Jump to content
0
slawek281p

Piszczące hamulce

Recommended Posts

Ostatnio wymieniłem u mechanika w samochodzie (Audi A4 B6) tarcze i hamulce na nowe. Zaraz po wymianie zauważyłem że hamulce piszczą w prawym przednim kole podczas jazdy jak i przy hamowaniu. W czasie jazdy gdy piszczą to jak przyhamuje to przestają co może być tego przyczyną :wallbash: proszę o pomoc ponieważ już niemoge wytrzymać tego pisku i niewiem czy to wina klocków, tarcz, złego montażu lub innej rzeczy (np. uwalone łożysko). Z góry dzięki za pomoc :hi: :hi: :hi:

jak zmieniłem na najtańsze klocki za 80zł tak miałem dopiero jak wymieniłem na boscha to przestało piszczeć ale miesiąc sie męczyłem

Są dwie możliwości. Albo mechanik nie odtłuścił nowych tarcz albo masz kiepskie klocki. Jeżeli pierwsza wersja to jedź niech teraz zdejmie klocki i lekko przetrze je papierem ściernym (zrobiło się szkliwo) jeżeli wersja druga...wymiana na lepsze...

Albo moze mechanik nie przesmarowal dokladnie klockow w prowadnicy i wibracje powoduja piszczenie.

Nie odpowiadam na PW

Pierwsze słyszę o jakim kolwiek odtłuszczaniu bądź smarowaniu :gwizdanie:

ciekawe jakie masz te klocki i tarcze :mysli:

Ewidentna wina materiału klocków

Pierwsze słyszę o jakim kolwiek odtłuszczaniu bądź smarowaniu :gwizdanie:

ciekawe jakie masz te klocki i tarcze :mysli:

Kolego, wyjasnie wiec o smarowaniu i odtluszczaniu :tongue4:

Nowe tarcze nalezy zawsze odtluscic bo sa pokryte tlustym filmem by nie rdzewialy w magazynach.

Klocki hamulcowe osadzane sa w prowadnicach, i tam nalezy je posmarowac by sie nie przycinaly.

Nie odpowiadam na PW

Guest mmcv

Muskel dobrze gada, jak nie wyczyscisz to masz lodowisko :wink4: .

U mnie tez graja. jak sa klocki twarde to lubia zagrac przy dochamowaniu ... niestety coraz wiecej takich klockow na rynku z tego co mi wiadomo . Ale mysle ze dobre klocki dobrej firmy nie zagraja .

Kolego to że piszczy to się przekonałem sam nie ważne jakie masz klocki tylko jak zostały zamontowane. Tata mnie nauczył że zawsze trzeba spryskać miedzią między klocek a zacisk, nigdy nie miałem przypadku żeby klocki które zakładałem piszczały.

a co odtłuszczania to jest podstawowa czynność przy zakładaniu nowych tarcz :) ( tarcze żeby nie rdzewiały w pudełku są smarowane i dlatego są całe tłuste)

zacisków sie nie smaruje, smar to zabójstwo, przede wszystkim dla jarzm

podstawa to dokłądne oczyszczenie jarzm i zacisków

najlepsza do tego celu jest szczota na szlifierce kątowej

nie wszystkie tarcze sie odtłuszcza, coraz czesciej sa pokrywane farbą

taką metode stosuje Otto Zimmermann, TRW, Bosch i wiele innych firm

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

No właśnie ja mam tarcze Bosch,te pokryte farbą,klocki też Bosch-a.Zmieniałem w zeszłym roku i w tym roku nagle zaczęły mi piszczeć przy hamowaniu Nie zawsze,ale jest to denerwujące.

Jeśli wódka pracy szkodzi,rzucaj pracę,o co chodzi?

ja mam to samo. Tarcze były wymieniane w zeszłym roku (BOSCH) i klocki (TRW) i też jak się zrobi cieplej to sobie lubią popiszczeć :cool1: postanowiłem poczekać do następnej wymiany i wtedy wziąć cały komplet z TRW.

Dodatkowo przy dzisiejszej pogodzie hamowanie to porażka (a opony nowe pierwszy sezon), ale słyszałem że hamulce standardowe w B6 nie grzeszą skutecznością :kox:

ja mam to samo. Tarcze były wymieniane w zeszłym roku (BOSCH) i klocki (TRW) i też jak się zrobi cieplej to sobie lubią popiszczeć :cool1: postanowiłem poczekać do następnej wymiany i wtedy wziąć cały komplet z TRW.

Dodatkowo przy dzisiejszej pogodzie hamowanie to porażka (a opony nowe pierwszy sezon), ale słyszałem że hamulce standardowe w B6 nie grzeszą skutecznością :kox:

Ja mam klocki i tarcze TRW przód i tył... lewy tył piszczy po 3 miechach od wymiany... odtłuściłem tarcze, klocki potraktowałem papierem ściernym i CH...J - dalej piszczy. :mysli:

:audi:

Ja ma super tarcze i wymieniłem klocki na Ate + płyn hamulcowy Ate i tez piszczy nadal,takze cena nie zawsze idzie w parze z piskiem...

Ate, to piszcza zawsze po jakimś czasie

ccco

No wlasnie także nie wiadomo do końca jakie kupic skoro markowe daja się we znaki?!

Ferodo

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

no jeśli już te zuzyje,zakupie dla proby takowe:doh:

ferodo daje rade ewntualnie ceramika

---------- Post dopisany at 18:48 ---------- Poprzedni post napisany at 18:48 ----------

ferodo daje rade ewentualnie ceramika

Podepne sie pod temat Kupiłem zestaw FERODO klocki i tarcze i rownież mi piszczą :/ po tej marce wnioskuje że to nie wina klocków, lecz czuje ze mechanik zle to zrobił...

a jak ostro depniesz na hamulec lub mocniej pohamujesz to nie będą piszczeć czy zawsze piszczą przy jakim kolwiek hamowaniu ?

Podepne sie pod temat Kupiłem zestaw FERODO klocki i tarcze i rownież mi piszczą :/ po tej marce wnioskuje że to nie wina klocków, lecz czuje ze mechanik zle to zrobił...

W b5 też są 2 podobne klocki. Z czujnikiem i bez. Ten bez jest droższy paradoksalnie i pewnie taki dostałeś zamiast tego większego trochę bez czujnika. Stąd piszczenie

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

CZĘŚCI DO SAMOCHODÓW OLEJE,CHEMIAlogo_Auto-Unia_CMYK_300dpi_zpsc92292dd.jpgTel:506-202-557

Mam ori tarcze i klocki ferodo - piszczy jak cholera:p nie wiem, co z tym zrobić - spróbuje zaciski przesmarować na prowadnicach

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Witam w klubie, tez mam heble na ferodo, i w lewym kole pisk nie do zniesienia, dopiero jak naciśnie na pedał hamulca ( nawet lekko) pisk ustępuje. Z poprzedniego zestawu hamulców mam klocki boscha są one grube i tu moje pytanie czy moge je założyć do tych tarcz czy tez kupić nowe klocki?

Śmiało mozesz założyć.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Klocki Ferodoo do tarcz 320 są kierunkowe. A czy można założyć je odwrotnie? Może to wina tego, że piszczą? Nie wiem, co ten mój mechanik zrobił...

Edited by vblpl

Nie są kierunkowe ale trzeba znac jeden zwancyk zeby bylo ok :wink:

+48 693 45 66 99

Mistrzu hebli, jaki? :naughty:

Nie zdradzam swoich tajemnic :wink:

+48 693 45 66 99

Czyli te klocki nie mogą być źle założone? (rozumiem, że zrobiłbyś to lepiej, ale źle nie jest tak ? ) :D