Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem niedawno a4 b5 1.8t aeb quattro. Chciałbym wyciągnąć z niego ok. 230-250KM. Wydech jest już zrobiony (3" downpipe i dalej 2.75") zrobie FMIC i dolot ze stożkiem. i teraz pytanie brzmi jakie wtryski do tego potrzebuje? seryjne wystarczą czy trzeba zmieniac? jeśli tak to na jakie? i drugie pytanie jakie turbo bo wiem ze k03 nie da rady... jakie i z czego założyć turbo? jakiś kolektor podejdzie czy trzeba jakiś przerobić? pozdr

ps. czytałem temat ale jest baaardzo długi i nie wiele znalazłem... z góry dziekuje za odpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wtryski 440ccm. Frontcooler. Dv forge007. Turbo GT2X. Mocne sprzeglo. Sztywny dolot.

Kolektor ssacy pod turbo i dp. Na poczatek tyle. Reszta wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile trzeba metrów tej tasmy zeby owinąć cały dp wzdluzny?

TKANINA TAŚMA TERMOIZOLACYJNA 3x50mm 1250stC (3352431301) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

powoli robi się gorąco, już wiem dlaczego ludzie owijają, topi mi sie powoli przewód w peszlu 15cm od dp ktorym idzie + z alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6mb wystarczy na downpipe,

najlepiej jak wymontujesz dp i owiniesz go taśmą na mokro

---------- Post dopisany at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ----------

PS: jakby co to mam wtryski 380cc/3bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił ktoś swapa układu hamulocwego do B6 z B7 2.0 T? Czy można pozostać przy dwumasie przy większej mocy i większych niutkach, czy pozostaje tylko jednomas? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zalozyc dwumase sprzeglo docisk od AVFA 1.9tdi

Albo tylko dwumase + sprzeglo gocisk 2.6 V6

lub jakies wytwory z LT-eka i wtedy spokojnie moc pod 280 koni i 390nM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z zaworow z poniższego schematu ma wpływ na spadek doładowania i nizsza moc?

audi1u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakiś patent na dyskretny wlot na masce tak żeby powietrze dmuchało bezpośrednio na turbo i kolektor? przydało by się coś takiego na lato ale żeby też nie wyglądało jak wioska, coś co nie będzie się rzucało aż tak w oczy

---------- Post dopisany at 14:57 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ----------

coś takiego, tylko że po jednej stronie by wystarczył rzecz jasna w 1.8t

NISSAN GT-R GTR 07+ WLOT WLOTY NA MASKE (3359532793) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

na czarnej masce w ogole nie rzucałby się w oczy

---------- Post dopisany at 15:01 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

3317230790

na allegro 4 stówki sztuka może w serwisie ASO Nissan byłoby taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbine moze nie duzo ale na pewno pare stopni mniej pod maską by było z powodu dodatkowej wentylacji szczegolnie chodzi o trase, a tam potrafi byc gorąco... przynajmniej była by jakaś cyrkulacja i przeciąg

zasada taka sama jak w mocnym kompie, jeden dodatkowy wolnoobrotowy wentylator z przodu obudowy, ktory wtlacza chlodne powietrze moze znacznie poprawic chlodzenie calej obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie komputerowej podstawa to akurat wyciąg z budy ;)

Nie lepiej zdemontować osłone silnika z dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oslony juz dawno nie mam :)

zreszta jej brak niewiele daje bo jak wiadomo gorace powietrze idzie do gory wiec wraz sie tloczy wszystko pod maske a tak może byłby jakiś ciąg co by to wytłoczył właśnie pod spód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masakra teraz w lecie jeszcze jak klime załączę to jakbym ADRem jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zalozyc dwumase sprzeglo docisk od AVFA 1.9tdi

czy ten zestaw podejdzie plug&play do 1.8T ? Czy będzie trzeba cos kombinować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli a jakie te inne furki sa ?

Leon 2.0 zrobiony na 200 , astra 1.9 ctdi 195ps , 1.8t q 170 + soft

Niby nie jedzie a jakos jedzie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z zaworow z poniższego schematu ma wpływ na spadek doładowania i nizsza moc?

http://img571.imageshack.us/img571/7055/audi1u.jpg

Cały ten układ może mieć wpływ jak jest nieszczelnosc albo któryś zaworek nie działa jak trzeba

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

mozna zalozyc dwumase sprzeglo docisk od AVFA 1.9tdi

Albo tylko dwumase + sprzeglo gocisk 2.6 V6

lub jakies wytwory z LT-eka i wtedy spokojnie moc pod 280 koni i 390nM

A to 2.6 v6 sprzeglo i odcisk to z jakiego auta? No i graty z avf pasują do BFB?

---------- Post dopisany 04-07-2013 at 00:43 ---------- Poprzedni post napisany 03-07-2013 at 23:11 ----------

A mozna zostawic dwumas z BFB i dac sprzeglo z AVFa, rok temu dawalem nowy dwumas i sprzeglo a boje sie jak polece 220-230kucy i ponad 300Nm to mi sie to sprzeglo wysra. Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...