Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

powiem ci szczerze że na dużo więcej bym nie liczył ,ja 2 lata temu miałem prawie identyczną wartość, a auto 2 lata starsze od twojego ,za wyposażenie doleciało ponad 7tyś,a 4 dni temu gość przerysował mi tylny zderzak i wycenił na 600zł ,zderzak do malowania ,a w zasadzie dolna dokładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

szkoda całkowita jest bardziej korzystna dla ubez.niż dla ciebie...pisałeś coś o rzeczoznawcy(na własną rękę)..on wyceni auto i naprawę obiektywnie..wię spokojnie ,będziesz zadowolony dzwon podstawą tuningu:wink:

jeszcze raz ci mówię telefoniczna wycena ma byś szybkim zakończeniem sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko poczekamy jutro ponoć ma się ten rzeczoznawca odezwać jak zapozna się z papierami bo dzisiaj tylko na szybko mi powiedzial ze z cena rynkowa auta przed naprawa jest cos nie halo na te 13 200 zł no bym się zgodzil bo raczej by styklo na naprawe ale za 8500zl w żadnym wypadku przecież bym musial jeszcze dolozyc do interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to ze poduchy polecialy no i wartosc naprawy przekracza wartosc pojazdu. Niby obowiazkiem ubezpieczyciela sprawcy jest przywrocenie auta do stanu z przed szkoda.

Ale...

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale??

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ----------

a poza tym jak dzisiaj powiedzialem typowi o tej firmie TUW to powiedzieli że to złodzieje bo to nie pierwsza sprawa jego w tym towarzystwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale??

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ----------

a poza tym jak dzisiaj powiedzialem typowi o tej firmie TUW to powiedzieli że to złodzieje bo to nie pierwsza sprawa jego w tym towarzystwie

nie tylko ta firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale??

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ----------

a poza tym jak dzisiaj powiedzialem typowi o tej firmie TUW to powiedzieli że to złodzieje bo to nie pierwsza sprawa jego w tym towarzystwie

nie tylko ta firma

miałeś z nimi przygodę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkode calkowita masz i przy calce jest tak jak oposujesz.

Wystawiaja auto na na portal aukcyjny wewnetrzny taki co sa porejstrowaniu ludzie majacy podpisana umowe z firmami. I to dziala jak na allegro. Licytuja Twoje auto i jak powoedzmy wartosc "wraku" wychodzi 10 tys auto przed szkoda bylo warte 20 tys. To oni Ci zwroca roznice miedzy wrakiem a autem przed szkoda.

Widzisz najgorsze jest to ze nikt tego nie zreflektuje ze masz podolladane ze dbales o auto ze go serwisowales.

Wspominales ze wycenili auto nie uwzgledniajac Teoich modow.

Pozostaje Ci poprosic o dodatkowa wycene auta orzed szkoda bo jest nie zgodna z Twoim wyposazeniem.

No i jak wspominalem oni wyceniaja wartosc suta wg rynku

W aso wyszledl remont 38 jak mowisz

Jedynie co mozesz zrobic. Ale to pw bo moze ktos tu jakis zwiadowca jest ;)

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:47 ----------

to powiedźcie mi dlaczego wycenili szkodę na 13 200zł żeby teraz dać tylko 8500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:47 ----------

to powiedźcie mi dlaczego wycenili szkodę na 13 200zł żeby teraz dać tylko 8500zł?

Czekaj to ja juz nie kumam kto Ci wycenil szkode na 13200 ?

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory źle napisałem wstepnie TUW przyslal pismo że wycenił to tak wrat na 7100, 20300 cena rynkowa przed szkoda, naprawa 38tys w aso, no i ze 13 200 jest roznica i tyle prawdopodobnie dostane

---------- Post dopisany at 22:58 ---------- Poprzedni post napisany at 22:57 ----------

a dzisiaj dopiero telefon dostalem ze aukcja sie skonczyla i moga tylko wyplacic 8500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie za wrak ktos jest w stanie dac wiecej

Przede wszystkim auto na bank orzed szkoda jest wiecej warte

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te 13200zł powinni przelać ci na konto ,ale ktoś daje więcej za wrak niż jest wart wg TUW i oni dopłacają resztę ,to dla nich jest korzystniejsze,ale o ile dobrze kojarzę możesz się nie zgodzić na sprzedaż i wziąść 13200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 13 200 by raczej styklo ale jak by chcieli wyplacic 13 200 to by przelali w najblizszym czasie a nie dzwonili dzisiaj i mowili ze wyplaca jedynie 8500+laweta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak powiedziałem że nie zgadzam się na sprzedaż auta to powiedzieli że mogę dostać tak jak powiedział tylko 8500 dobra będzie trzeba się prawować bo nic innego nie zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te 13200zł powinni przelać ci na konto ,ale ktoś daje więcej za wrak niż jest wart wg TUW i oni dopłacają resztę ,to dla nich jest korzystniejsze,ale o ile dobrze kojarzę możesz się nie zgodzić na sprzedaż i wziąść 13200

Prawo polskie nie formułuje definicji pojęcia tzw. "szkody całkowitej".

Art. 363 § 1 k.c. stanowi, iż jeżeli przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.

Sądy natomiast w swoich orzecznictwach wykazują szkodę częściową i całkowitą. Częściowa jest wówczas, gdy uszkodzony pojazd nadaje się do naprawy, a koszt naprawy nie przekracza wartości w dniu ustalenia przez zakład ubezpieczeń tego odszkodowania. Szkoda całkowita zaś występuje wówczas, gdy pojazd uległ zniszczeniu w takim stopniu, że nie nadaje się do naprawy, albo gdy koszty naprawy przekroczyłyby wartość pojazdu w dniu likwidacji szkody.

Czyli w przedmiotowej sprawie TU może likwidować szkodę jako szkoda całkowita proponując do wypłaty różnice pomiędzy wartością pojazdu a wrakiem.

Natomiast proponuję albo wystawić wrak na sprzedaż wysyłając informację do TU o otrzymanych propozycjach z żądanie wypłaty różnicy. Taki wniosek należy poprzeć prośbą że jeżeli TU nie zgadza się z propozycjami, które otrzymaliśmy z rynku niech w naszym imieniu znajdzie kupca, który zakupi wrak za wyższą cenę.

Lub można zezłomować pojazd z uwagi na nieopłacalność naprawy i zażądać 100 % wartości pojazdu. (pomniejszoną o kwotę otrzymaną przy utylizacji).

W żadnym przypadku nie otrzymamy 100% wartości pojazdu + wrak.

Sposób zakończenia likwidacji szkody proszę zostawić dla TU tak aby nie musieć korzystać z Sądu.

---------- Post dopisany at 23:08 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

wartosc suta wg rynku

:polew::polew::polew::polew:

spadaj :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zobaczymy co jutro ten rzeczoznawca powie, kosztować Mnie to i tak nic nie będzie przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...