Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

na A3-clubie byly glosy, ze od uzytkownika Malgorzataa2 wychodzi wlasnie najwiecej podrobek Motula.

Potwierdzam. Jeszcze na jakimś forum widziałem takie głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na zakup u dzika. Wczoraj zamówione, dzisiaj paczka u mnie. Jestem pod olbrzymim wrażeniem i polecam :wink: Nie zastanawiać sie, nie warto ryzykować tych kilku złociszy.. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiecie na taki olej (wygrany na konkursie na zlocie w Nysie)? Tylna etykieta się odkleja i oczywiście jest tam po polsku.

DSC09515.jpg DSC09516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wygląda jak oryginał:) Z przodu na dole masz datę produkcji i numer. Wyślij to co kogoś z Motula to Ci powinni sprawdzić co jest w środku:)

A kto to sponsorował wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie traktować tego linku jako reklamę.

Po prostu jestem z Małopolski i tam kupuję Motul-a.

Czytając ten wątek jestem na 99,9% że mają orginały.

Kupuję do 4-ech samochodów w rodzinie od 4-ech lat.

MOTUL KRAKW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na A3-clubie byly glosy, ze od uzytkownika Malgorzataa2 wychodzi wlasnie najwiecej podrobek Motula.

Witam

to kupiłem właśnie u Małgorzataa2, czytając wasze posty wychodzi ze totalna podróba,

chodzi mi o kolor oliwy i zapach (oojj nie pachnie fijołkami)

co do etykiet może się wypowie ktoś kompetentny

foty oleju tj. kolor

http://imageshack.us/a/img87/6937/img1201z.jpg

a to etykiety

http://img17.imageshack.us/img17/2850/img1193cr.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/6533/img1196g.jpg

tylna naklejka jest pojedyncza

co koledzy o tym sądzą:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie podróba kolego ;/ Oryginały Motul Specific 505.01 importowane przez oficjalnych dystrybutorów mają odklejaną tylną etykietę.

W butelce prawdopodobnie masz Motul 6100 Synergie 10W40. Zmieniana jest tylko naklejka. Dlatego butelka, zamknięcie są identyczne z oryginałem ( bo w zasadzie są oryginalne).

Jak kupowałeś przez allegro (internet) masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny itd. Przygotuj się na wyzwiska ale przynajmniej odzyskasz kaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że w środku masz 6100... to skądś masz potwierdzone? Pan Kornacki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś po takich komentarzach??

kupiłem zanim trafiłem na to forum,

Prawdopodobnie podróba kolego ;/ Oryginały Motul Specific 505.01 importowane przez oficjalnych dystrybutorów mają odklejaną tylną etykietę.

W butelce prawdopodobnie masz Motul 6100 Synergie 10W40. Zmieniana jest tylko naklejka. Dlatego butelka, zamknięcie są identyczne z oryginałem ( bo w zasadzie są oryginalne).

Jak kupowałeś przez allegro (internet) masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny itd. Przygotuj się na wyzwiska ale przynajmniej odzyskasz kaskę.

zwrot odpada bo olej w silniku, autko jest tym zalane od pół roku

:facepalm::facepalm::facepalm:

to że w środku masz 6100... to skądś masz potwierdzone? Pan Kornacki?

Że to Motul 6100 Synergie 10W40 to przypuszczenie Durasa

Dzik a według Ciebie to co to za oliwa w moim aucie ???? podróba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm spytam tak z ciekawości... Czy w aso vw kupić można pewny, oryginalny olej motul specyfic 505.01 5w40 full syntetyc?? Pytam, bo w ubiegłym roku kupiłem tam ten olej i jestem ciekawy czy był faktycznie ori... Dodam, że na stanie go nie mieli - przywieźli go z intercars (była naklejona dodatkowo naklejka, że został dzień wcześniej nalany do tej bańki...), bańka wyglądała tak jak u kolegi jarekprzypadek. A jak wygląda sprawa z tą tylną etykietą? Pod nią powinna być jeszcze druga??

Chcę się zorientować, bo niedługo czeka mnie wymiana...

---------- Post dopisany at 14:53 ---------- Poprzedni post napisany at 14:41 ----------

Właśnie spojrzałem na tą bańkę etykieta z tyłu różni się trochę od tej której foto wstawił jarekprzypadek

wygląda tak jak tu na tym zdjęciu po prawej stronie, który jest ori: http://img163.imageshack.us/img163/3299/motulfake03.jpg, oczywiście dalej mowa o specyficu 505.01

---------- Post dopisany at 14:57 ---------- Poprzedni post napisany at 14:53 ----------

Ufff... początkowo myślałem, że nie ma tej podwójnej etykiety z tyłu, jednak sprawdziłem dokładnie i jest też druga... Więc oryginał raczej :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm spytam tak z ciekawości... Czy w aso vw kupić można pewny, oryginalny olej motul specyfic 505.01 5w40 full syntetyc?? Pytam, bo w ubiegłym roku kupiłem tam ten olej i jestem ciekawy czy był faktycznie ori... Dodam, że na stanie go nie mieli - przywieźli go z intercars (była naklejona dodatkowo naklejka, że został dzień wcześniej nalany do tej bańki...), bańka wyglądała tak jak u kolegi "jarekprzypadek". A jak wygląda sprawa z tą tylną etykietą? Pod nią powinna być jeszcze druga??

Chcę się zorientować, bo niedługo czeka mnie wymiana...

---------- Post dopisany at 14:53 ---------- Poprzedni post napisany at 14:41 ----------

Właśnie spojrzałem na tą bańkę etykieta z tyłu różni się trochę od tej której foto wstawił jarekprzypadek

wygląda tak jak tu na tym zdjęciu po prawej stronie, który jest ori: http://img163.imageshack.us/img163/3299/motulfake03.jpg

No Ori etykieta wygląda dokładnie tak. Można po prostu ją odkleić i będzie opis oleju w następnych kilku językach.

Z IC to masz pewnie oryginał. Oni są jednym z autoryzowanych dystrybutorów Motula w Polsce. Ale mają takie narzuty że prawie nikt tam nie kupuje :)

Często cena Motula w IC po maksymalnych rabatach jest wyższa niż detal na rynku.

A koledze jarekprzypadek pozostaje radzić zmianę na 5WXX z normą do PD (505.01) Szczególnie że zima idzie. Szkoda silniczek męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Duras uprzedziłeś mnie zanim zdążyłem dopisać: "Ufff... początkowo myślałem, że nie ma tej podwójnej etykiety z tyłu, jednak sprawdziłem dokładnie i jest też druga... Więc oryginał raczej"

Twoje słowa także dodały mi pewności że to był ori olej :wink:

Btw. za ten olej w ubiegłym roku dałem w aso 220-230 zł jeśli dobrze kojarzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ( a jest drożej albo tak samo, na pewno nie taniej) poza ASO kupisz ori Motula od 140-150 zł za 5L:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś po takich komentarzach??

kupiłem zanim trafiłem na to forum,

Prawdopodobnie podróba kolego ;/ Oryginały Motul Specific 505.01 importowane przez oficjalnych dystrybutorów mają odklejaną tylną etykietę.

W butelce prawdopodobnie masz Motul 6100 Synergie 10W40. Zmieniana jest tylko naklejka. Dlatego butelka, zamknięcie są identyczne z oryginałem ( bo w zasadzie są oryginalne).

Jak kupowałeś przez allegro (internet) masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny itd. Przygotuj się na wyzwiska ale przynajmniej odzyskasz kaskę.

zwrot odpada bo olej w silniku, autko jest tym zalane od pół roku

:facepalm::facepalm::facepalm:

to że w środku masz 6100... to skądś masz potwierdzone? Pan Kornacki?

Że to Motul 6100 Synergie 10W40 to przypuszczenie Durasa

Dzik a według Ciebie to co to za oliwa w moim aucie ???? podróba ???

niestety na pewno nie ta którą chciałeś kupić.

wersja Durasa, choć dla mnie średnio możliwa byłaby dla Ciebie najbardziej korzystna.

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wkleiłem zdjęcie, gdzie porównana jest tylna etykieta ori oleju i podróbki. Nie jest to wprawdzie olej 505.01, ale schemat etykiety bedzie taki sam. Zwróć szczególnie uwagę na prawy dolny róg tej etykiety. Mała uwaga, Jak oderwiesz tylną etykietę to dokładnie sprawdź, czy nie jest ona podwójna...

---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:09 ----------

Gdy tylna etykieta nie jest odklejana to niestety trafiłeś raczej na podróbkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tam kolega endriuu zamieszczał link do wzoru nowej etykietki ale chyba była tam butelka litrowa, jakby co tutaj macie mową etykietkę na 5 litrowym baniaczku MOTUL 8100 x-cess 5w40, oczywiście tył jest odklejany - w prawym dolnym rogu jest taki trójkącik jakby nawet :wink:

Tak czy siak lepiej na allegro nie kupować chyba że u pewnego sprzedawcy. Jakby co to mogę polecić użytkownika speedrenault, to jest gościu z hurtowni Speed-Oil w Dąbrowie Górniczej - zawsze tam kupuję, pewny i świeży towarek :wink:

imag0788q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...