Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

takie obliczenia mają się nijak do nieseryjnych silników.

każdy setup będzie miał inny przepływ i różną moc

u mnie przy doładowaniu 1bar-a przepływ był 220, hamownia pokazała niecałe 240KM

kolejne strojenie, doładowanie 1,4bar-a, przepływ 255, hamownia wypluła 313KM

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 780,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Panowie jeżeli w AEB jest skalibrowana przepływka w obudowie 3" i pod koniec obrotów osiągam wartości 230mg/s to jaka jest moc silnika w przybliżeniu ??

230 x 1,25 = 287 km

W serii ten wspolczynnik ma ok 1.2

Mi przy 177g/s wyplulo 211kM

Opublikowano
Ponawiam pytanie bo w sumie nikt konkretnie nie odpowiedzial. Jaki jest objaw zapetlajacych sie wtryskow?

Konkretnych objawów to nie ma wrzuc logi z 002 to bedzie wiadomo czy sie zapętlaja.

Opublikowano

Szybkie pytanie: mam AEB, komp z 5 wtyczkami, potrzebuję troszkę kucy :) ktoś na forum zajmuje się tymi starymi sterownikami?

Opublikowano
1.09 x 230 : 0.8 = ok 313KM

a 1.09 to dlatego ze 3 cale : 2.75 cala to roznica przekroju przeplywki w stosunku do ori

:facepalm:

orientacyjnie by się zgadzalo a wiadomo ze dokładnie się tego nie oszacuje

Opublikowano

Panowie jakie sprzęgło wybrać na nieco ponad 200km/300nm? Podobno ori sprzęgło powinno znieść taką moc, ale przy mocniejszym jeżdzeniu jest duża szansa że się i tak podda. Radzikowski dobrze ogarnia temat ? Jest jeszcze Sachs performance ale samo sprzęgło ponad 500euro a to już wykracza z deka poza budżet. Jaki dwumas najlepiej wybrać? Auto jeździ głównie w mieście.

Opublikowano

temat sprzegla przewija się ciagle co 2 strony wystarczy trochę poczytać

caly zestaw od awxa albo samo wzmocnienie docisku i tarczy u p.radzikowskiego z seria dwumasem to swiat pewnie do ok 250km

Opublikowano

Temat jest tak nabity postami że nie łatwo jest się w nim ogarnąć, tym bardziej jak jest się laikiem w tych sprawach.

Rozumiem że zestaw awx czyli dwumas i sprzęgło wchodzi bez rzeźby do BFB? Jeździ się na tym identycznie jak na ori? Brzmi ciekawie bo wszystko po zniżkach można zamknąć pewnie za +/- 2000zł.

Opublikowano

wszystko pasuje do 1.8t

Opublikowano

Intercars wykazuje średnicę sprzęgła 240mm. To ma byc AWX 228mm ?

To sprzęgło podejdzie do dwumasy bfb czy musi iść w parze z dwumasem awx?

Będą jakieś odczuwalne zmiany pracy takiego sprzęgła?

Opublikowano

Nie kupuję na allegro.

Może ktoś jednak wie jak się jeździ na takim sprzęgle z dwumasem, to samo co na zestawie do 1.8t? Nie znam się na tym.

Opublikowano

Sprzeglo awx siada na dwumas z aeb bez problemu. Zakladm ze na bfb i inne 1.8t rowniez. Na poczatku sprzeglo bylo strasznie twarde w porownaniu z ori aeb ale po kilku tysiacach nie ma zadnej roznicy poza faktem ze przytula bez problemu 400nm czego seria nie zniosla :)

Opublikowano

tyle w temacie, dziękujemy

ps. przydalo by się to gdzies podwiesić bo ludzie robia 200KM w porywach 250 i kombinują o jakichś jednomasach co jest totalna bzdura...

albo sprzeglo z diesla albo wzmocniony docisk i tarcza

Opublikowano

Jak się okaże że dwumas tez mam do wymiany to jaki ładować przy założeniu że idę w sprzęgło AWX ?

Opublikowano

Dobry i tani - jak Koledzy ci napisali, że pasuje na dwumas z 1.8t to szukaj takiego używanego w dobrym stanie / pewnie będzie mniej zmęczony niż od diesla / albo pakuj nowy.

Opublikowano

co może powodować nieszczelny DV ?:eusathink:

Opublikowano

Wyobraź sobie szybkowar z nieszczelna pokrywką

Opublikowano

DV puszcza ciśnienie z układu za turbiną do układu przed. Jak będzie nieszczelny to tak jakbyś miał dziure w dolocie. Dobrze mówie?

Opublikowano
co może powodować nieszczelny DV ?:eusathink:

ubytek mocy, falowanie obrotów na jałowym, strzelanie z wydechu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.