Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALL 1.8T Akcja Serwisowa AUDI CEWKI


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, trzeba mieć ori cewki bo inaczej nie ma mowy o wymianie. A nie wiecie może czy są jeszcze jakieś akcje serwisowe na 1.8t? Albo jak można sprawdzić czy są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jakieś 2 miesiące temu byłem na akcji serwisowej z cewkami:

-> zakupiłem używki oryginały [06B905115G] (3szt dobre, 1 padnięta - allegrowicz nie poczuł się do winy za tą padniętą)

->> cewki nie posiadały żadnych napisów odręcznych (markerem/farbą)

-> dojazd do ASO wykonałem na moich BERU... 1km przed wjazdem do ASO, podmieniłem na te zakupione na Allegro.

-> ASO -> wymieniło wszystkie 4 cewki na nowe (usługa wymiany: darmowa; 4 nowe cewki oryginalne: darmowe)

-> u mnie zostały na półce moje zamienniki BERU na czarną godzinę :wink:

:banan:

Pytania o inne akcje serwisowe:

Zrobili mi akcje serwisową na pompę paliwa

-> ASO zamówiło odpowiednią w.g. ETKI

-> podczas wymiany okazało się że jest inna...

-> ASO zamówiło tą co powinni zamówić

-> podczas wymiany okazało się, że środek pompy paliwa u mnie jest już nie oryginalny...

-> trochę po debatowali co z tym zrobić (czas wymiany się przeciągał o ok 40min...)

-> w końcu doradca klienta przyszedł i powiedział... że jednak wymienili całość... :D

Podaję to co miałem na kartce napisane.

==============

akcja fabryczna - 20J8 W-Fue pump replacement Kryt:01

28E9 W-Wymiana cewki zapłonowej Kryt:E2, Z1, 03, 8E

==============

PS: Do dnia dzisiejszego cewki działają i pompa paliwa też.

PS2: Odniosłem wrażenie że ta ORI pompa z ASO jest głośniejsza podczas pracy - słychać ją poza autem, w aucie praktycznie nie słyszalna.

ADD//

Na pytanie skąd wiedziałem, że mój samochód nie był na akcji serwisowej?

-> Dzwonimy do naszego najbliższego ASO (najlepiej z zastrzeżonego).

-> Podajemy VIN i pytamy czy są jakieś akcje serwisowe

->> tak są... Na kiedy możemy się umówić na akcje serwisową...?

->>> Wie Pan/Pani teraz w tym miesiącu mam dużo wyjazdów i będę na drugim końcu Polski, zadzwonię do Państwa i umówię się jak będę w XXXXX(np. Warszawie), Bardzo dziękuję za informacje. :kox:
-> No i szukamy gdzieś na aukcjach używek za 20-40zł/szt => ja wytargałem za ok 120zł z przesyłką, ale bez rachunku/faktury :naughty:

Oczywiście każdy działa zgodnie ze swoim sumieniem....

Edytowane przez ExeQtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja zaliczona w dniu 08.09.2014 (Rzeszów).

Pełna kultura, 3 cewki kwalifikowały się do wymiany o nr 06B 905 115 R. Jedną zostawili,bo była wymieniona wcześniej, nr: 06A 905 115D.

Wpis do książki serwisowej + mycie auta na serwisie :naughty:

Natomiast znajomy w tym samym dniu dzwonił do serwisu VW (3 metry dalej :lol: ) i życzliwa Pani poinformowała go, że jeśli cewki są sprawne to mu ich nie wymienią :polew:

Akcja zaliczona w dniu 08.09.2014 (Rzeszów).

Pełna kultura, 3 cewki kwalifikowały się do wymiany o nr 06B 905 115 R. Jedną zostawili,bo była wymieniona wcześniej, nr: 06A 905 115D.

Wpis do książki serwisowej + mycie auta na serwisie :naughty:

Natomiast znajomy w tym samym dniu dzwonił do serwisu VW (3 metry dalej :lol: ) i życzliwa Pani poinformowała go, że jeśli cewki są sprawne to mu ich nie wymienią :polew:

Witam a w którym dokładnie serwisie ta usługa? Może auto rud na ul. Lubelskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pani z Auto Rud Rzeszów po podaniu VIN potwierdziła że wymieniono w 2011r. Tylko nie powiedziała gdzie ; auto sprowadzone z Niemiec i pewnie tam serwis załatwił temat. Szkoda że nie ma wpisu w ks. serwisową...

Edytowane przez kulpios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze od książki serwisowej są wpisy w międzynarodowej komputerowej bazie danych Audi... ale jak koniecznie chcesz ten wpis w KS to poproś o niego jakiegoś Mirka-handlarza :D

;)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze od książki serwisowej są wpisy w międzynarodowej komputerowej bazie danych Audi... ale jak koniecznie chcesz ten wpis w KS to poproś o niego jakiegoś Mirka-handlarza :D

;)

No to w bazie jest, rozumię że wpisy są wiarygodne i żaden Heniek handlarz tego nie podrobi jak wpisu w KS? Bo jest tam cała historia łącznie z wymianą rozrządu który mimo zapewnień serwisu że w 2011 wymieniono i tak wymieniłem faktycznie na pasku była data 2011?...Teraz już nic nie wiadomo co to przeszłości pojazdów.

To ta akcja jeszcze jest ?

Jutro zadzwonie do aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się podrobić wszystko, ale innym sposobem. Pierwszy z brzegu przykład - auta w leasingu najczęściej mają limit 35kkm/rok więc jak ktoś tłucze powiedzmy 50kkm to co zrobi przed okresowym przeglądem by nie mieć problemów z leasingodawcą? Odwiedzi serwis liczników :wink:

Oszustwo handlarza wyjdzie szybko na jaw gdy poprzedni właściciel natłukł powiedzmy 300tys.km (ostatni wpis w bazie danych) a tu pewnego dnia Mirek wpadł na pomysł "zalegalizowania" skorygowanego przebiegu i podjechał do ASO na wymianę jakieś dupereli. A serwis każdą wizytę notuje w swoich komputerach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dziś do ASO w Rzeszowie - miła pani stwierdzła, że jeżeli auto nie ma gwarancji, za wymianę cewek muszę zapłacić.

To jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gada albo zadałeś jej niewłaściwie sformułowane pytanie :D

Zadzwoń do innego ASO...

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dziś do ASO w Rzeszowie - miła pani stwierdzła, że jeżeli auto nie ma gwarancji, za wymianę cewek muszę zapłacić.

To jak to w końcu jest?

Ja dzwoniłem też do Rzeszowa do Auto Rud i ok. Bardzo miła pani zapewniła że wymienione były w 2011r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w sobotę. Na 4 cewki: 1 Beru, 3 cewki oryginalne, z czego jedna 115R na pewno, 2 pozostałych nie sprawdzalem. Dam znać

Edytowane przez ew89cia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto jeszcze nie było ma akcji. Sprawdzałem. Cewki też nie do końca są igła, więc dlatego chcę je zmienić.

Wymieniaj... jak masz tylko okazję, to nie ma co czekać, aż na trasie ci cewkę trafi szlag, bo potem tylko laweta, hol, albo prosić trzeba kogoś, aby ci po cewkę skoczył i przywiózł. Tak czy tak, strata czasu i kasy. To nie żarówka, cewki nie kupisz na stacji benzynowej. Twoje cewki mają już ponad 12 lat. Kwestja czasu i któraś na bank padnie. Jak ci dadzą nowe ori, to masz spokój minimum na następne 12 lat, a prawdopodobnie już wtedy będziesz miał inne auto.

Ja wymieniłem wszystkie jak mi jedna padła na trasie. Niestety kupowałem, bo mojego silnika nie obejmuje akcja. Dla pewności, jedną starą cewkę (dziłającą) mam zawsze w bagażniku. Mój brat ma 1.8T. Jutro jedzie na wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sprawdzają kod na cewce a nie na silniku.

Byłem w listopadzie u Groblewskiego w Gdańsku to nie wymienili żadnej, bo one nie wyjechały z fabryki razem z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...