Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
23 minuty temu, NelsonPL napisał(a):

Jest możliwość by nie wykręcać zamka i odpiąć tą wtyczkę? Chce tylko sprawdzić ilość pinów.

Musisz zamek wymontować.

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz zamek wymontować.

Czyli nie ma możliwości wypiąć tej wtyczki by sprawdzić ilość pinów jak jest zamek przykręcony?

za (2).jpg

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano

Nie dojdziesz bo jest ciasno.

Opublikowano
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie dojdziesz bo jest ciasno.

A jak zwolnić blokadę tej wtyczki? Mam małe ręce i bez problemu mam dojście do niej. Tylko jak ją odpiąć?

Jeśli to nie konieczne to bardziej wolę nie wykręcać zamka. Zrobię fotkę tylko ile  ma pinów i potem wymontuje jak będę montował nowy zamek.

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano

Nawet jakby udało ci się wypiąć kostkę, to nie włożysz jej z powrotem bez wyciągniętego zamka, przerobiłem to przy prawym i lewym tylnym zamku !!!

Opublikowano

W kółkach są te zatrzaski kostek/wtyczek . Są od strony "blachy", więc dojście ciężkie !!!

To taka standardowa kostka z zaciskiem , podobne występują w wielu miejscach w aucie, np, przy przepływomierzu koło filtra powietrza przy silniku ....Wkładasz w otworek w niej cienki wkrętaczek, podważasz i ściągasz ją. Delikatnie !!!

a30ffe66b163.jpg

Edytowane przez tomasm64

Opublikowano
8 minut temu, tomasm64 napisał(a):

W kółkach są te zaciski kostek/wtyczek . Są od strony "blachy", więc dojście ciężkie !!!

a30ffe66b163.jpg

Rozumiem. Wielkie dzięki. :hi:Właśnie walczę z wymianą zamków. (tylny prawy -przedni lewy) Jeśli już to przerabiałeś to mile widziane jakieś uwagi, rady itp:cygaro:

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
17 minut temu, tomasm64 napisał(a):

Wkładasz w otworek w niej cienki wkrętaczek, podważasz i ściągaszją

Trzeba ostrożnie podważać bo można urwać ten zaczep. Najlepiej jest bez podważania czymkowiek. Dociskasz wtyczkę mocno, tak jakbyś ją mocno chciał wpiąć i dopiero kciukiem naciskasz na zaczep, wtedy bardzo łatwo się wypina. Pokazane na filmie

 

Opublikowano

Przeważnie jest w nich (w zamkach) problem ze stykami dwóch silniczków (jeden mały i drugi większy)ze stykami zamka. Niektórzy przeczyszczają i to i to składają i działa. Jak długo - różnie !!! Ja też kiedyś (chyba ze dwa lata temu) sam przeczyszczałem, troszkę podginałem styki ale ostatecznie, kolejnym już razem kupiłem na ALI kilka nowych silniczków za "grosze" i je po prostu wymieniłem i do dziś mam spokój!!! Jest to upierdliwa przypadłość w A4 -kach i nie tylko !!! 

 

Opublikowano

Co to za klucz musi być by odkręcić zamek? Jaki dokładnie? (foto1)

Mam TORX-y ale jakoś nie bardo idzie nimi odkręcić.

 

Jaki polecacie zestaw kluczy? Planuje kupić na dniach taki za 400 dukatów... Polecacie coś innego czy jest spoko? (foto 2 )

Bez tytułu (6).jpg

333 (3).jpg

Opublikowano

splin M8

 

kup sobie taki zestaw:

 

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez Dev

Opublikowano
1 godzinę temu, Dev napisał(a):

splin M8

 

kup sobie taki zestaw:

 

ALLEGRO.PL

 

Spoko zestaw. Śruby zaznaczone na zdjęciach to jaki dokładnie rodzaj klucza potrzebują by je wykręcić?:mysli:

Opublikowano

TX 40

Opublikowano
39 minut temu, Muskel1 napisał(a):

TX 40

Nie ma tam Spline M8?

Opublikowano
5 minut temu, Langista napisał(a):

Nie ma tam Spline M8?

W tym moim zestawie widzę, że jest TX 40---Ten zestaw kupię.

Opublikowano

Torx jest na 6 -ramienne gwiazdki, spline na 12 ramion, upewnij się jakie masz tam śruby.

Opublikowano

Witam panowie. Czy podpowie ktos nazwę tych 2 elementów (podcisnienia) jak domniemywa. Lecz nie moge znaleźć nic podobnego w internecie. (Elementy znajdują sie nieopodal turbiny)

Pacjent 2.0tfsi cpmb 

20230401_174212.jpg

20230401_174207.jpg

Opublikowano

Zaworki zwrotne, masz na nich numery nabite lub nadrukowane.

Opublikowano
8 godzin temu, Langista napisał(a):

Nie ma tam Spline M8?

Tak ale jak nie masz to TX 40 odkręcisz.

Opublikowano
14 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Spoko zestaw. Śruby zaznaczone na zdjęciach to jaki dokładnie rodzaj klucza potrzebują by je wykręcić?:mysli:

Ja mam taki zestaw do takich zadań specjalnych z Yato ? masz tam torx imbus i spline.  Śruba mocująca zamek jest na Spline M8. Sam ten Spline możesz w każdym popularnym  sklepie budowlanym kupić 

Screenshot_20230402_122134_Allegro.jpg.b7e9a2072f84ba0e57ee6997ca240ab8.jpg

Edytowane przez marky2552

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.