Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00

Jest to część 1 dyskusji SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:, żeby wymienić tuleje tylnej belki trzeba ją wymontować całkowicie z auta?

  • Odpowiedzi 103,6 tys.
  • Wyświetleń 2,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor

Slo gdzie tak pomykałeś wieczorem ?

Opublikowano

teraz, przed chwilą ? a gdzie mnie widziałeś ? tzn Werę

Opublikowano

Nie mow bo sie wyda :)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
:hi:
Opublikowano

Czolem:hi:

Niestandardowyznalazłeś coś?

Opublikowano

Szukam. Od 1.8 T w b6 bedzie pasowac?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
teraz, przed chwilą ? a gdzie mnie widziałeś ? tzn Werę

Jechała w kierunku. POZNANIA

Opublikowano

Najprawdopodobniej masz niesprawny egr . Zaślepienie niesprawnego egra nie rozwiąże problemu . Zaślepia sie go po to , by nie zatykał sie syfem ale pod warunkiem , ze jest elektrycznie i mechanicznie sprawny . Za jakiś czas znów Ci wywali błąd egr . Najtańsza opcja to go zdemontować i przeczyścić tak by tłoczek mógł sie swobodnie ruszać , jesli to nie pomoże , zawór będzie do wymiany .

Wspomniałeś , ze przepływomierz podmieniony i nie ma rezultatu więc raczej mozna go wykluczyć.

Panowie to prawda? ?

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Opublikowano
Najprawdopodobniej masz niesprawny egr . Zaślepienie niesprawnego egra nie rozwiąże problemu . Zaślepia sie go po to , by nie zatykał sie syfem ale pod warunkiem , ze jest elektrycznie i mechanicznie sprawny . Za jakiś czas znów Ci wywali błąd egr . Najtańsza opcja to go zdemontować i przeczyścić tak by tłoczek mógł sie swobodnie ruszać , jesli to nie pomoże , zawór będzie do wymiany .

Wspomniałeś , ze przepływomierz podmieniony i nie ma rezultatu więc raczej mozna go wykluczyć. Ok

;

Panowie to prawda? ?

Nie całkiem. Masz pewnie AVF, albo AWX, a to znaczy, że Twój EGR jest tylkosterowany pneumatycznie i nie ma tam nic elektrycznego. Błąd wywala Ci na podstawie odczytów z sond lambda przed i za katem. Dlatego trxzeba EGR wlogować z softu. A zaślepic możesz, bo nawet jak się nie domyka to po zaslepieniu nawet z uniesionym ggrzybkiem puści Ci tylko powietrze w kolektor, chociaż niejeden twierdzi, że to nic nie poprawia, poza tym, że unikniesz sadzy w kolektorze ssacym. I tu się zgadzam, a jeśli całkiem go usuniesz, to .dodatkowo przestanie lać olej na plecionke od wydechu, ale wtedy nie będziesz miał klapy gaszacej.
Opublikowano
Najprawdopodobniej masz niesprawny egr . Zaślepienie niesprawnego egra nie rozwiąże problemu . Zaślepia sie go po to , by nie zatykał sie syfem ale pod warunkiem , ze jest elektrycznie i mechanicznie sprawny . Za jakiś czas znów Ci wywali błąd egr . Najtańsza opcja to go zdemontować i przeczyścić tak by tłoczek mógł sie swobodnie ruszać , jesli to nie pomoże , zawór będzie do wymiany .

Wspomniałeś , ze przepływomierz podmieniony i nie ma rezultatu więc raczej mozna go wykluczyć. Ok

;

Panowie to prawda? ?

Nie całkiem. Masz pewnie AVF, albo AWX, a to znaczy, że Twój EGR jest tylkosterowany pneumatycznie i nie ma tam nic elektrycznego. Błąd wywala Ci na podstawie odczytów z sond lambda przed i za katem. Dlatego trxzeba EGR wlogować z softu. A zaślepic możesz, bo nawet jak się nie domyka to po zaslepieniu nawet z uniesionym ggrzybkiem puści Ci tylko powietrze w kolektor, chociaż niejeden twierdzi, że to nic nie poprawia, poza tym, że unikniesz sadzy w kolektorze ssacym. I tu się zgadzam, a jeśli całkiem go usuniesz, to .dodatkowo przestanie lać olej na plecionke od wydechu, ale wtedy nie będziesz miał klapy gaszacej.

Madbar kurde przepraszam Cie ale tu wcale nie chodzi o moje audi- w nim wszystko na tip top:D chodzi mi o autko mojej pani, mianowicie opel corsa b 1.2 16v z 99 roku. I w tamtym silniku mam z tym problem i stad moje pytanie...

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Opublikowano

A to ja przepraszam.

Opublikowano

Tak powiedział mi jeden koleś dlatego chciałbym się upewnić czy tak wlasnie jest?

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Opublikowano
:hi: Panowie co tam słychać w państwie duńskim??:decayed:
Opublikowano

Czasc rosool :) dawno cie nie bylo ;)

Szymanek, czysciles trgo egr-a?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie właśnie corsa byla u mechaniora wyszedl blad egr i go zaslepil szczerze mówiąc chyba nie czyścil go nawet.. dlatego sadze ze problem nadal moze byc przez ten zawor no ale sam tego nie zrobię:(

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Opublikowano

Ty masz 1.2 16V tak? Czyli masz silnik X12XE - pierwsza rzecz znaleziona w necie: CZYSZCZENIA ZAWORU EGR W SILNIKU X12XE.pdf - OPEL CORSA B - INSTRUKCJE OBSŁUGI SAMOCHODOW + SAM NAPRAWIAM - dicaprio33 - Chomikuj.pl rozbierasz i czyścisz.

Jakie masz objawy tzn co się dzieje? Po zaślepieniu EGR pali Ci się błąd? Miałem Vectrę B z X18XE ( inny silnik tzn z innej rodziny GM Family II twój jest GM Familiy 0 ) - i tam zaślepienie EGR nie powodowało wyświetlania żadnego błędu.

Opublikowano

Jest tak - auto przerywa w trakcie jazdy szczegolnie podczas biegu dwa i trzy i cztery prędkości od 20 do 60 km. Jak sie rozpedzi jest ok. Dodatkowo silnik pracuje nie rowno. Sprawdzona była sonda jest ok, dodatkowo wymienilem wszystkie filtry i olej oraz wymieniony termostat bo nie bylo go wcale... na komputerze pokazało blad Recyrkulacji spalin... wiec mechanik postanowil go zaślepic. Objawy nie minęły natomiast blad egr niby z kompa znikl... problem nadal jest dodatkowo podmienialem przeplywomierz ale bylo tak samo wiec to nie to. Dowiedziałem sie wlasnie o tym egr ze mozna go było przeczyścić itp a nie zaślepic i niby gotowe. ..

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Opublikowano

jak zaslepisz egr-a tez wywali blad.

Pany... potrzebny telefon do musashi...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.