Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

Olej Valvoline 5W50 VR1 Racing plus płukanka przy wymianie. Teraz robie ok 1800-2000km do kontrolki oleju.. Polecam

Wysłane z mojego W100S przy użyciu Tapatalka

Miałem. Na synthoilu chyba mniej jeszcze pali. VR1 trochę gęsty jednak jest i na zimę ujowy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze i tak ale stosuje juz od 2 lat i wszystko gra :). Oblukam w takim razie tez ten synthoil..

Wysłane z mojego W100S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale stosuje juz od 2 lat i wszystko gra :). Oblukam w takim razie tez ten synthoil..

Wysłane z mojego W100S przy użyciu Tapatalka

jak chcesz mam go w ofercie ale drogi jest. Vr1 poniżej 100zł/4l to ten kosztuje 165zł/5l :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Valvoline 5W50 VR1 Racing plus płukanka przy wymianie. Teraz robie ok 1800-2000km do kontrolki oleju.. Polecam

Wysłane z mojego W100S przy użyciu Tapatalka

A wcześniej ile ci brało oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz schemat jak przerobić tą odme, bo w pierwszym poście ten schemat jest bardzo mały i nie czytelny, ew, nanieść na schemat jakieś "tuningi" które powstały przez ten czas ;) Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .mam takie pytanie czy ktos wymienial u siebie termostat podczas walki z tym znikajacym olejem ?? Moj koleszka mial taki problem ze po wymianie termostatu silnik zacz mu brac sporo oleju ,po powrocie na stary termostatu sytluacja wrocila do normy moze te termostaty montowane w naszych alt maja zaduza temp otwierania z tego co widzialem to 100 c z tego co sie orietuje to w starszych autach temp byla 87c niewiem czy dobrze mysle ale takie jest moje spostrzezenie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .mam takie pytanie czy ktos wymienial u siebie termostat podczas walki z tym znikajacym olejem ?? Moj koleszka mial taki problem ze po wymianie termostatu silnik zacz mu brac sporo oleju ,po powrocie na stary termostatu sytluacja wrocila do normy moze te termostaty montowane w naszych alt maja zaduza temp otwierania z tego co widzialem to 100 c z tego co sie orietuje to w starszych autach temp byla 87c niewiem czy dobrze mysle ale takie jest moje spostrzezenie pozdrawiam

Ja wymieniałem termostat z temp otwarcia 100 c, nie zauważyłem żeby więcej łykał, nawet i może troche spadł pobór oleju po wymianie.

Edytowane przez Kodzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .mam takie pytanie czy ktos wymienial u siebie termostat podczas walki z tym znikajacym olejem ?? Moj koleszka mial taki problem ze po wymianie termostatu silnik zacz mu brac sporo oleju ,po powrocie na stary termostatu sytluacja wrocila do normy moze te termostaty montowane w naszych alt maja zaduza temp otwierania z tego co widzialem to 100 c z tego co sie orietuje to w starszych autach temp byla 87c niewiem czy dobrze mysle ale takie jest moje spostrzezenie pozdrawiam

Sporo jest aut z temperaturą 99 stopni lub 100 i smigają bez poboru oleju. Akurat taka temperatura chłodziwa ponoć sprzyja pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie smile.gif

Miałem problem z moją B6... Otóż w moim silniku 2.0 Alt d33561e9.gif działa się nie wyjaśniona i nie jasna sytuacja dla mechaników.. Postanowiłem sam podpytać poszperać w necie co się może dziać może samemu się da to ogarnąć (2 lewych rak nie mam) 70bff581.gif

No więc auto że wdup..ało olej to paliło na 3 gary (zaczeło się rok po zakupie + wpierdzielanie oleju plus nie równa praca silnika) no więc chciałem wymienić gumki zaworowe itp. po otwarciu silnika okazało się napinacz łańcucha wałków rozrządu jest rozwalony (był poklejony poxipolem) widocznie poprzedniemu właścicielowi rozrząd sie rozsypał - tanim kosztem naprawa i do komisu. no i się zaczło rozbieranie ... skończyłem na szlifie nowych tłokach nad wymiarowych nowej kecie i napinaczu po zawory prowadnice zaworowe wszystkie uszczelniacze i termostat, rozrząd no silnik jak nowy ;P pił olej nierówno chodził

6 miesięcy później jestem po 2 wymianie oleju
pierwsza wymiana po 1 000 km
druga przy 6 000 i na bagnecie brak jakiegokolwiek ubytku oleju (nie zapeszam tfu tfu)

autko pali jeździ zapierdziela :P

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Czogi_05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 1700km bez oil min :kox: Nie przekraczam 120km/h :kox:

Ja też nie przekraczałem a min było co chwile :D zobaczymy ja trzymam kciuki za twoje cacko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :) Jestem tu nowy i chciałem podzielić się opinią na temat spalania oleju w ALT-ach.Ja swoją audiczkę mam już prawie rok i powiem szczerze jestem mocno zaskoczony co się tu pisze o tym silniku.Kupiłem ją w Niemczech z przebiegiem 230tyś.z pełnym serwisem do końca.Według książki nie było long life,a olej wymieniany był średnio co 10-15tyś.Zrobiłem już ok 9tyś i nie ma ubytku oleju.Zalany był SHELL 5W40 ultra i taki też wlałem i jeżdżę trybem mieszanym,częściej w mieście.Jak trzeba przycisnąć to przycisnę.Myślę że spalanie oleju dużo jednak zależy od samego serwisu.Wymiany co 30tyś nie są niczym dobrym dla silnika.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak problemu olejowego w twoim przypadku jest zapewne spowodowane stosowaniem normalnego oleju. W naszych przypadkach gowniany long life zaszlamił silnik, zapiekły się pierscienie i wciąga olej.

Zna ktoś produkty bishops original? Ponoć cudownie czyści to co long life zostawił http://a4-klub.pl/index.php?/topic/255682-Uzdrawianie-ALT-:)-nafta-płukanki-i-inne-cuda.

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak problemu olejowego w twoim przypadku jest zapewne spowodowane stosowaniem normalnego oleju. W naszych przypadkach gowniany long life zaszlamił silnik, zapiekły się pierscienie i wciąga olej.

Zna ktoś produkty bishops original? Ponoć cudownie czyści to co long life zostawił http://a4-klub.pl/index.php?/topic/255682-Uzdrawianie-ALT-:)-nafta-płukanki-i-inne-cud

po remoncie silnika zalałem 10W40 mobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 1700km bez oil min :kox: Nie przekraczam 120km/h :kox:

Ja też nie przekraczałem a min było co chwile :D zobaczymy ja trzymam kciuki za twoje cacko :naughty:

1700km oil min. czyli na 0.5l tyle zrobiłem. Pobawię się dolotem jeszcze i może dojdzie do 2k :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie, zalane 4l już doganiam 2k i jest 1/3 na bagnecie. Więc lepszy olej coś daje.

A co zalałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie! Pomocy!!! Czy możcie polecić mi mechanika który już przerabiał odmy w audi 2.0 ALT i mógłyby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...