Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

dzieje się tak że wywala bład na fisie na auto

CLH dziła cały czas dzień/noc

jak jest noc to lusterko jak poswiece z przodu to sie ściemnia, jak wrzuce wsteczny to sie rozjaśnia

pin 6 lusterka przez lampkę (pin 1 i 11) idzie bezpośrednio do 19 w MCE (jak pominiesz lampkę - czyli od razu do pinu 11 w lampce, to się nic nie stanie, jedynie lusterko będzie się ściemniało po włączeniu lampki)

pin 1 lusterka zasilany jest z pinu 18 MCE. Z pinu 18 jest też zasilany pin 1 włącznika świateł, oraz pin 4 i pin 8 przełącznika CLH (podswietlenie ikonek).

osobo musisz mieć połączony pin 3 włącznika świateł z pinem 32 MCE (redundancy), ale to już chyba zrobiłeś.

Dla przełącznika z B7 z pinu 26 MCE idzie kabel do pinu 13 włącznika świateł (nie rób zwory z pinem 11, nie jest to potrzebne)

Sprawdź przede wszystkim zasilanie pinu 1 w lusterku, tu może leżeć problem.

Zamieszczałem tutaj niedawno schemat połączenia, zerknij na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pin 6 lusterka łącze z pinem 1 lampki podsufitki ? tak

a pin 11 lampki podsufitki łączę do MCE 19 ? tak

a czy jest mostek pomiedzy pinem 1 a pinem 11 w lampce ?? bo ja chyba mam tam mostek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mostek pomiedzy pinem 1 a pinem 11 w lampce ?? bo ja chyba mam tam mostek ?

Nie musisz robić bo on już jest wykonany w lampce. Bardziej istotne dla Ciebie jest zasilanie pinu 1 lusterka, sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jakie dajecie piny do lampki podsufitki? 000 979 009 ? Zauważyłem, że u mnie są jakieś inne z zatrzaskiem od boku, nie od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mostek pomiedzy pinem 1 a pinem 11 w lampce ?? bo ja chyba mam tam mostek ?

Nie musisz robić bo on już jest wykonany w lampce. Bardziej istotne dla Ciebie jest zasilanie pinu 1 lusterka, sprawdź to.

zasilanie jest, bo lusterko działa, ściemnia się

wszystko działa ale nie działa :doh:

w pozycji auto wywala błąd na fisie :thumbdown: i nie mam pojecia dlaczego tak jest kable sprawdzone, przejscia są

może mam uwalony moduł MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobikos, miałeś napisać jak ładnie podłączyć fotochrom do podsufitki, żeby się rozjaśniało przy paleniu lamki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat opanowany :banan: był błąd w zasilaniu - miałem z pin1 po stacyjce zamiast z mce18 :doh: , po porostu jak go przeciołem to nie z tej strony co trzeba wlutowałem kable

---------- Post dopisany at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

dzięki wszystkim za podpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam schemat zamieściłem kilka stron wcześniej, tyle tylko że z ELSY,

bobikos, miałeś napisać jak ładnie podłączyć fotochrom do podsufitki, żeby się rozjaśniało przy paleniu lamki :naughty:

wiem ale to wymaga czasu i painta....

---------- Post dopisany 06-06-2013 at 00:11 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2013 at 23:06 ----------

Dobra, jest

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/modyfikacja-lampki-sufitowej-lusterko-fotochormatyczne-276312/#post3600977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podpinam się pod odpowiedni temat i znajdę odpowiedź na nurtujący mnie problem.

Posiadam fabryczną instalację CLH oraz lusterko wewnętrzne fotochrom z przyciskiem wł/wył.

Jakiś czas temu zmieniałem sufit na ciemny, wiadomo trzeba przy tym rozpiąć wiązkę która biegnie pod samą podsufitką.Po poskładaniu całości i wpięciu wtyczek do lampek, lustra etc wydawałoby się że wszystko będzie ok, ale właśnie od tego czasu przestało działać ściemnianie w lusterku. Tylko ściemnianie, bo czujnik zmierzchu funkcjonuje prawidłowo.

Dioda zasilająca lusterka świeci się, wtyczka sprawdzona, dociśnięta. Samo lustro wyjąłem i sprawdziłem w innym aucie gdzie się ściemnia jak powinno. Na VAG-u błędów brak, kodowanie ok.

Ktoś może mi podpowiedzieć co może być problemem nie działania fotochromu? Przeciez kurna nic oprócz zmiany podsufitki nie robiłem przy lustrze.

Problem dla mnie jest o tyle dziwny, że nie wiem totalnie jak go ugryźć.

Acha dodam, że lampkę podsufitową również zmieniałem na inną (czarną), o ile to ma jakieś znaczenie przy lustrze, a z tego co czytam to jakieś tam ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artu zbadaj kabelek z pinu 3 lustra idacy do mce 30 , problemem moze byc tez lampka sufitu odepnij ja na chwile i zobacz czy lustro sie sciemnia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podpinam się pod odpowiedni temat i znajdę odpowiedź na nurtujący mnie problem.

Posiadam fabryczną instalację CLH oraz lusterko wewnętrzne fotochrom z przyciskiem wł/wył.

Jakiś czas temu zmieniałem sufit na ciemny, wiadomo trzeba przy tym rozpiąć wiązkę która biegnie pod samą podsufitką.Po poskładaniu całości i wpięciu wtyczek do lampek, lustra etc wydawałoby się że wszystko będzie ok, ale właśnie od tego czasu przestało działać ściemnianie w lusterku. Tylko ściemnianie, bo czujnik zmierzchu funkcjonuje prawidłowo.

Dioda zasilająca lusterka świeci się, wtyczka sprawdzona, dociśnięta. Samo lustro wyjąłem i sprawdziłem w innym aucie gdzie się ściemnia jak powinno. Na VAG-u błędów brak, kodowanie ok.

Ktoś może mi podpowiedzieć co może być problemem nie działania fotochromu? Przeciez kurna nic oprócz zmiany podsufitki nie robiłem przy lustrze.

Problem dla mnie jest o tyle dziwny, że nie wiem totalnie jak go ugryźć.

Acha dodam, że lampkę podsufitową również zmieniałem na inną (czarną), o ile to ma jakieś znaczenie przy lustrze, a z tego co czytam to jakieś tam ma.

Podłącz z powrotem starą lampkę, jeśli będzie działała, przełóż czarne elementy z czarnej lampki do swojej i masz po problemie.

Moim zdaniem, jeśli lusterko się nie ściemnia to może być kwestia podawania przez lampkę info do lusterka że lampka jest włączona. Link do omawianego tematu masz wyżej, akurat opracowałem mały manual. Miałeś coś grzebane w czarnej lampce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka jest ori z diodami pod pakiet oswietlenie, nic nie grzebalem w niej osobiscie, kupilem ja razem z sufitem. Sprobuje ja odpiac ew tez podmienie na inna

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a czy można zrobić w b7 tak ze w dzień będę mógł włączyć same przednie halogeny bez postojówek mam też czujnik zmierzchu i światła zwykłe proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - zmieniam moduł MCE z wersji bez końcówki na wersję D. Chcę podłączyć pompkę spryskiwaczy reflektorów, nie wiem tylko w które piny mam się wpiąć bo widzę same ,,zasilania,, pompki sprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - zmieniam moduł MCE z wersji bez końcówki na wersję D. Chcę podłączyć pompkę spryskiwaczy reflektorów, nie wiem tylko w które piny mam się wpiąć bo widzę same ,,zasilania,, pompki sprysków.

pin2 wyście zasilania pompki sprysków , mase bierzesz ską chcesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - zmieniam moduł MCE z wersji bez końcówki na wersję D. Chcę podłączyć pompkę spryskiwaczy reflektorów, nie wiem tylko w które piny mam się wpiąć bo widzę same ,,zasilania,, pompki sprysków.

pin2 wyście zasilania pompki sprysków , mase bierzesz ską chcesz:wink:

Dzięki, na Ciebie zawsze można liczyć ! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :) Mam problem ze spryskiwaczami reflektorów w B6 AWX. Miałem wcześniej spaloną pompkę, to ją wymieniłem na sprawną, ale dalej nie działają, zmierzyłem napięcie na wyjściu z wtyczki zasilającej pompkę i jest tam napięcie 0,4V... Sprawdziłem przycisk (końcówka A) i wersję modułu ( E ) i powinno to śmigać.

Natomiast VAG pokazuje mi w w soft codding 00011 czyli tak jak by nie było zakodowanych ksenonów, czy to może wpływać na to, że moduł nie podaje napięcia na pompkę spryskiwaczy?

photo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...