnięty boczek wiec szybko zerknę> ;)

Ilość kabelków jest różna zależnie od wyposażenia lusterka (może być tylko samo sterowanie, potem dochodzi grzanie, fotochrom, składanie i memo). Generalnie sprawdź w kostce lusterka (16-pinowa brązowa wtyczka podłączona do sterownika drzwi) które piny masz obsadzone i jaki kolor mają poszczególne kabelki...

Fabryczna wiązka fotochromu to pin 11 (czarno/szary) i 12 (czarno/zielony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsjo jasne ;) a orientuje się ktoś ile ma być kabelków w wiązce do lusterka fotochrom ? <mam ściągnięty boczek wiec szybko zerknę> ;)

Bodajże od 10 w górę. U siebie miałem 10 i miałem pod fotochromy wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsjo jasne ;) a orientuje się ktoś ile ma być kabelków w wiązce do lusterka fotochrom ? <mam ściągnięty boczek wiec szybko zerknę> ;)

Bodajże od 10 w górę. U siebie miałem 10 i miałem pod fotochromy wiązkę.

OK, Patryk ale sprawdzanie funkcjonalności lusterka przez liczbę przewodów w wiązce w tym konkretnym przypadku mija się z celem - 8 przewodów będzie miało lusterko z fotochromem bez składania lub bez fotochromu ale ze składaniem (bez kontroli pinów czy też kolorków kabli jak dojdziesz co rzeczywiście masz?).

BTW - jeśli jest 10 przewodów to lustekro ma pełną funkcjonalność bez obsługi pamięci... Jeśli jest 14 przewodów = full opcja. 6 przewodów i mniej - wariant LOW (tylko sterowanie i podgrzewanie).

Już gdzieś wrzucałem ale nie mogę teraz znaleźć...

Pin 1 – zasilanie silniczka lewo/prawo (czerwony)

Pin 2 – zasilanie silniczka góra/dół (biały)

Pin 3 – masa regulacji (biało/brązowy)

Pin 4 – ? (żółty)

Pin 5 – podgrzewanie (czarny)

Pin 6 – podgrzewanie (czarny)

Pin 7 – brak

Pin 8 – brak

Pin 9 – składanie (różowy)

Pin 10 – składanie (niebieski)

Pin 11 – fotochrom (czarno/szary)

Pin 12 – fotochrom (czarno/zielony)

Pin 13 – memo (biało/żółty)

Pin 14 – memo (niebiesko/czerwony)

Pin 15 – memo (szaro/żółty)

Pin 16 – memo (szaro/biały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do mojej padaczki będzie pasowało lusterko fotochrom z początkiem 4F0??

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do mojej padaczki będzie pasowało lusterko fotochrom z początkiem 4F0??

nie

kur... a już myślałem że łyknę:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do mojej padaczki będzie pasowało lusterko fotochrom z początkiem 4F0??

Z A3 tez pasuje do B6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do mojej padaczki będzie pasowało lusterko fotochrom z początkiem 4F0??

Z A3 tez pasuje do B6 :)

Mówisz ze pasuje :mysli: no tak tylko koleś mówił że to jest z A4 z 2006 roku, pewnie sam nie wie jakie ma lustro :polew:[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 13:29_________________________________________________A czy takie lustro będzie chodziło do clh? http://allegro.pl/audi-a4-8e0-lusterko-wewnetrzne-czarne-i2050326942.html tak jak mówiłem koleś sam nie wie jakie ma lusterko bo teraz zmienił w aukcji że to do A4 a miał wpisane 4P0 :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...