Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Inne graty też leżały ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Da radę :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak mam skladaną to glowa odpocznie? ;)

Zależy czy jedziesz do znajomego czy gdzieś indziej [emoji12]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie do znajomego, pozniej jeszcze musze na 14 do pracy sie wyrobic, wiec glowa musi odpocząć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy to może mieć związek z uszkodzonym termostatem? Jak odpalę zimne auto i chwilę pojadę, climatronic ustawiony na auto i na 18st, jak zaczyna lecieć ciepłe to leci duuuuużo za ciepłe jak na 18st, dopiero po długim czasie( wskazówka płynu już dawno na 90), zaczyna lecieć takie jak przystało na 18... może to być powiązane? Auto mi się ogólnie długo nagrzewa, nie ważne czy z climą czy bez :/

W trybie auto klimatronik utrzymuje temp wewnątrz auta taką jaka jest na nim zadana, więc jeżeli masz zadane te 18* to początkowo wieje bardzo ciepłym powietrzem aby szybko nagrzać wnętrze, a później stopniowo w miarę nagrzewania się wnętrza zmniejsza temperaturę nawiewu aby utrzymać zadaną temp.

Gdy masz wyłączony tryb auto wtedy z kratek nawiewu leci powietrze o takiej temperaturze jaką ustawiłeś na klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to ja akurat wiem, ale to ciepłe leci tak długo, że w aucie jest gorąco na maksa, muszę wyłączyć i okno otwierać, żeby się nie ugotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd nawiewu musi być jakiś :) ja mam dwa ale da się rozruszać klapy jeszcze raz na miesiąc ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma błędów na klimatroniku, a potem nastawy podstawowe. Może coś tam się przycina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy już były robione ze dwa razy, na pewno nie działa klapka od obiegu zamkniętego, spróbuję reanimować latem ;) ogólnie to dziś jak jechałem kawałek ~100km/h to temperatura podrosła do ~75, stanąłem na światłach i zaczęła opadać, wskazówka schodziła nierównomiernie tylko jakby lekko przeskakując, wyłączyłem klimę ruszyłem kawałek i z powrotem podrosła do okolic 75/80, do 90 chyba nie doszło zanim dojechałem na miejsce. Ogólnie wskazówka szybko się podnosi po nocy, ale zwalnia w okolicy 70 i potem już wolno bardzo idzie, a dolny wąż chłodnicy jest ciągle zimny, sprawdzany pełno razy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr masz wyłączony?, a jak piszesz kawałek to ile km. U mnie (przy wyłączonym) po min 15 km trzyma 90 dopiero.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagubilem się już czy awx trzyma 90 w zimę po mieście z włączonym ogrzewaniem, czy nie. Mam trzeci termostat i zawsze tak samo. Bez ogrzewania 90 po jakiś 15km a z ledwo widać że się ruszy. Ten typ chyba tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dochodziło do ok 70 st i wskazówka latała. Wymieniłem termostat i chyba od razu czujnik temperatury i czwarty rok jest OK.

Co do klimatronika, to też mam problem na zasadzie, że przy LO wieje zimnym, a przy ustawieniu od 18 do HI specjalnej różnicy nie ma..W zimę to nie przeszkadza, ale jak na zewnatrz zrobi sie + 20 i jeszcze pada, to przy ustawionej klimie na 18 st. jest troszkę za gorąco. W dwóch innych autach mam mega różnice i czuć przyjemny chłód przy 16-18 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, jadąc 200km przez pierwsze 40 mam ustawione 18, później cały czas podnoszę aż do około 21.5°, bo najzwyczajniej zimno na 18°. To, że dmucha gorącym na początku, to norma, jak ktoś tylko w koło komina jeździ.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenika, ja mam benzynę a ty diesla ;) SAI jest kompletne i pracuję (chyba) normalnie :P kawałek to na przykład 10kmów od ziomka z domu do mnie, przy temp 0 i nie było 90st, tylko gdzieś 70 pod bramą, a jak otworzyłem i wszedłem to 90 :P

niestandardowy, na Auto

Do tego to samo co Grzesiek pisze, za gorąco mi ciągle na tym 18

P.S coś wam mówi nazwa termostatów VEMO?

Edytowane przez bjoern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...