Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ! Mam pytanie odnośnie manetki, posiadam Audi A4 B6 w sedanie, jednakże w chwili obecnej w swoje ręce trafiła do mnie manetka 4EO 953 503 C od Avanta. Czy będzie jakiś problem jeżeli chciałbym ją zamontować do siebie? właśnie przeprowadzam malą modyfikację, bo chciałbym mieć pełny komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ! Mam pytanie odnośnie manetki, posiadam Audi A4 B6 w sedanie, jednakże w chwili obecnej w swoje ręce trafiła do mnie manetka 4EO 953 503 C od Avanta. Czy będzie jakiś problem jeżeli chciałbym ją zamontować do siebie? właśnie przeprowadzam malą modyfikację, bo chciałbym mieć pełny komputer :)

będzie pasować, ale chyba lepiej założyć z sedana żeby było tak jak ma być niż robić z sedana avanta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał niepotrzebny włącznik tylnej wycieraczki na manetce. Będzie to dziwnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać jakie wartości muszę u siebie ustawić przy kodowaniu ? Niedługo mam zamiar dokładać fis a przy adaptacji nie wiem jak to ustawić. Mój zestaw to kiera multi , tempomat, telefon z bluetooth + po dołożeniu FIS.

Licznik normalnie co wszyscy, pierwszą liczbę w adaptacjach zostawiasz jak masz, druga to 1 dalej zera np. 11000 (a było 10100), chyba że masz zegar radiowy to ostatnią masz 1

Moduł kierownicy kodujesz na 04042 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać jakie wartości muszę u siebie ustawić przy kodowaniu ? Niedługo mam zamiar dokładać fis a przy adaptacji nie wiem jak to ustawić. Mój zestaw to kiera multi , tempomat, telefon z bluetooth + po dołożeniu FIS.

Licznik normalnie co wszyscy, pierwszą liczbę w adaptacjach zostawiasz jak masz, druga to 1 dalej zera np. 11000 (a było 10100), chyba ze masz zegar radiowy to ostatnią masz 1

Moduł kierownicy kodujesz na 04042 :wink:

Dzięki wielkie ;) w weekend zakładam jeśli manetka dojdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego, mam b6 quatro 1.8t i mam manetke z obsługą FISa. Na czym polega ten pełny fis ? tak jak w vagu mozna sprawdzać błędy czy jak ? i Jak to przekodować jak mówisz że to tylko minuta roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz spalanie średnie, chwilowe, zasięg, czas jazdy oraz średnią prędkość (dwa poziomy)? Jak tak to masz pełnego FISa, minuta z kodowaniem jeśli tego nie masz co wymieniłem. Ze sprawdzaniem błędów to wyższa sztuka, szukaj vfiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kodowania, jakiego oprogramowania używaliście żeby zaprogramować manetkę?

Kupiłem ten kabel: VAG K+CAN 1.4 Diagnoza 88-08 +Liczniki Klucze Immo (3971959183) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ale VW tool mi nie działa, natomiast Commander też jakoś nie chce się łączyć z moim audi mimo, że je wykrywa. Ściągnąłem program Polski VAG 4.9 i wszystko działa, czy jednak zaprogramuję nim manetkę?

Może jest ktoś ze Szczecina, kto byłby w stanie mi ją zaprogramować? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 1

---------- Post dopisany at 12:26 ---------- Poprzedni post napisany at 12:23 ----------

i nie w zielonej tylko niebieskiej:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/wymiana-przelacznika-wycieraczek-odblokowanie-pelnego-fis-16394/index47.html#post3941316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z kolegów posiada komplecik do montażu czujnika poziomu płynu spryskiwaczy?

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu dla wszystkich, którzy chcą zmienić manetkę i odblokować pełny FIS.

Po pierwsze drobna uwaga. NIE KUPUJCIE kabli w ASO, które zostały podane w pierwszym poście. Szkoda kasy na dwa głupie kabelki, które są długości ok.20cm i na nic się nie przydadzą. Dwa kabelki w ASO to koszt rzędu 30zł !!! Za taką kwotę dostaniecie wszystko to co opisałem poniżej w dobrym sklepie elektrycznym.

Kupujecie tylko 3 rzeczy w ASO (VW Centrum Wrocław - ceny na dzień 22.03.2014):

1. Czujnik poziomu spryskiwaczy 7M0 919 376 (44zł)

2. Wtyczka do czujnika 7M0 973 202 (35,80zł)

3. Pierścień uszczelniający 7M0 919 382 (9zł)

Następnie kupujecie konektor (szt.1):

Symbol: 000 979 009 E , 000979009E [F063] max. na przewód - od 0,20 - 0,50 mm2 - ten konektor wpinacie pod pin nr 1 w liczniku

oraz drugi konektor (szt.2):

Symbol: 000 979 021 E , 000979021E - 0,50 mm2

Symbol: 000 979 133 E , 000979133E - 1,00 mm2

To są te same konektory, tylko mają inne symbole dla różnych przekroi kabli.

Powyższe wpinamy we wtyczkę czujnika.

Wyżej wymienione konektory są w cenie 1,00-1,50zł (szt. lub para)

Jeszcze jeden konektor oczkowy M6 do masy :)

W elektrycznym sklepie dostaniecie kabel (linka) o przekroju 0,5 mm2, ok.4,5m na odcinek od wtyczki do kostki w liczniku oraz ok.0,5-1m na podpięcie do masy. Konektory na kablu możecie zagnieść małymi szczypcami lub zaciskarką jeśli taką posiadacie :)

Dla pewności możecie zalutować kable na konektorach. Tak wykonane połączenie przy wtyczce czujnika zabezpieczam rurką termokurczliwą, przed wilgocią etc.

Użyłem jeszcze wąż peszla o średnicy wewn. ok.4mm w który wsadziłem kabel idący do licznika, wygląda teraz wszystko jak fabryczna instalacja ;)

W załączeniu zdjęcia z przeprowadzonej instalacji samej wiązki.

Zamontowany czujnik w zbiorniku

20140322_200529.jpg

Wtyczka czujnika

20140322_200739.jpg

Montaż wiązki nad nadkolem

20140322_200758.jpg

20140322_200842.jpg

20140322_200857.jpg

Widok od wewnątrz - wprowadzenie kabla

20140322_201113.jpg

a tutaj już gotowy kabel w wężu peszla

20140323_000301.jpg

20140323_000314.jpg

20140323_000358.jpg

Tutaj będzie przykręcona masa

20140322_201400.jpg

A tak wygląda po ukończeniu

20140322_223238.jpg

Jeśli autor chce może dołączyć niektóre zdjęcia do tematu, będzie dla potomnych ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dzień 25.3.2014 Łódź

- czujnik poziomy płyny spryskiwaczy 7M0 919 376 cena 42 pln dostępność z dnia na dzień

- wtyczka do czujnika spryskiwaczy 7M0 973 202 cena 35 pln dostępność z dnia na dzień

- pierścień uszczelniający 7M0 919 382 cena 9 pln dostępność z dnia na dzień

- kabel z pinem do wtyczki 000 979 021 E cena 20 pln dostępność z dnia na dzień

- kabel z pinem do licznika 000 979 009 E cena 15 pln dostępność z dnia na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (chyba w grudniu) wymieniłem manetkę - ostatnio zauważyłem, że nie świecą mi się lampki w drzwiach (czerwone). Fis pokazuje otwarte drzwi. Po otwarciu bagażnika lampka w klapię zapala się. Czy to może być spowodowane jakimś błędem??? Czy możliwe żeby wszystkie żarówki padły (bezpieczniki OK, żarówek nie sprawdzałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (chyba w grudniu) wymieniłem manetkę - ostatnio zauważyłem, że nie świecą mi się lampki w drzwiach (czerwone). Fis pokazuje otwarte drzwi. Po otwarciu bagażnika lampka w klapię zapala się. Czy to może być spowodowane jakimś błędem??? Czy możliwe żeby wszystkie żarówki padły (bezpieczniki OK, żarówek nie sprawdzałem)?

Najpierw zacznij od najprostszej rzeczy, czyli sprawdź żarówki, później możesz sprawdzić wiązkę przewodów pomiędzy słupkiem a drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 pokazuje mi tylko ile zrobie na tym co mam w baku jaki będzie całkowity koszt odblokowania i wymiany manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 pokazuje mi tylko ile zrobie na tym co mam w baku jaki będzie całkowity koszt odblokowania i wymiany manetki?

:facepalm: Masz temat, wystarczy że przeczytasz i już wiesz. Potrzebujesz manetkę i kodowanie (odblokowanie) VAGiem. Jesteś z Tarnowa, najlepiej odezwij się do czaki22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...