Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie kupilem komplet : Uniden PRO 520XL + SIRIO AS 100 MAG ...

jak narazie jestem bardzo zadowolony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie kupilem komplet : Uniden PRO 520XL + SIRIO AS 100 MAG ...

jak narazie jestem bardzo zadowolony ...

i będziesz długo zadowolony :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIRIO AS 100 MAG

czyli 330 komplet :naughty:

350 ... :wink4:

p.s w niedziele lecialem do Łodzi ... 7 razy patrol z suszarka na odcinku 150 km ... jakas paranoja ...

takze zestawik zwrocil sie podczas jednego wyjazdu .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky Ja mam już trzecią antenkę (jedną ukradli, drugą zniszczyli wandale) i wiesz co? :mysli: Nadal się opłaca :polew:

Wracając do tematu to mam antenkę Lemm AT 1200 na uchwycie przykręconą do relingu. Na moje potrzeby jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lemm Magnum AT71 przykręconą do uchwytu na klapie + radio Midland Alan 78 plus multi i nie narzekam :good:

Polecam taki zestawik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu nie chcąc. Dublować wątków. W tej chwili mam antene 1m jakiejs tam firmy (to akurat nieważne), a chciałbym kupić sobie tą krótką antene (40-45cm - chyba takiej dlugosci jest). W związku z tym moje pytanie. Czy moze ktoś takiej używa? Jak to sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolego sirio turbo 800, bardzo ładnie się prezentuje ma długość 80 cm. Montowana na klapie w sedanie nie wystaje ponad dach i wygląda przyzwoicie.

Jeżeli chodzi o antenki 40 cm to sobie odpuść. Nie rozumiem jak można jeździć z tak którtkimi i mówić że jest wszystko ok. Taką antenką jest choćby President Florida, ale antenka musi mieć ok 1 metra i to jest minimum. Praw fizyki się nie oszuka, choć wielu próbuje mówiąc że jest wszystko cacy.

Antenkę najlepiej montować na stałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o antenki 40 cm to sobie odpuść. Nie rozumiem jak można jeździć z tak którtkimi i mówić że jest wszystko ok. Taką antenką jest choćby President Florida, ale antenka musi mieć ok 1 metra i to jest minimum. Praw fizyki się nie oszuka, choć wielu próbuje mówiąc że jest wszystko cacy.

Zajmujesz się CB i nie próbowałes nigdy któtkich anten typu Florida? W zupełnosci wystarcza do tego zeby porozumiec się w trasie, osobiscie używam jeszcze krótszej- Georgii i absolutnie nie narzekam, nie miałem sytuacji zeby mnie zawiodła,postawiona na dachu daje radę.

Ale nie widzę sensu pisania czegoś co juz po kilkakroć było pisane :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o antenki 40 cm to sobie odpuść. Nie rozumiem jak można jeździć z tak którtkimi i mówić że jest wszystko ok. Taką antenką jest choćby President Florida, ale antenka musi mieć ok 1 metra i to jest minimum. Praw fizyki się nie oszuka, choć wielu próbuje mówiąc że jest wszystko cacy.

Zajmujesz się CB i nie próbowałes nigdy któtkich anten typu Florida? W zupełnosci wystarcza do tego zeby porozumiec się w trasie, osobiscie używam jeszcze krótszej- Georgii i absolutnie nie narzekam, nie miałem sytuacji zeby mnie zawiodła,postawiona na dachu daje radę.

Ale nie widzę sensu pisania czegoś co juz po kilkakroć było pisane :cool1:

Próbowałem i później mi klient wracał z reklamacją że inni mają większy zasięg a on taki mały. Jeden będzie zadowolony inny nie. Więc już nie ryzykuje, najchętniej zakładam 2 metrowe baty i jeszcze nikt nie wrócił. Niektórzy się upierają na krótkie antenki, ale odrazu im mówię że zasięg będzie w granicach 5 km i nie mają pretensji wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Jeden lubi mieć ciszę w radio i wystarczy mu krótki zasięg (florida) inny woli mieć głośniej i zasięg na 10km+ wtedy szuka czegoś 1,5 m i więcej.

Ja na audi używam floridy i na trasy w zupełności wystarcza.

Na służbowym mam sirio 1,4m i też jest fajnie. Sirio na stałe florida magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przecież mówię Wam że sirio 800 nie szpeci auta, a dla wielu dodaje wyglądu bo jest fikuśna i w miarę mała, a dużo lepsza jakość niż na floridzie. (parametry są 2 razy lepsze). W weekend zrobię zdjęcie i umieszczę (ja mam lemm, ale wygląd podobny i długośc też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio 800 S:

• Typ: base loaded

• Zakres częstotliwości: 27-28.5 MHz

• Impedancja: 50Ω niezbalansowana

• Promieniowanie (H-plane): 360° wielokierunkowe

• Polaryzacja: pionowa

• Pasmo @ SWR ≤ 2:

TURBO 800 S, TURBO 800 S PL: ≥ 430 KHz

• SWR @ res. freq.: ≤ 1.2

• Max. moc:

200 Watts (CW) ciągła

1000 Watts (CW) chwilowa

Sunker:

Częstotliwość: 26-28MHz

S.W.R: <1.2

Impedancja: 50 ?

Moc max: 600W

Długość: 148cm, stal nierdzewna

Sirio krótsza i mocniejsza o 400W (maks)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się. Mam do wydania +/- 300zł na zestaw cb.

Zdecydowałem się na alana 109+ sirio ml-145 (antena magnesówka będzie na dachu). Jeżdżę głównie po trasie.

Dobry zestaw wybrałem? Orientujecie się czy jak kupię zestaw w sklepie to mi go od razu zestroją czy muszę jechać gdzieś na zestrojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem President Florida byłem zadowolony z antenki ...

natomiast w tym momencie używam tego urządzenia bije wszystkie ... PRESIDENT MISSOURI http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anteny/na_magnes/rid,490.html

pod warunkiem ze jest dobrze zestrojona

Kolego teraz to Ty masz dopiero normalny zasięg, na floridzie to jest porażka. Zamontuj na stałę Sirio 5000 to dopiero będziesz mówił że bije wszystkie. Nie mów że antena na magnes o wielkości 75 cm bije wszytskie antenki, ale też jestem zdania, że do użytkowania po trasach jest wystarczająca. Moża zamontować sobie dwumetrowyą sirio 5000 która potrafi ściągnąć z 30 km, tylko po co?? Zasięg ok 10 km jest w zupełności wystarczający, a w takim przypadku wystarcza taka antenka jak mówisz Antena CB PRESIDENT MISSOURI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koledzy.... większość z nas (jeśli nie to przepraszam) używa w aucie radia w celu antymisiek lub co się dzieje przed nami, według mnie nie ma co skreślać np antenki FLORIDA, jest ona estetyczna i sprawdza się w takiej roli.

Zdecydowałem się na alana 109+ sirio ml-145

ja bym wybral unidena 520 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na alana 109+ sirio ml-145
ja bym wybral unidena 520 :)

Cenowo niewiele drożej. Pomyślę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...