Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zrobiłeś jak uważałeś, Twój wybór. 

Opublikowano

Jeżeli dobrze widzę, to ten czujnik do 2.0 TDI CAHA kosztuje w granicach 120 PLN, więc wydatek niewielki w sumie.

(edit: chyba troche droższy bo na zły model popatrzyłem, ale bez tragedii)

@Muskel1 Wspomniałeś o renomowanej firmie. Coś możesz polecić z południa Polski, czy nie masz żadnej wiedzy na ten temat?

Edytowane przez kwk9k

Opublikowano

Niestety nie mogę polecić bo nie mieszkam w Polsce.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

...

 

 

 

Edytowane przez Rabbi

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, mam pytanie. Wczoraj wypalał mi się DPF jednak po zakończeniu wypalania zostało 5,8g około 24% zapełnienia. Czy to jest normalny stan czy powinno się wypalić do 0?

Opublikowano

Normalne. Nigdy nie regeneruje do 0.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mogę prosić o podpowiedz jakie powinny być poprawne wartości dla różnicy ciśnień? 

W passacie silnik CFFB czyli takie trochę CJCA mam w vcds:

na jalowych różnica ciśnienia 5-8,

Na postoju sandał w podłogę to skoczy do 25 (ogranicznik obrotów do 2.5k na postoju), oil ash 0.04 dpf prany w aso przy 247k km aktualnie jest 321k km, rury czyste, wypalanie w zależności od jazdy od 350 do 470km, soft po diesel gate, auto po chipie, wypalanie wyskakuje przy ok 24g i schodzi do jakiś 5-6 na wartości kalkulowanej, wartość zmierzona wskakuje na minus ale czytałem ze po diesel gate robią sie takie kwiatki, czy tak powinno być? zastanawia mnie również wartość 260-290 przy 4k obrotów na 3cim biegu pod górkę, czy taka wartość nie jest za duża? Ogółem auto jeździ ok, błędów brak

Opublikowano

Gdzie szukać rozwiązania szbkiego zapełniania się dpfa? Ostatnio  wypala się po 200-250km, a dosłownie kilka miesięcy temu spokojnie po 500-600km. Takie same trasy codziennie. 

 

Screenshot_20220811-143840_VAG DPF.png

Opublikowano

Jaki przebieg? Jak wyglądają ciśnienia w dpf?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Prawie 250k km. 

Zapomniałem napisać, że silnik caga i soft po diesel gate (9978). 

 

Masz na myśli różnice ciśnień? Jutro mogę sprawdzić.

Na zimnym silniku sprawdzać czy bez różnicy?

 

Edit:

Wartości różnicy ciśnienia są bardzo duże. Wstawiam wykres z car scanner.

 

Screenshot_20220819-055211.png

Edytowane przez Gluten

Opublikowano

DPF przypchany. Czujnik to wyłapuje, szybko nabija Ci zmierzoną przez co szybciej się wypala.

Opublikowano

Oil Ash na poziomie 0.11 nie bardzo pasuje do przebiegu 250kkm.:eusathink:

Opublikowano

Mnie tylko martwiło to, że tak nagle się pogorszyło i dlatego szukam przyczyny, żeby mniej do naprawiania było. 

Dodam, że wydech jest czysty jak z fabryki.

Opublikowano

Generalnie możesz spróbować podmienić czujnik różnicy ciśnień.  Gdy nie pomoże pomyśleć o oddaniu DPF do czyszczenia.

 

Tak jak pisze Rabbi Oil Ash tez jest troche nie OK. Od dawna masz to auto?

Opublikowano

Auto mam od stycznia. 

W okolicach Poznania/Piła itp gdzie warto oddać do czyszczenia dpf? Lepsza metoda na mokro czy wydmuchiwanie na sucho? 

Edytowane przez Gluten

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Oil Ash na poziomie 0,13 l to ile będzie gramów? Auto przejechane ma 193 tyś. czy ta ilość 0.13 l jest w miarę adekwatna/prawidłowa do przebiegu? 12 tyś. km do tyłu miało 0.12 l czyli pewnie zaraz wskoczy na 0.14 l - czy tak mniej więcej powinno być? Rozumiem, że przy 70 g trzeba coś robić z filtrem ?

Edytowane przez Berserker

Opublikowano
4 godziny temu, Berserker napisał:

Oil Ash na poziomie 0,13 l to ile będzie gramów? Auto przejechane ma 193 tyś. czy ta ilość 0.13 l jest w miarę adekwatna/prawidłowa do przebiegu?

Tak.Mniej więcej taki przebieg.

0.1 l oil ash odpowiada  + - 15tyś km

Opublikowano
41 minutes ago, Rabbi said:

Tak.Mniej więcej taki przebieg.

0.1 l oil ash odpowiada  + - 15tyś km

15tyś czy 150tyś?

Opublikowano
19 godzin temu, Kris1909 napisał:

15tyś czy 150tyś?

0,01 l to ok 15-20 tyś. km.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
5 godzin temu, Berserker napisał:

Oil Ash na poziomie 0,13 l to ile będzie gramów? Auto przejechane ma 193 tyś. czy ta ilość 0.13 l jest w miarę adekwatna/prawidłowa do przebiegu? 12 tyś. km do tyłu miało 0.12 l czyli pewnie zaraz wskoczy na 0.14 l - czy tak mniej więcej powinno być? Rozumiem, że przy 70 g trzeba coś robić z filtrem ?

Nie musisz nic przeliczać na gramy. W tym silniku wartość popiołu mierzona jest w litrach. Przy osiągnięciu wartości 175ml  filtr nadaje się do czyszczenia/wymiany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.