Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
22 godziny temu, mlodyQ napisał:

Zna ktoś numer aluminiowych łączników stabilizatora?

8K0411317D

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam, mam pare pytań :smiley:

Zostałem posiadaczem wykastrowanej B8 120kM CAGC z Belgii. Czeka mnie wymiana dwumasy+sprzęgła, rozrządu i przy okazji chciałbym trochę pomodzić :smiley: Mam zamiar przyszłościowo wrzucić turbo z CAHA, więc przy okazji chciałbym się już przy aktualnych wymianach pod to przygotować :smiley:

1. Czy dwumas i sprzęgło do CAGC i CAHA są takie same? Będę celować w okolice 200kM, warto bawić się w kevlar na nowym sprzęgle? Z jakiej firmy brać dwumase i sprzęgło? Sachs czy LUK? Wymieniać od razu wysprzęglik?

2. Turbinę z CAHA wrzucę na zasadzie p&p? Garrett czy KKK?

3. Rozrząd w CAGC i CAHA jest taki sam? Pompa wody też?

4. Co w ogóle przed jakimikolwiek wymianami warto byłoby sprawdzić? Chodzi mi o kondycję silnika, czy jest sens bawić się w zwiększanie mocy? Autko ma przejechane 306k.

5. Jeśli wszystko jest jasne i zdroworozsądkowo „mam zgodę” od Szanownego Grona wyjadaczy, jest ktoś w stanie podać numery OE części? Czy równie dobrze mogę przez wyszukiwarkę alledrogo znaleźć?:smiley:

6. Zna ktoś dobrego lakiernika na Śląsku? :lol:
 

Dzięki za odpowiedzi :smiley:

Opublikowano
9 minut temu, matkos92 napisał:

Witam, mam pare pytań :smiley:

Zostałem posiadaczem wykastrowanej B8 120kM CAGC z Belgii. Czeka mnie wymiana dwumasy+sprzęgła, rozrządu i przy okazji chciałbym trochę pomodzić :smiley: Mam zamiar przyszłościowo wrzucić turbo z CAHA, więc przy okazji chciałbym się już przy aktualnych wymianach pod to przygotować :smiley:

1. Czy dwumas i sprzęgło do CAGC i CAHA są takie same? Będę celować w okolice 200kM, warto bawić się w kevlar na nowym sprzęgle? Z jakiej firmy brać dwumase i sprzęgło? Sachs czy LUK? Wymieniać od razu wysprzęglik?

2. Turbinę z CAHA wrzucę na zasadzie p&p? Garrett czy KKK?

3. Rozrząd w CAGC i CAHA jest taki sam? Pompa wody też?

4. Co w ogóle przed jakimikolwiek wymianami warto byłoby sprawdzić? Chodzi mi o kondycję silnika, czy jest sens bawić się w zwiększanie mocy? Autko ma przejechane 306k.

5. Jeśli wszystko jest jasne i zdroworozsądkowo „mam zgodę” od Szanownego Grona wyjadaczy, jest ktoś w stanie podać numery OE części? Czy równie dobrze mogę przez wyszukiwarkę alledrogo znaleźć?:smiley:

6. Zna ktoś dobrego lakiernika na Śląsku? :lol:
 

Dzięki za odpowiedzi :smiley:

https://a4-klub.pl/forum/320-audi-a4-b8/

 

Miłej lektury.

Opublikowano
W dniu 23.07.2022 o 06:47, NelsonPL napisał:

Kręci się idealnie.

 

Maglownica wadliwa.

Opublikowano

Jak wygląda montaż wiązki ABS (lewy przód) (foto):cygaro:

Czy jestem to w stanie sam ogarnąć? Czy lepiej niech to zrobią w serwisie?:eusathink:

Mile widziany dokładny opis montażu.:cygaro:

 

20220726_170343.jpg

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
8 minut temu, NelsonPL napisał:

Jak wygląda montaż wiązki ABS (lewy przód) (foto):cygaro:

Czy jestem to w stanie sam ogarnąć? Czy lepiej niech to zrobią w serwisie?:eusathink:

Mile widziany dokładny opis montażu.:cygaro:

 

20220726_170343.jpg

:polew: :polew: :polew:

Sam co najwyżej możesz szmatką przetrzeć lampy

Opublikowano
11 minut temu, NelsonPL napisał:

Jak wygląda montaż wiązki ABS (lewy przód) (foto):cygaro:

Czy jestem to w stanie sam ogarnąć? Czy lepiej niech to zrobią w serwisie?:eusathink:

Mile widziany dokładny opis montażu.:cygaro:

 

20220726_170343.jpg

Dla chcącego nic trudnego. 

Opublikowano
19 godzin temu, Langista napisał:

 

Maglownica wadliwa.

To nie ten dźwięk.

Opublikowano

Jak to nie, porównaj sobie ze swoim nagraniem, inny ton ale to to samo..

Opublikowano
10 minut temu, Langista napisał:

Jak to nie, porównaj sobie ze swoim nagraniem, inny ton ale to to samo..

Nie to samo.

Opublikowano
18 minut temu, pawel72689 napisał:

Dla chcącego nic trudnego. 

Może jakieś konkrety, plan montażu.

 

Opublikowano

Przyjrzales się starej wiązce jak biegnie? 

Opublikowano
22 minuty temu, pawel72689 napisał:

Przyjrzales się starej wiązce jak biegnie? 

To ja się Was pytam jak biegnie.

Widzę, że tego raczej nie ogarniacie.:)

Rozumiem, że bez podnoszenia auta, zdejmowania kół itp się nie obejdzie?

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
21 minut temu, NelsonPL napisał:

To ja się Was pytam jak biegnie.

Widzę, że tego raczej nie ogarniacie.:)

Bezczelny typ do potęgi :grin:

Opublikowano
30 minut temu, NelsonPL napisał:

To ja się Was pytam jak biegnie.

Widzę, że tego raczej nie ogarniacie.:)

 

Leszczu ty kompletnie nic nie ogarniasz. Jedynie durne teksty piszesz.

Opublikowano
47 minut temu, NelsonPL napisał:

To ja się Was pytam jak biegnie.

Widzę, że tego raczej nie ogarniacie.:)

Rozumiem, że bez podnoszenia auta, zdejmowania kół itp się nie obejdzie?

:grin:

ja bym próbował bez odkręcania koła :buahaha:

Opublikowano
Godzinę temu, NelsonPL napisał:

To ja się Was pytam jak biegnie.

Widzę, że tego raczej nie ogarniacie.:)

Rozumiem, że bez podnoszenia auta, zdejmowania kół itp się nie obejdzie?

Zdejmujesz koło i sprawdzasz jak idzie wiązka. Do wymiany pewnie osłona błotnika do demontażu a sama wiązka zapewne będzie wchodzić w boczną grodź silnika. Nie ma instrukcji "krok po kroku" do czegoś, co widzi się własnymi oczami i wymaga jedynie poprowadzić kabel tak, jak był wcześniej.

Opublikowano
37 minut temu, Langista napisał:

Zdejmujesz koło i sprawdzasz jak idzie wiązka. Do wymiany pewnie osłona błotnika do demontażu a sama wiązka zapewne będzie wchodzić w boczną grodź silnika. Nie ma instrukcji "krok po kroku" do czegoś, co widzi się własnymi oczami i wymaga jedynie poprowadzić kabel tak, jak był wcześniej.

Dlaczego do wymiany oslona blotnika?

Opublikowano

Do wymiany kabla, osłona błotnika do zdemontowania*

Opublikowano

dajcie spokój, Nelson nie jest w stanie wymienic sobie koła w Wy chcecie wkrecic go w wymiane wiazki :facepalm:

trzeba pruć wiazke do samej wtyczki sterownika ABS, ostatnio robiłem w Q5, wiem jak to wyglada

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.