Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Zmartwiłem się bardzo tym co tu wyczytałem ponieważ też kupiłem Motul x-cess na allegro zanim trafiłem na ten wątek,postanowiłem sam porównać 3 rodzaje starszych olejów które posiadam z poprzednich lat są to pozostałosci w bańkach jest to mobil diesel 10w40,shell helix 5w40,orlen semisyntetic 10w40,motul x-cess 5w40 kupiony na allegro taki sam jak na zdjęciu u góry endriu,powiem szczerze olej motul nie smierdzi żadnymi frytkami pachnie tak jak wszystkie inne porównywane prze ze mnie które kupowane były w sklepach i na stacjach benzynowych sam nie wiem co o tym mysleć wydaje mi się że jest dobry nie podrabiany nie smierdzi!!!! nie ma odklejanej naklejkii

Od jakiego sprzedawcy kupiłeś ten olej na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox po co Ci odklejana etykieta, ktoś mądrze napisał, że Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim...

jak tak trudno tutaj przychodzi zrozumienie niektórym pewnych kwestii to napiszę jeszcze mądrzej.

Vox -chcesz wiedzieć co masz w środku i czy to jest to co być powinno - nr batch który masz na bańce oleju wyślij do Pana Piotra Pyrki na maila i poproś o potwierdzenie czy ten olej co wlałeś to właśnie to co powinno być.

mail do niego znajdziesz na MOTUL Polska

Pozdrawiam i milknę w temacie.

Marcin

---------- Post dopisany at 01:29 ---------- Poprzedni post napisany at 01:28 ----------

ewentualnie by załatwić to szybciej podeślij mi ten numer na PW. Ogarnę to i przedstawię Ci całą korespondencje z Piotrem.

---------- Post dopisany at 01:30 ---------- Poprzedni post napisany at 01:29 ----------

bo jeśli Twój olej wygląda jak fake na zdjęciach Endriuu to masz 99% nie to co być powinno. Ten z foty został potwierdzony że to podróba...no bo na co Francuzowi instrukcja po polsku czy ukraińsku:facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox po co Ci odklejana etykieta, ktoś mądrze napisał, że Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim...
Produkty MOTUL na rynkach europejskich posiadają jednakowe opakowania i oznaczone są taką samą, wielojęzyczną etykietą. Zatem gdziekolwiek kupicie produkt, będzie on tej samej, gwarantowanej jakości i będzie wyglądał tak samo.

żródło: Motul - MOTUL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kupiłem od małgorzata2 czy jakos tak samo to daje do myslenia, z tego wszystkiego zapomniałem dodać do moich porównań olej na kórym jeżdzą moje obydwie A4 1Z i AFF jest to Mobil Peak Life 5w50 VW505.00 gdy go kupowałem w auchan płaciłem 150-160 zł za 4L chyba jest to dobry olej

jest praktycznie bez wonny wydaje mi się że jest dużo lepszej jakosci niż te pozostałe co miałem do tej pory aczkolwiek teraz dopiero zauważyłem ze nawet w niektórych obsranych sklepach motoryzacyjnych u nas można kupić badziewie.Człowiek uczy się na błędach już to nie raz przerabiałem kończyło się to bolesnie po kieszeni:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego vox

kupiłem tam gdzie Ty i była to "PODRÓBA NA BANK, ŚMIERDZIAŁO NIEMIŁOSIERNIE"

a ile epitetów od sprzedawcy się nasłuchałem to moje:shock3:, gwarantuję że lepiej zakupy robić u kolegów z forum

jestem z Sandomierza i nie mam ze sprzedawcami ( a jest ich tu kilku ) nic wspólnego, opinia

niezależna "jarekprzypadek":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox po co Ci odklejana etykieta, ktoś mądrze napisał, że Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim...

jak tak trudno tutaj przychodzi zrozumienie niektórym pewnych kwestii to napiszę jeszcze mądrzej.

Vox -chcesz wiedzieć co masz w środku i czy to jest to co być powinno - nr batch który masz na bańce oleju wyślij do Pana Piotra Pyrki na maila i poproś o potwierdzenie czy ten olej co wlałeś to właśnie to co powinno być.

mail do niego znajdziesz na MOTUL Polska

Pozdrawiam i milknę w temacie.

Marcin

---------- Post dopisany at 01:29 ---------- Poprzedni post napisany at 01:28 ----------

ewentualnie by załatwić to szybciej podeślij mi ten numer na PW. Ogarnę to i przedstawię Ci całą korespondencje z Piotrem.

---------- Post dopisany at 01:30 ---------- Poprzedni post napisany at 01:29 ----------

bo jeśli Twój olej wygląda jak fake na zdjęciach Endriuu to masz 99% nie to co być powinno. Ten z foty został potwierdzony że to podróba...no bo na co Francuzowi instrukcja po polsku czy ukraińsku:facepalm::facepalm::facepalm:

dzik jeżeli jest potwierdzone że ktoś handluje lewym towarem a w dodatku masz dobry kontakt w Motul Polska to dlaczego nie zgłosicie tego do prokuratury ? po co dyskutować jak macie dowody i można ten proceder przerwać ? a tak jak ktoś patrzy z boku na tą całą dyskusje to wygląda na eliminacje konkurencji no bo jak to można odbierać inaczej ?

---------- Post dopisany at 11:11 ---------- Poprzedni post napisany at 11:06 ----------

Vox po co Ci odklejana etykieta, ktoś mądrze napisał, że Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim...
Produkty MOTUL na rynkach europejskich posiadają jednakowe opakowania i oznaczone są taką samą, wielojęzyczną etykietą. Zatem gdziekolwiek kupicie produkt, będzie on tej samej, gwarantowanej jakości i będzie wyglądał tak samo.

żródło: Motul - MOTUL

no tak etykiety nie można podrobić nie wpadłem na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox po co Ci odklejana etykieta, ktoś mądrze napisał, że Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim...
Produkty MOTUL na rynkach europejskich posiadają jednakowe opakowania i oznaczone są taką samą, wielojęzyczną etykietą. Zatem gdziekolwiek kupicie produkt, będzie on tej samej, gwarantowanej jakości i będzie wyglądał tak samo.

żródło: Motul - MOTUL

no tak etykiety nie można podrobić nie wpadłem na to...

Niepotrzebna ironia kolego.

Myślałem, że twierdzisz, iż na różne kraje są różne etykiety, bo "Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim". Pewnie się nie zrozumieliśmy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox po co Ci odklejana etykieta, ktoś mądrze napisał, że Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim...
Produkty MOTUL na rynkach europejskich posiadają jednakowe opakowania i oznaczone są taką samą, wielojęzyczną etykietą. Zatem gdziekolwiek kupicie produkt, będzie on tej samej, gwarantowanej jakości i będzie wyglądał tak samo.

żródło: Motul - MOTUL

no tak etykiety nie można podrobić nie wpadłem na to...

Niepotrzebna ironia kolego.

Myślałem, że twierdzisz, iż na różne kraje są różne etykiety, bo "Francuz nie potrzebuje opisów w języku polskim czy ukraińskim". Pewnie się nie zrozumieliśmy. :wink:[ Pewnie tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest specific a nic o x clean

mam watpliwosc poniewaz etykiety ze sklepu internetowego motul krakow sa nieco inne niz te co sa na moim mianowicie nie ma znaku api i specyfikacje producentow sa nie w tej samej kolejnosci z tylu etykieta sie odkleja ale nie ma opisow po polsku pomimo ze na tylnej etykiecie jest ramka z kilkoma jezykami i info zeby odkleic etykiete. kolor oleju niby jest ok jeszcze go nie otwieralem,byl w komplecie z plynem do spryskiwaczy motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na przykładzie X-Cess kolega dzik wrzucał jak wyglądają nowa i jeszcze nowsza etykieta 8100.

Dla przypomnienia View image: 20120912 121646

W chwili obecnej na rynku mogą występować te dwie wersje etykiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie juz jestem spokojny mam ten od prawej strony.

panowie zlałem stary olej shell helix diesel i masakra byla po10500km same gluty wylatywaly

za to ten motul rano na mrozie nie slychac popychaczy

poza tym czy to mozliwe ze silnik rowniej pracuje to znaczy trzyma rowne 1100 obrotow dzieki wymianie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zmieniłem Motul Specyfic 5w40 na Millers XFE-PD 5W40 i jedno co mogę powiedzieć napewno: NA MOTULU SILNIK PRACUJE CISZEJ

Zostaje jeszcze kwestia brania oleju.Motula łykał ok 1,5 litra/15tyś km. Zobaczymy jak będzie z Millersem :eusathink:

(oba oleje kupione u kolegi dzika z forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupiłem olej Motul Specific VW 505.01-502.00-505.00 5W40 z forum teraz trafiłem na ten watek, sprawdziłem baniak z tyłu nie ma etykiety, zachodzi ona punkty (kółka) jak na foto wyżej. Kupiłem podróbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje zdjęcie zaraz po zakupie, jeżeli będzie trzeba więcej fotek dośle jutro

DSC00904.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany 22-01-2013 at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2013 at 20:56 ----------

dodaje fotki, proszę o odpowiedz czy to fake, jeżeli tak to muszę zmienić olej i powinno coś się z tym zrobić bo taki olej sprzedaje człowiek z forum.

DSC01020.jpg

DSC01021.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest ktos z forum to powinien byc jak najbardziej OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...