Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie


sirlesek

Rekomendowane odpowiedzi

jedni ustawiają 180 drudzy 225 więc nawet jak przegwałcisz 5 stopni to jeden ch.... :decayed:

ja cofnołem 190, na oko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla z serwisu audi i pytakem sie go jak w serwisie ustawiają. Powiedział że zawsze robia na 180 stopni. Niby lepiej chodzą wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis musi tak ustawić bo tak im pisze w instrukcji ale od roku 2003 ustawiamy się na 180 wcześniej na 225 silnik wtedy będzie chodził delikatniej

naciepane z GT-I9195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając swoje książki znalazłem ciekawy artykuł o wymianie pompek, może komuś się przyda

2.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, więc tak uczelnienia wymienione, ustawione pompki tak jaki były i zgodnie z info jakie podesłał secio84 niestety ale bez regulacji i okazuje się że samochodzik pięknie równo pracuje, ale niestety nie ma tej mocy co miał przed wymianą... czy konieczna jest regulacja? wymieniłem również te grzybki na pompkach i może to przez nie tak się dzieje - zastanawiam się czy nie wymienić na te stare...

Ooo chlopie. Jak pompka nie bedzie miala luzu to moze sie okazac ze bedziesz szukal nowych pompek :)

Po co bierzesz sie za cos co wymaga minimalnej wiedzy. 100 zl masz w kieszeni za ta regulacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam kiedyś wyczytałem ze 14nm i 270' na ta "srubeczke" mocujaca pompke to za dużo i zdarzało się zerwanie .

U siebie dokreciłem 12nm i 90' co wydawało się juz bardzo mocno i trzyma się do dziś

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dlatego się zrywa, że komuś żal kilka zł na nową śrubę - a stara jest zmęczona i wyciągnięta (co dokładnie widać porównując nową do starej), a zbyt długa śruba powoduje zerwanie gwintu w głowicy ? Trzeba by zapytać osób, które siedzą w tym na co dzień jak sprawa wygląda. ja osobiście stosowałem się do instrukcji i nic złego się nie działo.

Jak dla mnie to silnik z PD powinien mieć zalecaną wymianę tych śrub co jakieś 50 tys. km. Myślę, że wtedy można by się w znacznym stopniu uchronić przed wycieraniem gniazda PD. Śruba się wyciąga - i to jest potwierdzone - a jak się wyciąga, to kostka już nie dociska tak mocno pompo-wtryskiwacza. Dochodzi jeszcze kwestia montażu na jedną śrubę... Druga sprawa, to przy okazji regulacja docisku pompo-wtryskiwacza, bo śruby regulacyjne jak i sworznie kuliste PD zwyczajnie się ścierają.Sprężyny też zapewne już tak mocno nie odbijają... Może to nie są wartości duże, ale setne mm. Jednak zapewne ma to znaczenie na pracę pompki... No i trzecia sprawa - kontrola zaślepek broków, bo jak to wyleci, to ogranicza się smarowanie krzywek wałka i szklanek, wałek zaczyna się zużywać, szklanki ścierać... zmniejsza się wysokość krzywki no i znowu zakłócona jest praca pompki w jakimś tam stopniu... Także unikać LL, olej zmieniać na dobry i często, oraz zachęcam do zaglądania pod pokrywę - PREWENCYJNIE - może nas to uchronić w przyszłości przed sporymi kosztami ;)

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urywania śrub to wkręciłem 4 nowe śruby z momentem podanym w manualu. Szło ciężko i bałem się, że się urwie. Niestety za kilka dni musiałem na szybko wytargać jedną pompkę i postanowiłem użyć starej śruby. Jak usłyszałem, że pękła to prawie padłem na zawał... Pękła powyżej głowicy więc wykręciłem ją kombinerkami. Nigdy więcej starych śrub ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę dojść do ładu po wymianie pompek + wszystkich śrub i uszczelniaczy na oryginalne nowe. Po odebraniu auta z warsztatu zapytałem na ile stopni zostały wyregulowane i otrzymałem odp że na 180st. Silnik chodził mega twardo i głośno, podjechałem do kumatego mechanika i okazało się, że jedna pompka była wyregulowana inaczej niż inne, a poza tym cofnął mi je na 225st bo tak podaje ELSA. Teraz praca jest o niebo lepsza, ale nie tak do końca bo słysze takjakby metaliczny pogłos podczas zwiększania obrotów. Ktoś ma jakieś pomysły? Broki są na swoim miejscu - sprawdzane kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wręcz inne odczucia, auto lepiej ciągnie od dołu, silnik pracuje gładko, mam wrażenie, że lekko spadło spalanie.

JEST JESZCZE JEDNA BARDZO WAŻNA UWAGA - po wymianie uszczelnień pompowtrysków warto kontrolować stan oleju przez jakiś czas, tak by sprawdzić czy uszczelnienia się dobrze ułożyły w gnieździe i czy nie ma wycieków z szyny paliwowej poprzez pompkę pod pokrywę rozrządu - chyba nie trzeba pisać jaki wpływ na pracę silnika i turbo ma rozrzedzony olej i jego nadmiar...


Co do mechanika, wolałem zrobić to sam powoli, dokładnie, i z zachowaniem momentów itp. Teraz śpię spokojnie i wiem, że jest zrobione jak trzeba. Za usługę krzyknęli mi 350 zł (bez śrub i uszczelnień), w tej cenie mam teraz swoje narzędzia i zostało jeszcze na uszczelnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST JESZCZE JEDNA BARDZO WAŻNA UWAGA - po wymianie uszczelnień pompowtrysków warto kontrolować stan oleju przez jakiś czas, tak by sprawdzić czy uszczelnienia się dobrze ułożyły w gnieździe i czy nie ma wycieków z szyny paliwowej poprzez pompkę pod pokrywę rozrządu - chyba nie trzeba pisać jaki wpływ na pracę silnika i turbo ma rozrzedzony olej i jego nadmiar...

Masz na myśli ubytek czy przybywanie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...chyba nie trzeba pisać jaki wpływ na pracę silnika i turbo ma rozrzedzony olej i jego nadmiar..."

Nadmiar, ropa może przedostawać się do oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że komplet śrub 038103385A to około 35 zł :P

U mnie 46zl[emoji14]

Mówisz ze na 225' lepsza praca?

Ja sobie teraz ustawiłem na 180

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rrrudy25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że komplet śrub 038103385A to około 35 zł :P

U mnie 46zl[emoji14]

Muwisz ze na 225' lepsza praca?

Ja sobie teraz ustawiłem na 180

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Za to u mnie €6.50 za sztukę...

Ja ustawiłem na 180 ale z ciekawości jutro przestawię na 225 i zobaczę czy zmieni się praca silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za darmo

Daj znać jakie efekty na 225 bo jestem ciekaw

Za niedługo targam swoje i trza będzie ustawić znowu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur być moze masz któryś zamek zerwany, albo pd słabo dokręcone. Trzeba by zdjąć pokrywe i dźwigienki i zobaczyć co tam sie dzieje, chyba ze masz szklanki uwalone, ale gdzieś czytałem twój temat o samochodzie i wydaje mi sie ze zakładaleś nowy wałek. Popraw jeśli błądze.

Mało jest mechaników którzy poprawnie umieją wymienić uszczelnienia pd, a ich błędy słono kosztują właścicieli samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiłem najpierw na 225 i strasznie chodził ,po zmianie na 180 wróciła kultura pracy,także wszystko zależy od silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam kiedyś wyczytałem ze 14nm i 270' na ta "srubeczke" mocujaca pompke to za dużo i zdarzało się zerwanie .

U siebie dokreciłem 12nm i 90' co wydawało się juz bardzo mocno i trzyma się do dziś

Również czytałem o tym. Kilku uznanych tunerów również wypowiadało się o tym momencie, gdzie uznali podawany zakres za stanowczo za duży.Z doświadczenia uważam, że nawet jak na nowe śruby (oryginalne), to 12Nm + 180' obrotu jest w zupełności wystarczające. Edytowane przez daros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam wykonaną przeze mnie instrukcję: Demontażu - Wymiany i Ustawienia

A ja z podziękowaniem :hi:

Wczoraj przeprowadziłem operację wymiany uszczelnień, i strona po stronie, po kolei wykonywałem działania, i choć wydawało mi się, że kojarzę wszystko to w tym stresie instrukcja nie pozwoliła mi się pogubić i mam nadzieję, że koniec końców wszystko jest i będzie dobrze :)

Można by jedynie dopisać do niej aby nie "popuszczać" jak silnik nie chce odpalić kilkanaście razy i kręcić dalej :wink::grin: :grin:

Dzięki :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...