Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotki Zlotowe z Fotoradarów


Madas

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem dorzucimy fotkę do kolekcji, na razie jest w EFL

82km/h na 50

Eee to żadne praktycznie wykroczenie ... wręcz malutko biorąc pod uwagę relację świadka siedzącego z tyłu - trochę żeście zapierdzielali tym autem marki, którą uwielbia Poziek :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to jak na fotce są dwa samochody to nie można nałożyć mandatu karnego.[br]Dopisany: 06 Listopad 2010, 21:30:18_________________________________________________Policjant ma prawo nałożyć karę w wysokości jaką określa taryfikator mandatów. Jeśli nie zgadzasz się z policjantem, możesz odmówić przyjęcia mandatu. Możesz tak zrobić zarówno wtedy, gdy uważasz, że jesteś niewinny, jak i gdy uzważasz, że proponowany mandat jest za wysoki. Wtedy sprawą zajmie się sąd grodzki. Jeśli sąd uzna Twoje racje, może Cię uniewinnić lub nałożyć karę mniejszą od zaproponowanej przez policjanta. Pamiętaj jednak, że nie warto odmawiać przyjęcia mandatu tylko po to, aby przeciągnąć sprawę - to niepotrzebne dodatkowe koszty, które poniesiesz gdy zostaniesz przez sąd uznany za winnego.

Punkty karne.

Kodeks Drogowy nakłada na policję obowiązek prowadzenia ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Taryfikator punktów karnych zawiera spis wykroczeń drogowych z przypisaną im odpowiednią liczbą punktów karnych w skali od 1 do 10. Otrzymane punkty usuwane są po upływie roku od dnia wykroczenia. W ciągu roku kierowca może uzyskać 24 punkty karne. Jeżeli kierujący przekroczy liczbę 20 punktów w ciągu roku od uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy, sporządzana jest decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs.

W stosunku do osoby, która posiada prawo jazdy dłużej niż jeden rok i przekroczy 24 punkty, kierowana jest jedynie na egzamin sprawdzający (test teoretyczny i praktyczny).

Raz na 6 miesięcy kierujący, którzy zbliżą się do liczby 24 punków karnych mogą, na własny koszt, odbyć szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego po którym odpisuje się im 6 punktów karnych. Zasada ta nie dotyczy kierowców będących w okresie jednego roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy. Jeżeli ktoś ma duża ilość punktów to warto skorzystać z takiej możliwości ponieważ po przekroczeniu 24 punktów karnych policjant kontrolujący zatrzyma prawo jazdy uniemożliwiając dalsze kierowanie pojazdem. Po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobowiązany poddać się badaniu psychologicznemu oraz zdać egzamin państwowy, w zakres którego wchodzi część teoretyczna i praktyczna kursu na prawo jazdy.

Dla dociekliwych :wink4:

http://motofinanse.pl/wzory/Punkty.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie zapytanie, bo jakiś czas temu miałem iść do wydziału komunikacji i podać adres do korespondencji bo sie wyprowadziłem z tego adresu gdzie jest zarejestrowane auto, tzn nikt tam nie mieszka a mam obawe że ze 2-3miechy temu mi błysneła lampa na mieście, jak będą chcieli to mnie znajdą czy nikuta? (prawo jazdy mam znów na aktualny adres tu gdzie mieszkam )

No i gdzie można iść się dowiedzieć czy nie ma nic na moim koncie odnośnie mandatów :cool1: ?? ( do urzędu mi się nie chce iść, tzn do wydziału komunikacji, i zmieniać tego wszystkiego bo za dużo zachodu :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy wydział komunikacji zajmuje się ewidencją ludności. Zmianę zameldowania zgłaszasz w ewidencji ludności w zasadzie tam gdzie wyrabiają dowody osobiste i tyle. W innych instytucjach: bank, ubezpieczyciel itp itd to to dla samego siebie zgłaszasz ale WK cię nie powinien obchodzić, tam jedynie możesz zgłosić sprzedanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oto mi chodziło... Poprostu Auto się rejestruje na adres pod którym mieszkasz, ja zarejestrowałem na stary ( tam jestem zameldowany na stałe )bo się sprawy inaczej potoczyły, ale mieszkam teraz gdzie indziej ( Zameldowanie tymczasowe ). Chodzi oto, że jak dostane np. mandat z fotoradaru to pójdzie w ten adres który mam w dowodzie rejestracyjnym tak ?...

I czy jest gdzieś jakaś opcja, aby się dowiedzieć np. czy na moim koncie są jakieś niezapłacone mandaty, czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie na adres z prawa jazdy :tongue4:

dowód od auta możesz mieć od/na wujka cześka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie na adres z prawa jazdy :tongue4:

dowód od auta możesz mieć od/na wujka cześka ...

Jak niby po zdjęciu z fotoradaru zidentyfikować prawo jazdy kierowcy ? Zdjęcie z fotoradaru, a chyba o tym toczy się tu rozmowa o ile dobrze zrozumiałem, przyjdzie na adres właściciela pojazdu, który widnieje w dowodzie rejestracyjnym, a dopiero po ustaleniu właściciela ustalany jest kierujący na zdjęciu i jego prawo jazdy i do tego kierowcy są dopisane następnie punkty karne.

Jeżeli chodzi o stan punktowy Twojego konta to musisz udać się po prostu na Komendę Policji (WRD czy coś w tym stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie oto mi chodziło swoją drogą prawko mam na ten adres gdzie aktualnie mieszkam, dowod rejestracyjny na stary adres gdzie NIKT nie mieszka i nie jest w stanie odebrać mandatu, chociaż meldunek stały mam tam. pogmatwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobią Ci foto w PL na blachach DE to idzie to do umozenia

w druga strone nie słyszałem aby komus przysłali foto z DE na blachach PL

ale Kolege kiedys drapneli w DE za predkośc i wjeba....i mu dodatkowo mandat za foto z przed 2 miesiecy

jakis czas temu Kolega dostał mandat z Norwegii ale nie wiem jak to sie skonczyło :mysli: :mysli: :mysli:

a tak na marginesie w chwili obecnej jak na foto nie ma facjaty albo zdjecie jest od tyłu mozna osrac straz wiejską

jak ktos chce to wysle scan wyroku w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Niemiec nie wysyłają. Kiedyś czytałem, że Niemcy niechętnie podpisują porozumienie w tej sprawie z innymi państwami, ponieważ ich kierowcy, przyzwyczajeni do braku ograniczeń na autostradach, nagminnie przekraczają dozwolone prędkości w sąsiednich państwach np. Francja jest przez to stratna dużo pieniędzy

ale tak jak devastation pisze, w razie kontroli mogą się upomnieć o niezapłacone mandaty.

a tak na marginesie w chwili obecnej jak na foto nie ma facjaty albo zdjecie jest od tyłu mozna osrac straz wiejską

jak ktos chce to wysle scan wyroku w tym temacie

ja bym chętnie przeczytał, wrzuć proszę na jakiś serwer lub wyślij na maila, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto chetny przeczytac wyrok podawac maile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykroczen obcokrajowcow w krajach EU podpisana zostala niedawno nowelizacja/porozumienie, ktore obowiazuje wlasnie od Pazdziernika tego roku.

Dotyczy to bodajze wykroczen od rownowartosci 70€ w gore.

Przyklad podaje na przykladzie krajow o ktorych wiem na bank ze stosuja to porozumienie: Niemcy/Wlochy. Jezeli niemiec dopuszcza sie wykroczenia we Wloszech to Wlochy wysylaja info do Niemiec i niemcy kasuja te kare dla siebie, z kolei jezeli wloch dopusci sie wykroczenia w Niemczech to niemcy wysylaja info do Wloch i Wlochy kasuja kase dla siebie. Tylko nie wiem jakie prawo jest w tych przypadkach stosowane, ale przypuszczam ze jezeli Np. Niemiec przekroczy we Wloszech w terenie zabudowanym predkosc o 30km/h to dostanie kare ktora jest przewidziana za to wykroczenie przez niemiecki kodeks. Mysle ze byloby to logiczne, bo np. nie kazde kraje uznaja robienia zdjec "od tylu" (Jak np. Niemcy) (Np. Austria i Holandia akceptuja to- tam nie ma dyskusji kto jechal- wlasciciel auta placi), a dany kraj moze karac tylko za to co uwaza za czyn karalny i to w takim stopniu jak to uwaza za stosowne.

Jak juz napisalem: Nie wiem tylko czy obowiazuje to pomiedzy wszystkimi krajami EU, oraz nie wiem jakie prawo ma zastosowanie, ale co do porozumienia , to jestem pewien ze obowiazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam pytanko na temat radarów . Jak to jest jeżeli fura jest na niemieckich blachach i zrobią mi zdj w PL dostane je czy nie ? i jak to jest w drugą stronę fura na PL blachach w Niemczech . Pozdro all .

Nie wiem czy jak strzeli w DE auto na blachach PL to przychodzi ale na 100% przychodzi do PL jak strzeli na tablicach zółtych zjazdowych, kumpel to doświadczył jak wracał nowym nabytkiem dostał 30eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez na umowie nie podaje sie prawdziwych danych a prźy rejestracji w PL mowi sie ze auto przyjechalo na lawecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez na umowie nie podaje sie prawdziwych danych a prźy rejestracji w PL mowi sie ze auto przyjechalo na lawecie

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...