Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Sirio ML-145 , najlepsza antena typu ML wg mnie na swiecie :wink4:

To prawda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić jeżeli ktoś szuka krótką antenkę - Sirio T3 27 , helikal, jak na swoje wymiary sprawuje się b. dobrze, a mi nic wyższego nie mieści się do garażu, nie polecam jej tylko na magnes bo jest dosyć gruba i może odfrunąć przy wyższych prędkościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje antenki na stałe montowanej tak czytam sobie post i większość jest na magnesie. Ja szukam tak do 150pln żeby antena miała góra 150cm (lepiej mniejsza) i znalazłem sobie takie może jakieś sugestie albo polecenie innej. Powiem że radyjko nie mam pierwszej klasy bo Midland Alan 199A. Jeszcze na co patrzeć przy zakupie anteny? Koleś w sklepie powiedział że najważniejszy jest zysk dB.

http://www.allegro.pl/item1028900531_antena_cb_sirio_titanium_1200_sklep_w_wa.html

http://www.allegro.pl/item1034650218_antena_montazowa_president_alaska_6dbi.html

http://www.allegro.pl/item1044493565_midland_alan_9_do_montazu_nowa.html

Jeszcze pytanko odnośnie kabla jeżeli producent dał 4m kabel to nie można go przedłużyć? Ma to jakiś większy wpływ na jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presidenta na wstępie odradzam , wg mnie mimo swojej atrakcyjnej ceny i dość dobrych parametrów (które niestety firma president zawsze troche "przesadza") ma dość poważną wadę , jaka u mnie by już nie przeszła . Chodzi o brak "motylka" , a dzięki niemu możesz łatwo odkręcić mocowanie cewki z promiennikiem i zapobiec kradzieży jej w późniejszym okresie . Ja ze swojej strony z podanych przez ciebie anten polecam nr 1 i 3(bardziej) , ale również chce polecić midlanda PC-4

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presidenta na wstępie odradzam , wg mnie mimo swojej atrakcyjnej ceny i dość dobrych parametrów (które niestety firma president zawsze troche "przesadza") ma dość poważną wadę , jaka u mnie by już nie przeszła . Chodzi o brak "motylka" , a dzięki niemu możesz łatwo odkręcić mocowanie cewki z promiennikiem i zapobiec kradzieży jej w późniejszym okresie . Ja ze swojej strony z podanych przez ciebie anten polecam nr 1 i 3(bardziej) , ale również chce polecić midlanda PC-4

:hi:

Nie ma motylka, bo jest niepotrzebny. Widziałeś jak jest zbudowana antena presidenta, bo chyba nie bardzo.

Presidenta też się odkręca i po odkręceniu nie wystaje Ci kikut na motylka tylko zostaje prawie płaska podstawa co wygląda tak:

http://www.bascom.lodz.pl/Glowica_PL-474.html[br]Dopisany: 19 Maj 2010, 09:55_________________________________________________Na taką głowicę są do kupienia zaślepki w różnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja szukam jakiegoś bata na harrego 3 asc. Tylko chce na stałe mieć montowaną ją do relinga bądź przykręconą do dachu (preferuje reling), tylko nie kikut 2m. Jak auto gdzieś zostawiam chce sobie wykręcić sam bat i do bagażnika, bądź zaklajstrować na amen. Zależy mi na zasięgu +-10km w trasie oczywiście (więcej to lepiej;)). Ta siro Ml-145 wygląda fajnie ale do avanta 1,5m to wydaje mi się troszkę za dużo. Czy ta Sirio T3 27 spełni moja wymagania? Tylko z tego co czytałem przy wyższych prędkościach głośna... Nie ma jakiejś siro tak z 80-90cm? Z tego co słyszałem b. dobre antenki

a może ta President Gamma 90?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem przed kupnem anteny do CB Presidenta Herberta. Ma być to krótka antena, 5-7km zasięgu wystarcza. Czy Floryda by zdała egzamin w tym wypadku?

Teraz co do mocowania. Czy antena na magnes aż tak słabo się trzyma? Powiedzmy jadąc 200km/h na autostradzie ona się może zsunąć? Nie chce wiercić dziur w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy prędkości 200km/h nie wytrzyma żadna antena mocowana na magnes. Jest wiele uchwytów dostępnych na rynku wykluczających potrzebę wiercenia dziury w dachu. Dostępne są uchwyty na klapę bagażnika, na reling (pod warunkiem, że jest na potencjale masy) i wiele innych. W moim A4 antena "Alabama" zamocowana jest na wysokości tylnych świateł na klapie bagażnika.

Pozdrawiam!

Antoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy prędkości 200km/h nie wytrzyma żadna antena mocowana na magnes.

Pozdrawiam!

Antoni

:polew: :polew: ja ma cos podobnego do tej http://www.allegro.pl/item1062075054_antena_cb_magnesowa_wilson_little_will_guma.html i jeszcze założoną gumę pod magnes (która osłabia moc trzymania anteki na dachu i osłabia zasiek cb) i sokojnie 180 - 190 kmh z nia jedzilem nie raz :decayed: wiec to zdanie jest blednę :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy prędkości 200km/h nie wytrzyma żadna antena mocowana na magnes. Jest wiele uchwytów dostępnych na rynku wykluczających potrzebę wiercenia dziury w dachu. Dostępne są uchwyty na klapę bagażnika, na reling (pod warunkiem, że jest na potencjale masy) i wiele innych. W moim A4 antena "Alabama" zamocowana jest na wysokości tylnych świateł na klapie bagażnika.

Pozdrawiam!

Antoni

To dziwne bo moja Sirio ml-145 nie spadła nawet przy 220km/h :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, mam aktualnie antenę president alaska, i mam zamiar ja wymienic na coś nie co dłuższego Np. Sirio 1,76metra. Powiedzcie mi czy odczuje różnicę w odbiorze bo antena nie jest wiele dłuższa od alaski. Antenę mam na stałe zamocowaną na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zasięg zwiekszy sie o kilkaset metrów tylko , juz nie lepiej założyć Sirio Turbo 5000 ? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy prędkości 200km/h nie wytrzyma żadna antena mocowana na magnes.

Pozdrawiam!

Antoni

:polew: :polew: ja ma cos podobnego do tej http://www.allegro.pl/item1062075054_antena_cb_magnesowa_wilson_little_will_guma.html i jeszcze założoną gumę pod magnes (która osłabia moc trzymania anteki na dachu i osłabia zasiek cb) i sokojnie 180 - 190 kmh z nia jedzilem nie raz :decayed: wiec to zdanie jest blednę :thumbdown:

Nie ma szans żeby ta antena się utrzymała przy 200. To jest 10 cm średnicy, spadła by przy pierwszym minięciu się z TIR-em.[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2010, 09:31_________________________________________________Na takiej podstawie to jeszcze może i się utrzyma

http://www.allegro.pl/item1079178718_podstawa_magnetyczna_15cm_guma_pl_259_uc1_kurier.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby ta antena się utrzymała przy 200. To jest 10 cm średnicy, spadła by przy pierwszym minięciu się z TIR-em.

A jednak są szanse kolego. W swoim mam antenę Hustler, pod nią gumową nakładkę przyklejoną do dachu i przy 190 km/h trzyma się bez problemów, ani nie przesuwa. Niedawno tą antenę założyłem do drugiego auta tylko bez podstawki i postawiłem na samym rogu dachu. Zapomniałem o niej i leciałem po Niemczech powyżej 200 km/h i nawet ani 1 mm się nie przesunęła. Jeździłem kiedyś innym autemz prędkościami pod 200 km/h z anteną magnetyczną Presidenta o dl ok 80 cm i też nigdy nawet się nie przesunęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok inaczej, jeżeli jedziesz drogą naszą krajową i jedziesz setkę to mijając się z tirem podmuch wiatru jej nie zrzuci, ale już jak będziesz się mijał z TIR-em przy szybkości 150-160 nie ma szans odleci. Dlatego przy 200 tym bardziej.

Jeżeli jedziesz sobie autostradą 200 to pewnie że nie zleci, bo nie mijasz się z autkami, to jest prawie równoznaczne z minięciem się z szybkością 100 z TIR-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby jechać 150-160 na zwykłej jednopasmówce to trochę przesada. Ale np jak w Niemczech będę jechał z 200 to żeby wtedy nie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby ta antena się utrzymała przy 200. To jest 10 cm średnicy, spadła by przy pierwszym minięciu się z TIR-em.

A jednak są szanse kolego. W swoim mam antenę Hustler, pod nią gumową nakładkę przyklejoną do dachu i przy 190 km/h trzyma się bez problemów, ani nie przesuwa. Niedawno tą antenę założyłem do drugiego auta tylko bez podstawki i postawiłem na samym rogu dachu. Zapomniałem o niej i leciałem po Niemczech powyżej 200 km/h i nawet ani 1 mm się nie przesunęła. Jeździłem kiedyś innym autemz prędkościami pod 200 km/h z anteną magnetyczną Presidenta o dl ok 80 cm i też nigdy nawet się nie przesunęła.

Ha ha ha a ja na własne oczy widziałem jak Hustler przy 190km/h fruwa. Sam ją zbierałem z jedni. I nie było żadnego tira.

Mogę wstawić filmik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby ta antena się utrzymała przy 200. To jest 10 cm średnicy, spadła by przy pierwszym minięciu się z TIR-em.

A jednak są szanse kolego. W swoim mam antenę Hustler, pod nią gumową nakładkę przyklejoną do dachu i przy 190 km/h trzyma się bez problemów, ani nie przesuwa. Niedawno tą antenę założyłem do drugiego auta tylko bez podstawki i postawiłem na samym rogu dachu. Zapomniałem o niej i leciałem po Niemczech powyżej 200 km/h i nawet ani 1 mm się nie przesunęła. Jeździłem kiedyś innym autemz prędkościami pod 200 km/h z anteną magnetyczną Presidenta o dl ok 80 cm i też nigdy nawet się nie przesunęła.

Ha ha ha a ja na własne oczy widziałem jak Hustler przy 190km/h fruwa. Sam ją zbierałem z jedni. I nie było żadnego tira.

Mogę wstawić filmik :gwizdanie:

Ja z kolei mialem hustlera na golfie 5 i przy 220 na autostradzie sie trzymal jak przyklejony :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...