Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] ..Drżenie kierownicy


Gość MIECZ81

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tak samo jak u ciebie kierownica mrowi i lewarek zmiany biegów i tak samo jak ty też nie mogę sobie z tym poradzić.

Wymieniałem już poduszki pod skrzynia i pod silnikiem, sprawdzałem zbieżność ( była O.K więc nie nic nie ustawiali) a kiera nadal drży.

Mój mechanik już mi mówi że wymyślam sobie jakieś problemy, ale mnie to cały czas denerwuje i chciałbym żeby tego mrowienia nie było , ale nie chciałbym wymieniać połowy samochodu.

Jeśli ktoś zna przyczynę drgań, bardzo proszę o opisanie co trzeba zrobić by wszystko było O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to diesel. jezeli jestes nadwrazliwy, np po przesiadce z benzynki to musisz sie zaadoptowac.

do weryfikacji: grupy 013, 023. jezeli brak odchylek.

jezeli poziom drgan, bylby wiekszy niz norma, za zbyt nadmierne drgania odpowiedzialne moga byc, poduszki silnika, plecionka, mocowanie wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to diesel. jezeli jestes nadwrazliwy

Witam

A ja sie z tym nie zgodze. Mam AJMa w Borze i nie ma czegoś takiego jak jakieś drgania, mrowienia czy czym podobne i nie ważne czy jade 1 czy 100 czy 200 km/h. Mysle ze coś leży i dlatego przenosi drgania na auto. Pamiętaj ze jak juz zdecydujesz sie na wymiane czegokolwiek to tylko na markowe firmy.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc coś musi być na rzeczy :mysli: myslę,że trzeba by szukać porady w dobrym punkcie ASO,podkreślam DOBRYM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w moim AVFie nie mam żadnych drgań - jak stoje na światłach i muza "dobrze gra" :decayed: wogóle nie czuje że silnik chodzi - jedynie na to wskazuje obrotomierz. Jeżeli muza nie gra trochę słysze delikatny klekot diesla ale to normalka :) Przebieg oryginał 200k

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę,że trzeba by szukać porady w dobrym punkcie ASO,podkreślam DOBRYM.

Nie znam takiego.ASO wymienia części a nie naprawia samochody.

Musisz znaleźć odpowiedniego mechanika,jak coś to zapraszam do grodu Kraka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę,że trzeba by szukać porady w dobrym punkcie ASO,podkreślam DOBRYM.

Nie znam takiego.ASO wymienia części a nie naprawia samochody.

Musisz znaleźć odpowiedniego mechanika,jak coś to zapraszam do grodu Kraka :)

Przecież kolega nie napisał,że nie chce wymienić części :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej jeszcze nikt tego problemu nie rozwiązał. To jest już moje piąte audi, w drugim mam to samo, NIGDY więcej tej marki, drogie części co na dodatek badziewne.

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: uwielbiam takie posty,

nie pomyslales ze moze nie audi sa badziewne tylko takie wymeczone egzemplarze kupiles?

przeczytales co tobie napisalem? porownywales do sprawnego auta? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oponki (ząbkowanie) i felgi (pogięte - na zimowych to samo?)... ale wtedy "mrowienie" zmieniałoby częstotliwość...

skoro kolego piszesz o "drogich częściach" to nie jest czasem tak że zaoszczędziłeś sobie ostatnio na którejś poduszce kupując zamiennik ?

(bo poduchy są tu chyba najbardziej prawdopodobne... pompki... może plecionka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego kolegi z Poznania co pisze że kupiłem wymęczone auto to niejeden chciałby mieć ten egzemplarz,

200 tyś i oryginał szyby, lakier, przebieg najważniejsze, a środek jak nówka.Widzialem wiele A4 co miały 200tyś km niby (to ja myślę że moja ma 20 tyś przebiegu przy tamtych)

to nie ja na podstawie jednego czy dwoch egzemplarzy oceniam wszystkie produkty jako badziewne, znam marke bardzo dobrze. od 15 lat uzytkuje rozne modele. po roznych nieudanych eksperymentach z innymi markami typu mecedes, bmw, peugeot, renault, fiat, opel, i jeszcze pare innych powrocilem do audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłanczam się pod temat. Tyle że umnie drżenie następuje powyżej prędkości 110km. Miałem ostatnio ostre hamowanie i przeleciałem przez płytki rów ale troche zamieszenie pewnie odczuło plastiki osłany silnika połamane , tarcza hamulcowa pękła !! Było to na kołach letnich. teraz nowe zimówki nowe alu i nadal drżenie kierownicy i przenosi się to na kierownice lewarek. ktoś mi podpowiada że to może półoś... opony 2 razy wyważane. Co Wy na to ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje AWX ma 207 tysi nalatane na biegu jałowym nie powiem troszkę wibruje ale to diesel przecież, oczywiście po starcie zapominam że jadę dieslem nic nie drży. Moim zdaniem kolego albo przesadzasz albo twoja audziunia ma nalatane z pół bani a nawet więcej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

183000 tys. przejechane bardzo delikatne drgania na biegu jałowym odczuwalne tylko po dotknięciu lewarka :) Grzechu76 moze co gorsza jest po jakimś bummmm :gwizdanie: :gwizdanie: luks000 mam nadzieje że zbieżność ustawiłeś po tym zdarzeniu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Ostatnio wymieniałem sprzęgło z dwumasa na jednomas + wzmocnienie u Radzika. Przy okazji wymieniłem wszystkie poduszki skrzyni i silnika i po złożeniu wszystkiego do kupy auto strasznie drży na jałowym, podobnie przy jeździe na niskich obrotach (do 2000). Jak wrzucę bieg poniżej 1500obr to w aucie robi się strasznie głośno i się trzęsie. Plecionkę też wymieniłem ale dalej to samo.

Macie może jakieś pomysły?

Czy to sprzęgło może powodować takie mrowienie na całym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...