Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MaTeo85 napisał:

Tak 291i, kiedyś kilka lat wstecz nazywała się po prostu 291.

Dzięki za potwierdzenie, tak mi się wydawało i wziąłem w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Pamiętaj że zasycha powierzchniowo, a w głąb powoli nawet kilka dni przy grubych warstwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

Pamiętaj że zasycha powierzchniowo, a w głąb powoli nawet kilka dni przy grubych warstwach.

Wiem chyba pisałeś o tym w wątku Kamila, ale powiem Ci dzisiaj próbowałem przesunąć prowadnice i ani drgnęła, a dość mocno cisnąłem, tam tej masy grubo nie idzie,w zasadzie dookoła prowadnicy jest tylko blaszana rynienka oblana cienkim plastikiem czyli max 1.5mm masy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kamil-vag napisał:

Ja swoje jak sklejałem to używałem długiej poziomicy i do tego po całości w kilku miejscach owijałem taśmą... kleiłem na sikę według Mateusza polecenia, myślę, że to będzie na długie lata i co najważniejsze, już nie będzie wybulać listew... roboty jest, ale naprawdę warto, u mnie niestety tylko jedna nie bardzo wyszła, bo była już na tyle zdeformowana, że było widać trochę większą szczelinę, możliwe, że idzie to poprawić, ale może kiedyś kosik już sobie zrobi na spokojnie hehe

Ja narazie nabijam kilometry na wakacjach i myślę o rozrządzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosik25 napisał:

Ja narazie nabijam kilometry na wakacjach i myślę o rozrządzie :kox:

kpl Dayco masz za ok 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dev napisał:

kpl Dayco masz za ok 400zł

Dzięki kolego, zestaw rozrządu dostałem od Kamila wraz z autem :kox: dzisiaj auto miałem podstawić do mechanika na wymianę, ale wakacje nad morzem się przyeciągnęły :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2022 o 16:18, greg2505 napisał:

Sobotnie dłubanie

16579809521383369107957096583334.jpg

po wyrwaniu tej metalowej listwy przyklejałeś tą plastikową na jakiś podkładkach?? Chodzi mi o to, że ta metalowa ma jakąś grubość i po jej wywaleniu listwa plastikowa wpada głębiej w listwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy tuleje przedniego wózka można dowolnie zamieniać między 1BE a 1BV czy mają inne wymiary?

Byłem dzisiaj na przeglądzie i okazuje się że przednie sanki całe chodzą (rok temu były wymieniane tuleje sanek na nowe, a mimo to wózek cały chodzi) zastanawiam się czy tuleje 8D0399419Q (czy tu jest jakiś zamiennik?) pod 1BV podejdą zamiast tych pod 1BE?

wg etki moje powinny mieć numery: przednia: 8D0399415E (LEM 25866 01) i tylna: 8D0399415D (LEM 17703 01)

zauważyłem też że w rocznikach do 2003 była inna guma przednia dla silników diesla: 8D0399419G (LEM 25867 01) czy ona jest sztywniejsza i pasowała by zamiennie za tą z benzyny?

jak ktoś coś wie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na 100% były dobrze wprasowane? W sensie czy ktoś kierunku lub orientacji nie pomylił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił warsztat, więc trudno mi powiedzieć, z dołu tego nie widać, zresztą nie ważne czy było ok czy nie, chcę to zrobić i stąd pytanie, bo może warto wsadzić jakieś sztywniejsze gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie było ok to jest ważne, bo choćbyś nie wiem co źle wsadził to zasada ta sama, jak przy montażu wahaczy, najlepsza tuleja zerwie się w chwilę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

po wyrwaniu tej metalowej listwy przyklejałeś tą plastikową na jakiś podkładkach?? Chodzi mi o to, że ta metalowa ma jakąś grubość i po jej wywaleniu listwa plastikowa wpada głębiej w listwę

Nic nie podkładałem, dałem klej pod prowadnicę i docisnąłem tak jak było wcześniej ,czyli równo z listwą,ustawiłem boczne szczeliny ,połapałem taśmą co ok 10-15 cm i na równej powierzchni brzegi złapałem ściskami żeby listwa była prosta podczas schnięcia  na drugi dzień wrzuciłem na auto,ta masa jest na tyle sztywna że prowadnicę formujesz jak chcesz i sama się nie przemieszcza,jak dociśniesz tak zostaje

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Langista napisał:

No jak nie było ok to jest ważne, bo choćbyś nie wiem co źle wsadził to zasada ta sama, jak przy montażu wahaczy, najlepsza tuleja zerwie się w chwilę..

Ja wszystko rozumiem, ale nie mam już paragonu ani też czasu na dochodzenie, potrzebuję to zrobić i tyle. Stąd było moje pytanie bo może warto wsadzić coś twardszego o ile tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaTeo85

 

WWW.VERKLINE.COM

Set of front subframe polyurethane bushings for Audi B5 B6 B7 (A4 Quattro, S4, RS4) chassis. Polyurethane bushings work ideally in performance suspensions. Rubber suspension bushings are a proven...

mówisz masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, _małyTM_ napisał:

@MaTeo85

 

WWW.VERKLINE.COM

Set of front subframe polyurethane bushings for Audi B5 B6 B7 (A4 Quattro, S4, RS4) chassis. Polyurethane bushings work ideally in performance suspensions. Rubber suspension bushings are a proven...

mówisz masz

Poliuretany to nie jest przerost formy już do jazdy na codzień?

Nigdy nie stosowałem stąd też pytanie.

Na stronie poliuretany Olkusz widziałem też set za jakieś 640zl

POLIURETANY.OLKUSZ.PL

Indeks: KPLP1540Tuleje przednich sanek - AUDI A4 / A6 - 4szt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólnym mianownikiem jednych i drugich będzie większa sztywność niż gumowych, bo 85 ShA, gumowe mają 70-75 ShA. Myślę, że elementów, które przenoszą obciążenia z układu napędowego poliuretan to niegłupi pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mit, poliuretany zużywają się tak samo, jak i nie szybciej od zwykłych tulei. Mają sens przy motosporcie, gdzie liczy się sztywność zawieszenia i bezpośrednie odczucia z jazdy. Montując je w zwykłym aucie do jazdy na co dzień odbierzesz sobie tylko komfort jazdy, przy czym reszta podzespołów dostanie mocniej w kość.

Jedynie gdzie mają 'sens' to tuleje mocowań dyfra przy napędzie na 4, ale w tedy napęd dyfra, podpora wału i torsen większe manto dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowie ktoś na który pin w lampce podsufitki podawane jest podświetlenie przycisków? Lub poratuje ktoś schematem? z góry dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, takexlife napisał:

Panowie, podpowie ktoś na który pin w lampce podsufitki podawane jest podświetlenie przycisków? Lub poratuje ktoś schematem? z góry dzięki wielkie :)

Przewód czarno/niebieski?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kosik25 napisał:

Przewód czarno/niebieski?

Dzięki kolego za szybka odpowiedz:hi:

Edytowane przez takexlife
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...