Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2021 o 22:40, KoJ@K napisał:

Włóż ten drugi pilot na którym lustra się nie składają, wł zapłon i mając go w stacyjce ustaw ponownie funkcje składania luster na aktywną, poprostu zaptaszkuj ją w opcjach.

Też miałem ostatnio ten "problem":przebiegly: Również zastanawiało mnie dlaczego prawe lusterko nie podnosi się po włączeniu Drive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, Wandej napisał:

Też miałem ostatnio ten "problem":przebiegly: Również zastanawiało mnie dlaczego prawe lusterko nie podnosi się po włączeniu Drive. 

Ty piszesz o opuszczaniu prawego usterka na krawężnik a tu chodzi o składanie lusterek przy zamykaniu auta:wink:

Pokrętło lusterek musisz mieć ustawione na prawe lustro. Lusterko nie wraca do pozycji wyjściowej po przełączeniu na Drive, tylko po osiągnięciu ok. 15 km/h lub zgaszeniu zapłonu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to opuszczanie dobrze działa z pamięcią foteli. Bez tego, to tak losowo - raz wraca do góry, raz trochę a czasami wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hohe napisał:

Z tego co pamiętam, to opuszczanie dobrze działa z pamięcią foteli. Bez tego, to tak losowo - raz wraca do góry, raz trochę a czasami wcale. 

Wklej tu kodowanie ze sterownika (52)  drzwi pasażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli nie ma pamięci to lusterko po przekroczeniu prędkości wraca sobie jak mu pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KoJ@K napisał:

Dokładnie, jeśli nie ma pamięci to lusterko po przekroczeniu prędkości wraca sobie jak mu pasuje ;)

Ja miałem w B8 siedzenia bez elektryki i pamięci i działało za każdym razem (po odpowiednim zakodowaniu) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KoJ@K napisał:

Dokładnie, jeśli nie ma pamięci to lusterko po przekroczeniu prędkości wraca sobie jak mu pasuje ;)

Działa cały czas tylko tak jak Muskel pisze dopiero po przekroczeniu 15 czy 20km/h. Może się wydawać że nie zawsze działa bo zanim ta prędkość przekroczymy to przeważnie już robimy to ręcznie przekręcając pokrętło. Przynajmniej ja tak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucę kodowanie ale nie sądzę, że można coś z tym zrobić. Były wątki na ten temat. U mnie, jak nie reguluję ręcznie to po kilku cofaniach można sobie przedni wentyl w lusterku oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już co prawda zaznaczone w Byte 4 Bit 2 ale u mnie też nie działało  jak należy. Musiałem wartość, którą miałem z 5C zmienić na 5E,  tyle że ja miałem polift i składane lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 4E, tak jak u Ciebie tylko bez składanych luster, i opuszczają się ładniej, niżej ale nie wracają w ogóle. No i zostaje błąd w sterowniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę. Od 5E odznaczyłem składane lustra i zostało 4E. Tak czy inaczej, nic z tego nie będzie. Ale dzięki za chęci! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ważne. Mam inny problem. Nie działa mi mikrofon w podsufitce. Nie mogłem znaleźć takiego jak był, to kupiłem od VW, który podobno jest ok. Trzeba tylko zmienić wtyke i lekko podpiłować. 

Taki

Ale niestety też nie działa. 

No i przy okazji sprawdzania tego kodowania drzwi, pojawił mi się błąd:

01592 - Air Quality Sensor (G238)
004
- No Signal/Communication

Nie spostrzegłem żadnej różnicy w działaniu klimy, szczerze mówiąc. 

Macie jakieś rady na te babole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hohe napisał:

Zaraz wrzucę kodowanie ale nie sądzę, że można coś z tym zrobić. Były wątki na ten temat. U mnie, jak nie reguluję ręcznie to po kilku cofaniach można sobie przedni wentyl w lusterku oglądać.

U mnie działa bez zarzutu:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...