Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

oho :naughty:

podłączałeś w ogóle VAG'a żeby zobaczyć co tam słychać w sterownikach?

Nie mam VAG'a także nie podłączałem. Sytacja miała miejsce godzine temu.

A powiedzmy taka procedura jak kontrolka się nie pali to jak wygląda. Bo na chwile obecną mam OK i żadna kontrolka się nie pojawia. To sie włączyło jak jechałem dosłownie na 3-4 minuty i samo zgasło. Mocy nie stracił i żadnych innych objawów nie miałem.

kali

ja się czuję już przeproszony - możesz zmienić ten przeinteligentny podpis ?? :gwizdanie:

  • Odpowiedzi 84 tys.
  • Wyświetleń 2,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

:bry:

Pany jak jechałem do pracy zapaliła mi się na fisie żółta kontrolka od DPF i po jakiś 3-4 minutach zniknęła sama. Co z tym zrobić? Tak jak w instrukcji piszą jechac na 4-5 biegu 60 km/h przy 2 tyś obr. przez 15 minut i sie przeczyści? Czy coś innego mam działać? Poradzcie bo nigdy nie miałem DPF i na początku się troche przeraziłem szczerze mówiac.

no musisz troche poczytać :) nie da sie tego wytłumaczyc tak prosto :) są dwie procedury czyszczenia DPFa

przymusowa czyli jak sie zapali kontrolka i taka bez kontrolkowa :)

Wycinać dziada i robić soft to chyba najlepsze rozwiązanie.

Opublikowano

Wycinać dziada i robić soft to chyba najlepsze rozwiązanie.

Na razie nie mam tego w planach bo $$ na inne wydatki mam. Także musze go przepalić i tyle.

Jakoś się uruchamia procedure czyszczenia czy po prostu jechac te 15 minut przy 2000 obr i tyle?

[br]Dopisany: 10 Luty 2011, 10:19_________________________________________________

kali

ja się czuję już przeproszony - możesz zmienić ten przeinteligentny podpis ?? :gwizdanie:

yyyyy nie :P

Opublikowano

Na razie nie mam tego w planach bo $$ na inne wydatki mam. Także musze go przepalić i tyle.

Jakoś się uruchamia procedure czyszczenia czy po prostu jechac te 15 minut przy 2000 obr i tyle?

:gwizdanie: :cool1:

Opublikowano

[br]Dopisany: 10 Luty 2011, 10:19_________________________________________________

kali

ja się czuję już przeproszony - możesz zmienić ten przeinteligentny podpis ?? :gwizdanie:

yyyyy nie :P

:facepalm:

Opublikowano

Dziewczynki Norbi prosił podpytać się, czy nie ma ktoś z was do pożyczenia bagażnika do relingów w B5 ? :gwizdanie: Dajcie znać :decayed:

Opublikowano

Dziewczynki Norbi prosił podpytać się, czy nie ma ktoś z was do pożyczenia bagażnika do relingów w B5 ? :gwizdanie: Dajcie znać :decayed:

Niech Paweł mu wyspawa :decayed: :decayed: :decayed:

Opublikowano

Dziewczynki Norbi prosił podpytać się, czy nie ma ktoś z was do pożyczenia bagażnika do relingów w B5 ? :gwizdanie: Dajcie znać :decayed:

Ja kupiłem trumne z bagażnikiem ale baza jest do dachu a nie do relingów. jak znajdzie samo mocowanie do relingów w sensownych pieniądzach to mogę mu belki pożyczyć (oczywiście mocowanie odkupie od niego)

Opublikowano

Dziewczynki Norbi prosił podpytać się, czy nie ma ktoś z was do pożyczenia bagażnika do relingów w B5 ? :gwizdanie: Dajcie znać :decayed:

Bagaznika czyli trumny czy belek?

Miała pałka podjechać na bemowo mam tjule uniwersalne belki.

Opublikowano

Belki potrzebne. Belki.

Opublikowano

Ja mam bagażnik na relingi do B5 jakbyco :good:

Opublikowano

Ja mam bagażnik na relingi do B5 jakbyco :good:

To daje do Ciebie numer Norbiemu i będzie dzwonił. Dzięki :good:

Opublikowano
Opublikowano

czarna wymiata :decayed:

Opublikowano

dobre suczki

Opublikowano

Oj czarna daje radę, w sam raz jej jest :decayed::przebiegly:

Opublikowano

teraz sie zacznie jezdzenie po kalim :D

google i :szukaj:

ja znalazlem cos takiego ale bez vag to chyba nic nie zdzialasz

Czyszczenie (regeneracja) filtra cząstek stałych DPF / FAP - 13-06-09, 13:46

--------------------------------------------------------------------------------

Podczas eksploatacji często zdarza się, że filtr cząstek DPF ulega zanieczyszczeniu, dlatego poniżej zamieszczam procedurę czyszczenia przy pomocy VAG-COM (VCDS), dla osób, który zapaliła się kontrolka filtra, a później zaczęła migać kontrola od świec żarowych, a VAG zwraca następujący błąd:

008194 - Filtr cząstek stałych; zespół 1: za mała skuteczność

18434/P2002/008194 - Particle Filter Bank 1: Malfunction

Procedura awaryjnego czyszczczenia DPF:

Wymagania wstępne (ogólne):

Włączamy zapłon

Włączamy silnik

Temperatora płynu chłodzącego

powyżej 50 ° C (patrz MVB 002,4)

Włączyć wszystkie możliwe odbiorniki energii

(Światła, Ogrzewanie siedzeń, ogrzewanie szyb, klimatyzacja i inne)

Warunki jakie należy spełnić:

Prędkość pojazdu pomiędzy 30-60 kilometrów na godzinę

Prędkości obrotowej silnika pomiędzy 1500-2500 RPM

Czas trwania ok..15-20 Minut

Temperatura spalin przed Turbo ładowarki powyżej 700 ° C

Koniecznie należy zachować powyższe wymagania podczas procedury regeneracji filtra. Jest to warunek prawidłowego zregenerowania DPFa.

Teraz czas na interfejs:

[Wybierz]

[01 - Engine]

[Coding-II - 11]

Włącz Regeneracja wprowadzając 21295.

[Do It!]

[Meas. Blocks - 08]

Wybrać obie grupy, tzn. 070 i 075.

[Go!]

MVB 070,1: Regeneracja Status (xxxxxxx1 = Normalna Regeneracja , xxxxxx1x = Przymusowa Regeneracja)

MVB 070.3: Regeneration Counter/Timer

MVB 075.1: Temperatura spalin przed turbosprężarką

MVB 075.2: Temperatura spalin przed filtrem cząstek stałych (DPF)

MVB 075.3: Poziom zapełnienia filtra cząstek stałych...

MVB 075.4: Temperatura spalin za filtrem cząstek stałych (DPF)

Mając ustawione powyższe parametry rozpoczynamy jazdę obserwując na bieżąco bloki pomiarowe, robimy do koniecznie w towarzystwie drugiej osoby.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Wszelkie uwagi i sugestie na temat powyższego mile widziane.

Opublikowano

:bry:

Pany jak jechałem do pracy zapaliła mi się na fisie żółta kontrolka od DPF i po jakiś 3-4 minutach zniknęła sama. Co z tym zrobić? Tak jak w instrukcji piszą jechac na 4-5 biegu 60 km/h przy 2 tyś obr. przez 15 minut i sie przeczyści? Czy coś innego mam działać? Poradzcie bo nigdy nie miałem DPF i na początku się troche przeraziłem szczerze mówiac.

no jak dasz rade jechac na 4 i na 5 biegu 60km/h przy 2tys obrotow jestes miszcz :decayed::kox::wink4:

Opublikowano

Panowie,

potrzeba mi jakiegoś pompiarza od diesli, najlepiej Targówek/Białołęka.

Zna ktoś?

2 uszczelki w pompie muszę wymienić :kwasny:

Opublikowano

Poziesław, MRoger dzięki. Temat ogarnięty, założyłem zestaw tjula taki chyba jak Buba proponował. Pasujący do wszystkich rodzajów relingów.[br]Dopisany: 10 Luty 2011, 16:01_________________________________________________Na szóstym chyba manetki nie odkręcać do oporu bo odfrunie, czy olać i pełen sandał? :decayed: Oniak na 100% dobrze mi doradzi :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.