Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 minutę temu, marcin_o23 napisał:

błądzisz, ale to każdego sprawa osobista jak dba o samochód

A ty wymieniasz co 5 tys? :polew:  taaa

Zapytaj w ASO  co ile się wymienia.

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
5 minut temu, NelsonPL napisał:

A ty wymieniasz co 5 tys? :polew:  taaa

Zapytaj w ASO  co ile się wymienia.

zapytaj sie w ASO czy zalecaja wymiane oleju w skrzyni czy nie trzeba bo jest dozywotni :facepalm:

Opublikowano
37 minut temu, NelsonPL napisał:

Zapytaj w ASO  co ile się wymienia.

Od kiedy to ASO jest wyznacznikiem częstotliwości wymiany oleju? ASO mówi, że w skrzyni Tiptronic nie wymienia się oleju, a producent skrzyni, firma ZF, tylko się śmieje i zaleca wymianę co 60tkm. Komu wierzyć? 

Przecież w ASO zatrudniają często takich baranów, że ręce opadają. Teraz strach kupować auto po serwisach w ASO. Kiedyś w ASO pracowali specjaliści. Teraz znaleźć takich to cud. Oni mają swoje serwisy pootwierane. Tyle w temacie cudownych ASO.

 

 

Opublikowano
Godzinę temu, Hugo napisał:

Od kiedy to ASO jest wyznacznikiem częstotliwości wymiany oleju? ASO mówi, że w skrzyni Tiptronic nie wymienia się oleju, a producent skrzyni, firma ZF, tylko się śmieje i zaleca wymianę co 60tkm. Komu wierzyć? 

Przecież w ASO zatrudniają często takich baranów, że ręce opadają. Teraz strach kupować auto po serwisach w ASO. Kiedyś w ASO pracowali specjaliści. Teraz znaleźć takich to cud. Oni mają swoje serwisy pootwierane. Tyle w temacie cudownych ASO.

 

Tylko tu mówimy o wymianie oleju w silniku.

Co 15 tys tak jest zalecane przy samochodach Audi.

Opublikowano
19 minut temu, NelsonPL napisał:

Tylko tu mówimy o wymianie oleju w silniku.

Co 15 tys tak jest zalecane przy samochodach Audi.

Co 30kkm, żeby silniki padały i było co serwisować jak już :whistling:

Opublikowano
1 minutę temu, Hugo napisał:

Co 30kkm, żeby silniki padały i było co serwisować jak już :whistling:

Prawidłowa wymiana to co 15  tys km  --tego się trzymam.

Przy oleju który używam LongLife to jest to bardzo dobre. Te oleje są bardzo dobre.

Opublikowano

A mnie ciekawi dlaczego w stanach w aso wymieniają olej co 10 tyś mil a w europie co 30 tyś km ?

Opublikowano
2 godziny temu, NelsonPL napisał:

A ty wymieniasz co 5 tys? :polew:  taaa

Zapytaj w ASO  co ile się wymienia.

w moim tfsi wymieniam co max 8tys., do tego nie muszę o rady pytać w ASO

Edytowane przez marcin_o23

Opublikowano
3 godziny temu, NelsonPL napisał:

Tym bardziej że oleje LongLife są tak dobre, że można na nich zrobić nawet 30 tys km

Jednak ja dbam o silnik i wymieniam tak jak jest zalecane w ASO AUDI czyli co 15 tys km


Niektóre działy forum mogłyby być niedostępne dla ludzi opornych na wszelką wiedzę, logikę i pozbawionych jakiegokolwiek zmysłu technicznego :facepalm:

 

1.8T zrobiłem 100 tyś. km z interwałami wymian oliwy co 7 tyś. km i to o zgrozo! Wymieniałem ten olej samodzielnie na porządny a nie g*wno z ASO. 

 

3.0 V6 TDI wymieniam co 10 tyś. km i wiesz co? Nie ma dla silnika nic lepszego od częstej wymiany oleju. Daj sobie powiedzieć cokolwiek mądrzejszym. 

Opublikowano
58 minut temu, marky2552 napisał:

A mnie ciekawi dlaczego w stanach w aso wymieniają olej co 10 tyś mil a w europie co 30 tyś km ?

i to daje do myślenia :wink:, skoro wg nich 15 to spokojnie można dla dobra silnika wymieniać co 10tys jeśli auto nie jest pomodzone

Opublikowano
3 godziny temu, NelsonPL napisał:

A ty wymieniasz co 5 tys? :polew:  taaa

Zapytaj w ASO  co ile się wymienia.

dla mnie to ty możesz w ogóle nie wymieniać oleju ale jak nie masz pojęcia o tym co piszesz i doradzasz to tego nie rób

Opublikowano
20 godzin temu, NelsonPL napisał:

Ja śmigam na tym oleju już 2 lata. Jest b.dobry.:cygaro:

W ASO leją albo ten olej albo Castrol

Należy tylko pamiętać by wymieniać co 15 tys km:cygaro:

 

Tego sie obawialem, ze NelsonPL zacznie doradzac :facepalm:

Wymieniam co max 10k, obecnie 7.5k ale rok minal...

 

30 minut temu, R4xx napisał:

Wymieniałem ten olej samodzielnie na porządny a nie g*wno z ASO.

 

Co wlales co 3.0TDI? :naughty:

 

Opublikowano
4 godziny temu, NelsonPL napisał:

Standardowo zawsze jest zalecana wymiana co 15 tys km i nie ma potrzeby wymieniać wcześniej.

Tym bardziej że oleje LongLife są tak dobre, że można na nich zrobić nawet 30 tys km

Jednak ja dbam o silnik i wymieniam tak jak jest zalecane w ASO AUDI czyli co 15 tys km

To zobaczysz jak będziesz wymieniał za niedługo pierścienie i robił remont silnika bo będzie palił więcej oleju niż benzyny . Ja u siebie zmieniałem max co 8 tys . I olej był czysty i silnik bez nagarów 

Opublikowano
1 godzinę temu, karolek_ust napisał:

To zobaczysz jak będziesz wymieniał za niedługo pierścienie i robił remont silnika bo będzie palił więcej oleju niż benzyny . Ja u siebie zmieniałem max co 8 tys . I olej był czysty i silnik bez nagarów 

Nie do końca.. wierz mi, te 15k już jest lepiej jak niemiaszki robiły po 40-50k na jednym oleju, nie żałując sobie na autobahnie. Do tego dzisiejsze oleje i tak są lepsze, jak te stosowane kiedyś. Ja osobiście wolałbym w turbodoładowanym co 10k wymieniać ze względu na turbo właśnie, a ewentualnie w wolnossącym co 15k maks..

Opublikowano
23 godziny temu, NelsonPL napisał:

Ja śmigam na tym oleju już 2 lata. Jest b.dobry.:cygaro:

W ASO leją albo ten olej albo Castrol

Należy tylko pamiętać by wymieniać co 15 tys km:cygaro:


Kiedyś ktoś mądrzejszy tu na forum napisał: „Castrol nadaje się do smarowania zawiasów w furtce do chlewa”. Tej zasady się trzymałem, oleju dolewać wciąż nie muszę, organy wewnętrzne lśnią B)

Opublikowano

a niech wymienia co 15 tysi tak jak aco mowi, chlopaki widza jaki z kolegi staly klient to znow pojedzie na kawke jak mu silnik beda naprawiac :dance2::polew:

Opublikowano

Każdy niech zmienia olejki jak i kiedy chce i na jaki . On jeździ po płyn do spryskiwaczy na ASO to co za problem zrobić kapitalne w ultra . Jak ktoś skąpi kasę by zmienić olej częściej to jego problem . A co gdy robisz 15 tys przez 2 lata . Nie zmienisz a przez dwa lata oleju 

Opublikowano

A jak tam Panowie inne płyny w aucie?

To pasuje w skrzyni też nie zmieniać co 100kkm jak mówi ZF ale co 66kkm.

W stronicu nie co 60kkm ale co 45kkm.

Płyn hamulcowy nie co 2 lata ale co 16 miesięcy itp itd.

 

 

 

Opublikowano

czy zna ktoś numer części tego plastikowego mocowania haka, które montowane jest w bagażniku? Znalazłem taki nr: 8K0 010 562 ale pod tym kryje się naklejka, która jest naklejana na to mocowanie, więc jaki numer ma samo to mocowanie?

Żeby było konkretniej: przedlift sedan (z dojazdówką w bagażniku - nie wiem czy to ma znaczenie).

 

obraz.png.a20936421cecbb92588f962c035f7456.png

Opublikowano
Godzinę temu, luk330 napisał:

czy zna ktoś numer części tego plastikowego mocowania haka, które montowane jest w bagażniku? Znalazłem taki nr: 8K0 010 562 ale pod tym kryje się naklejka, która jest naklejana na to mocowanie, więc jaki numer ma samo to mocowanie?

Żeby było konkretniej: przedlift sedan (z dojazdówką w bagażniku - nie wiem czy to ma znaczenie).

 

obraz.png.a20936421cecbb92588f962c035f7456.png

8T0012109C

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.