Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 400K na liczniku


zoltax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pytanko odnośnie AFN. Czy auto, które ma 400k na liczniku, nadaje się jeszcze, żeby w miarę bezstresowo polatać przez 3 lata, i powiedzmy dobić do pół miliona? Wiem że u nas jeżdżą tylko auta co mają 180 na budziku i pierwszego właściciela, ale wiecie jak bywa :) Mam historie serwisową, miał średnio co 50 tysięcy wymiany olej i był regularnie serwisowany. Czy nie narażę się na jakieś astronomiczne koszty serwisu tego auta, powiedzmy za pół roku? Pomoc i rady mile widziane :) Jak ktoś byłby zainteresowany pomóc, mogę przesłać historie serwisową.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał średnio co 50 tysięcy wymiany olej i był regularnie serwisowany.

?? co 50 tysięcy wymiana oleju ?? Cięzko ocenić furę na odległość, będzie latać, albo się popsuje :D wszystko zależy od stanu a nie przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał co 50 tysi wymieniany olej to raczej nie był regularnie serwisowany.. heh :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał średnio co 50 tysięcy wymiany olej i był regularnie serwisowany.

?? co 50 tysięcy wymiana oleju ?? Cięzko ocenić furę na odległość, będzie latać, albo się popsuje :D wszystko zależy od stanu a nie przebiegu.

...to silniczysko ma zdrowe jak dzwon,jak będziesz kontynuował ten regularny serwis to drugie 400KK przekręcisz.... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę co znajdę :) A że się nie znam do końca, pytam się speców :)

Wymiany oleju: 220,270,306,340,403.(tysiące km) Chyba rzeczywiście zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wymianą oleju to chyba lekko przesadzili ja bym zrobił w ten sposób podjechał do warsztatu i sprawdził ciśnienie na cylindrach,tak jak kolega wyżej napisał wszystko zależy od stanu auta mój ma według vin 320 tyś i jeszcze go teraz za czipowałem i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem przerażające trochę, przebiegi IMHO spore od wymiany do wymiany. Ja leję nowe 4.5l co około 15kkm, mam 230kkm na budziku. Kumpel z AFN'em w Pasku '99 od 250kkm tylko dolewa ubytki i filtr raz na rok zmienia. Teraz ma 350kkm nastukane - też jeździ i nie narzeka. Ale 50kkm na wymianę to moim zdaniem dużo za dużo. Skorzystaj z rady goldik'a powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 365tyś ostatnie 5 na chipie z turbo awx.Co najlepsze praca parametry i inne ma wzorowe.Ale byl uzytkowany z glowa na zimnym silniku nie przekraczalem 2tyś (poprzednicy tez) i dlatego sie to turla fajnie.Na czas filtry oleje,jezdze na motulu 5w40 co niektorzy pewnie sie zdziwia,ale ani kropli nie ubywa a jezdze nieraz szybko ponad 200km/h/.Aha w przebiegi ponizej 250 to nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 365tyś ostatnie 5 na chipie z turbo awx.Co najlepsze praca parametry i inne ma wzorowe.Ale byl uzytkowany z glowa na zimnym silniku nie przekraczalem 2tyś (poprzednicy tez) i dlatego sie to turla fajnie.Na czas filtry oleje,jezdze na motulu 5w40 co niektorzy pewnie sie zdziwia,ale ani kropli nie ubywa a jezdze nieraz szybko ponad 200km/h/.Aha w przebiegi ponizej 250 to nie wiesz.

Dla silnika jazda na niskich obrotach gdy jest zimny nie ma większego znaczenia wydłuża się tylko żywotność turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ci mechanizator obejrzy motor, pomierzy ciśnienie i wtedy będziesz wiedział . koleś ma 450k nalatane ale wymienia olej co 8tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Mam zamiar do jeszcze dokładnie przepatrzeć i posprawdzać. W przebiegi allegrowe nie wieże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 320 co 15tys wymieniam olej i filtry i śmiga bez problemów,wszystko zależy od stanu technicznego silnika i jak był używany przez poprzednich właścicieli jeśli o niego dbali to powinien jeszcze pośmigać,co do wymian oleju to nie wiadomo czy nie miał robionych wymian w innym warsztacie poza tymi co ma wpisy z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymian oleju to nie wiadomo czy nie miał robionych wymian w innym warsztacie poza tymi co ma wpisy z serwisu.

No właśnie tego nigdy nie można być pewnym. Ale z tego co nim jeździłem, wkręcał się na obroty, ładnie przyśpieszał. Nigdzie się olej nie lał :) Podłącze go pod kompa jeszcze, jak poczta mi vaga przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ... nie kupisz to się nie dowiesz :mysli: , samochód to tylko samochód i nic nie poradzisz , jeżeli to ori przebieg to zostało mu jakieś 200 tys napewno .

jak zawias jest ok , silnik i turbo suche , przekładnia nie leje,węże szczelne to patrz na cene i się zastanawiaj :) znajomy na takim afn ma juz ponad 555tys i to nadal jeździ ,ale decyzji nikt za Ciebie nie podejmie . masz okazje testuj sprawdzaj i cene zbijaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mi ktoś przyszedł, i powiedział, bierz tego, na 100% sprawny bym po rękach całował :) Oglądam auta 2-gi tydzień i mam już dość :) Jak nie malowane, to nie jedzie, to szpachla, to rdza. Mówi się trudno, najwyżej zostanę mechanikiem po naprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popytaj na forum może ktoś z twojej okolicy może ci pomóc przy oględzinach,co do zostania mechanikiem to się zgadza ale to jest druga strona medalu a zarazem frajda jak jakieś rzeczy jesteś sobie sam naprawić a nie płacić mechanikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezko przebieg przebiegiem dobrze było by wiedzie jakie ma w tej chwili cinienie spręzania. zeby sie nie okazało ze kupisz i niestety trzeba bedzie motor rozbierac zmieniac obraczki na tłokach - ogolnie udzielc mu reanimacji abys mogł te 100K przelatac.

oprzyrzadowanie mozna zrobic nie ma problemu ale ingerenscja w serducho to juz problem dla co niektórych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niektórzy żeby wyłowić perełkę to szukają kilka miesięcy a nawet pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niektórzy żeby wyłowić perełkę to szukają kilka miesięcy a nawet pół roku.

Dokładnie sam tyle szukałem auta, a też byłem zielony w tym temacie, ludzie z forum dużo mi pomogli. Nad tym autem to ja bym sie mocno zastanowił, wymiana oleju co 50kkm nie brzmi zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...