Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cisza i spokój do pewnego czasu. Ja już to przerabiałem i dżwięk powrucił spowrotem :angry:

Opublikowano

Dam znac jak wroci choc mam nadzieje ze nie wroci :rolleyes:

Opublikowano

mam to samo TURBINA! LUZ NA WIRNIKU W TURBINIE;/ REGENERACJA POZOSTAJE CHYBA ;/

Opublikowano

Jeśli regeneracja turbiny to tylko w TURBO TEC W JAWORZNIE polecam sa naprawde dobrzy w tym co robią:) U mnie jest to samo chrobotanie i zastanawiam sie nad oddaniem turbinki do regeneracji:)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Znalazłem cos takiego w necie

"Witam kolegów ponownie już po za biegu. turbo przeczyszczone ale główną przyczyną dzwięków było uszkodzona gruszka podciśnieniowa przy turbinie co powodowało nie do mykanie sie łopatek które wpadały w rezonans i stąd sie brał ten dźwięk"

Opublikowano

Znalazłem cos takiego w necie

"Witam kolegów ponownie już po za biegu. turbo przeczyszczone ale główną przyczyną dzwięków było uszkodzona gruszka podciśnieniowa przy turbinie co powodowało nie do mykanie sie łopatek które wpadały w rezonans i stąd sie brał ten dźwięk"

bardzo ale to bardzo mozliwe -jesli lopatki wpadna w jakies drgania to takie dzwieki szumu i chrobotania moga wydawac :mysli: ciekawe ile ta grucha kosztuje .....

Opublikowano

....i gdzie ona dokładnie jest i jak wygląda, może uda się rozebrac i wyczyścic

Opublikowano

mnie już ten dźwięk zaczyna dobijać.... chętnie rozbiorę co się da żeby się go pozbyć... tylko gdzie dokładnie jest ta grucha ?

Opublikowano

juz teraz nie pamietam dobrze ale chyba jest ona nad turbina z takim dlugim ciegnem ktore do niej biegnie,to wyglda podobnie jak tluczek do miesa :polew: tylko ze zamiast tluczka jest krazek dosc gruby.Z tego co mi wiadomo to ten element jest nierozbieralny.

ale fachowo wytlumaczylem :gwizdanie: i z

Opublikowano

nie szukajcie dziury w... calym, w silowniku turbiny tylko w samej turbinie... :cool1:

Opublikowano

A ja mimo wszystko sprawdze u siebie ta gruche czy trzyma cisnienie i pod cisnienie

Opublikowano

Witam czy ten odgłos wystepuje u Was w okolicach 2000 obr/min? Zwróćcie na to uwagę.. Bo u mnie tylko przy takiej prędkości obrotowej silnika... Zdarza mi sie też sporadycznie przy przyśpieszaniu przy tych obrotach :naughty:...

Opublikowano

Mam taki sam dźwięk jak kolega który założył ten temat. Doszedłem do tego, że problem napewno leży w turbinie lub jej sterowaniu gdyż jak zdejmę przewód podciśnieniowy od gruszki dźwięk ustaje. Turbina ładuje poprawnie, nie bierze oleju, wszystko wydaje się ok.

Ręce opadają :wallbash:

Opublikowano

Ja zauważyłem cos takiego jak wyczyszczę turbo to dzwieku nie ma. Robiłem to już dwa razy i po każdym z nich dżwięku nie było wraca po ok 500 km :wallbash:

Opublikowano

Mam taki sam dźwięk jak kolega który założył ten temat. Doszedłem do tego, że problem napewno leży w turbinie lub jej sterowaniu gdyż jak zdejmę przewód podciśnieniowy od gruszki dźwięk ustaje. Turbina ładuje poprawnie, nie bierze oleju, wszystko wydaje się ok.

Ręce opadają :wallbash:

To samo było u mnie,zdjąłem turbo,wymieniłem wirnik,wyczyściłem wszystko i cisza,auto ładnie ciągnie.

Opublikowano

Ja zauważyłem cos takiego jak wyczyszczę turbo to dzwieku nie ma. Robiłem to już dwa razy i po każdym z nich dżwięku nie było wraca po ok 500 km :wallbash:

i u mnie to samo bylo po czyszczeniu, szczesliwy ze wsio OK a tu nagle po 300 ~ 500 km wrocil dzwiek.

Opublikowano

Rozmawiałem kiedys z takim jednym elektromechanikiem i mowił ze przy czyszczeniu turbo szlifuje sie łopatki kierownic,potwierdził to drugi mechanik ze delikatnie trzeba je przyszlifowac i ten dzwiek sie uspokaja.Cena jaka powiedział mi za czyszczenie i szlifowanie 500zł

Opublikowano

Po przeczytaniu pierwszej strony tematu stawiał bym na wolne kolo alternatora(takie łożysko). Jeżeli jest uszkodzone właśnie przy 2-2,5 obr/min słychać właśnie taki szum. Jak już wcześniej pisałem diagnozę stawiam po przeczytaniu tylko pierwszej strony tematu, wiec jeżeli pisze pierdoły albo kogoś powtarzam z góry przepraszam. Pozdrawiam:)

Opublikowano
Po przeczytaniu pierwszej strony tematu stawiał bym na wolne kolo alternatora(takie łożysko). Jeżeli jest uszkodzone właśnie przy 2-2,5 obr/min słychać właśnie taki szum. Jak już wcześniej pisałem diagnozę stawiam po przeczytaniu tylko pierwszej strony tematu, wiec jeżeli pisze pierdoły albo kogoś powtarzam z góry przepraszam. Pozdrawiam:)

Piszesz pierdoly i jesli piszesz po to zeby pisac to raczej bez sensu bo totalnie nic nie wnosisz do watku.. :thumbdown:

Opublikowano

Rozmawiałem kiedys z takim jednym elektromechanikiem i mowił ze przy czyszczeniu turbo szlifuje sie łopatki kierownic,potwierdził to drugi mechanik ze delikatnie trzeba je przyszlifowac i ten dzwiek sie uspokaja.Cena jaka powiedział mi za czyszczenie i szlifowanie 500zł

no najlepiej pilnikiem :wallbash:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.