Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie


mgtan

Rekomendowane odpowiedzi

ja od 4 lat tankuje auto na stacjach lotosa, majac silnik na pompie AFN tankowałem lotos dynamic rewelacyjnie silnik pracował na tym paliwie zbierał sie itd. zmieniłem na B7 BRD w zwiazku ze ceny poszły w góre tankowałem i tankuje nadal na lotosie do tego samochodu zwykły ON poniewaz - jakis dłuzy czas temu postanowiłem zalac BRD Dynamic'kiem po kilku km odczułem ze cos nie tak ,ze sie zmulił na FISie odrazu zwiekszone spalanie i spalanie faktycznie wzrosło o 2L poprostu nie wiedziałem co sie dzieje...czy paliwo jest jakies wadliwe czy co... wyjezdziłem to bardzo szybko i zatankowałem zwykłego ON takze na lotosie po kilku km moze wruciły do łask poprostu wróciła praca sielnika z przed tygodnia... ok... bo 2 zbiornikach zwykłego ON ponownie zatankowałem na innym lotosie Dynamica po kilku km powturzył sie problem moze poszły....gdzies spalanie do góry itd... wyjezdziłem to zalałem zwykłego ON moce wróciły - juz wiem ze moj silnik nie trawi uzdatnionego dizla... na innych stacjach nie próbowałem eksperymentowac...

ogolnie spalanie mam od 7,7L głownie 8-8,3 dynamiczne roszanie/przyspieszanie. na dynamic'u spalanie miałem 10/11L

kiedys gdzies wyczytałem na naszym forum jakis w/g mnie mondry kolega opisał ze silniki 170km nie lubią uzdatnionego paliwa bo to żle wpływa przede wszystkim na DPF i wtryski... no i faktycznie na uzdatnionym dizlu lipa auto pada powrót do zwykłego On motor wstaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zza wschodniej granicy LUKOIL bez porównania z naszą "wachą" oczywiście sprawdzoną, spalanie spadło w trasie z 5.1 na 4.8 (w mieście około 0.5l), lepiej zbiera się, ciszej pracuje silnik, coś w tym jest!!!!disel bez pierd..... dodatków typu bio, wcześniej była VERWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja w swoim lałem do przebiegu 80 tys ON orlen lub częściej Orlen Verva wtedy zrobiłem program u rogala i od tamtej pory leję ON zwykły na orlenie. co jakiś czas zalewam motul disel system clin i jest naprawdę ok. ale widzę ze jest parę dobrych opini na temat lotosu i statoil disel gold więc może zmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ta różnica jest ?

Zauważalna jest różnica że ciszej chodzi jak na orlenie i jest trochę zrywniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statoil to stacja dla rolnika ... paliwo tylko na lato ;) jezdze duzym autkiem niestety ale szef uparcie tam nakazuje tankowac po nocy przy -14 do wymiany filtry paliwa bo autko nie odpali nie mowiac o kaszy w baku ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję vpowera na shellu wcześniej była verva. Różnica jest taka że autko jakby odrobinę lepiej się zbiera a już napewno mniej pali

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to nie z Polski. Jechałem niedawno na narty do Austrii, w Warszawie nalałem do pełna Nitro + Diesel i jadąc autostradą aż za Berlin (box na dachu i 4 dorosłe osoby) miałem spalanie 9,5 (150 km/h - tempomat). Za Berlinem nalałem do pełna Nitro + Diesel i jadąc dalej 150km/h na tempomacie spalanie po trasie miałem 8,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ... do Berlina jechałeś pod wiatr na zachód , natomiast potem zmieniłeś kierunek na południe i spalanie zmalało co spowodowało że mylnie oceniasz jakość paliw która jest taka sama - normy UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy UE:facepalm: W naszym kraju nawet jak mamy szczęście i nie kupimy opału odbarwianego kwasem i z dodatkiem wapna to ON i tak nie spełnia żadnych norm. Najlepiej tankować za granicą tyle że nie każdy ma blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jakoś nie podawałem dokłądnych dat wyjazdu, skąd wiesz w którym kierunku wiał wtedy wiatr?:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na Lotosie, moi bracia tak samo (Passat B4 1.9TDI i Mazda 626 IV 2.0) i żadnych problemów :)

Niedaleko mojej miejscowości (ok. 4km) jest Orlen... lepiej nie pytać jakie "szambo" tam sprzedają.

Nawet z LPG maja coś nie tak, bo na innym Orlenie (oddalonym o 9km) jak znajomy zatankował do pełna gazu to zrobił ponad 30km więcej niż na tym pierwszym orlenie :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy zatankował do pełna gazu to zrobił ponad 30km więcej niż na tym pierwszym orlenie :shock3:

różnica 30km nie jest miarodajna,chyba że zatankowane było by do pustej butli kilka litrów i wyjeżdżone do zera,przy podobnym stylu jazdy,uształtowaniu terenu itp. wtedy co innego. a 30km różnicy na całej butli o niczym nie świadczy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zatankowanie pustej butli do pełna i wyjeżdżone do zera, a warunki między testami były bardzo podobne - jeździ spokojnie a teren... jeździł praktycznie tymi samymi trasami, do pracy i z powrotem no i trochę "w koło komina" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dolać 300 ml oleju 2T do zbiornika paliwa, lepiej chodzi i smaruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat czerwonej, ostatnio chodzi mi po głowie to coraz bardziej. Mam BRB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę tankuje po rożnych stacjach w Polsce i zagranica nie przykładam uwagi gdzie chociaż staram się tankować na tych bardziej popularnych. Nie widzę znaczącej różnicy w osiągach czy spalaniu.

Z tankowaniem dwa razy miałem złe doświadczenie raz jak brakło mi paliwa i z musu zatankowałem na stacji HUZAR czy jakoś tak i auto po wyjechaniu ze stacji nie mogło przekraczać 40 km/h przez jakieś 15 km zupełnie nie było mocy (stacja miedzy Wielbarkiem a Psasnyczem. Drugi raz to stacja Lotos w Koninie na pełnym baku ledwo dojechałem do Berlina, a auto nie chciało przekroczyć 170 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...