Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - "PUŁAPKI"


wustyle

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam inny pomysl,posiadam nawigacje TOMTOM ONE EUROPE i tam jest taka opcja ,ze mozna wprowadzic poprawki do map,np.uzyteczne miejsca moze to by cos pomoglo,informacje o takich miejscach sa wysylane do wszystkich uzytkownikow TOM TOM,moze cos pomoze zaznaczenie takich punktow w calej europie [br]Dopisany: 18 Marzec 2008, 01:04 _________________________________________________odbiorcami mogabyc tylko uzytkownicy TOM TOM

za***isty pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kto mi powie jak to zapamiętać?

Trzeba po prostu jadąc :a4fan: zachować rozsądek i jeszcze raz rozsądek i będzie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wersja ,to wklepac takie rzeczy w navigatory,jesli ktos posiada a jesli nie ,to w swojej okolicy chyba nie jest trudno zapamietac,jesli nie ma sie nawigacji,mozna kupic atlas i pozaznaczac takie punkty,jest to chyba jedno z rozwiazan najprostrze i nie wymagajace nakladu duzych pieniedzy,kupujesz mape swojego wojewodztwa i robisz notatki,pozaznaczasz kilkanascie razy takie punkty i kilka na pewno zapamietasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszowice/Zabrze Makoszowy.

Zjażdżając w tą drogę od strony Gliwic czy Mikołowa jest co prawda za chwilę znak"40" ale wiadomo jak ludzie jeżdżą.Pod koniec miejscowości w stronę Zabrza jest pod górkę i na szczycie mostek.I tam właśnie jest spora mulda przez którą więcej niż "50" lepiej nie jechać.[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 18:26 _________________________________________________GLIWICE

Skrzyżowanie Pszczyńska/Pocztowa.

Skręcający w lewo z obu stron Pocztowej na Pszczyńską na zielonym świetle zapominają czasem że te skrzyżowanie jest trochę"inne" i choć zielone to jeszcze"prawa strona" obowiązuje.

Analogicznie to wygląda w Sośnicy na skrzyżowaniu Sikorskiego i Wielickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kto mi powie jak to zapamiętać?

Trzeba po prostu jadąc :a4fan: zachować rozsądek i jeszcze raz rozsądek i będzie :th:

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Dla mnie pułapką to jest cała trasa 7ka Warszawa-Gdańsk, a dokładnie od Płońska do Gdańska, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Ostródy. To co tam się dzieje to istny dziki zachód. Rządzi ten kto ma większy samochód. Zjeździłem szmat Europy ale takiej trasy jak ta nigdzie nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHABÓWKA - cały odcinek dwupasmówki

http://mapa.szukacz.pl/?&nc=191528&ec=567365&n=191390&e=567797&z=2m&t=WYBRANY PUNKT&pp=developer

Proszę o uwagę!!! Te znaki z ograniczeniem naprawde są sensowne. Prosze się ich trzymać bo już mi się znudziło tłumaczyc żonie, że jestem później w domu bo znowu kogoś wyciągałem z rowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZECIN

Skrzyżowanie Ku Słońcu i Piastów.

Wjeżdżając z Ku Słońcu na Piastów pod żadnym pozorem nie należy przejeżdżać na żółtym świetle, a już tym bardziej na czerwonym!!! Opcja "jeszcze zdążę" kończy się tutaj niestety zazwyczaj źle ;( Samochody jadące Piastów ruszają ze świateł jakieś 200m wcześniej i dojeżdżając do tego skrzyżowania dostają zielone i ci którzy o tym wiedzą nie zwalaniają przed nim.

http://mapa.szukacz.pl/?&n=626692&e=203422&z=2m&t=WYBRANY%PUNKT&pp=utrudnienie_ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pułapka (z tym idę do gazety).

Droga ze Świecia do Tczewa, ogromny korek (sobota, zmiana turnusów). Jadąc z Poznania zdecydowałem się opuścic krajówkę na rzecz "żółtej" ścieżki prowadzącej z Dolnej Grupy przez Grupę do Warlubia. Nawierzchnia słaba, ale i tak cieszyłem się, że jechałem ,bo wcześniej pokonałem 10km w żółwim tempie, a i ruch na drodze okropny. W miejscowości Grupa jest spora jednostka wojskowa, co nie zwiastowało dalszych kłopotów. Po wydostaniu się z Grupy jest wyraźny znak na Warlubie z podaną odległością 10km. Skręcam. Nagle za jednostką droga się kończy!!! Wjechałem 40 na potworne wertepy. Okazało się, że ta droga jest jednocześnie droga na poligon. Do tego po opadach były straszne kałuże. Myślałem, że jadę źle, ale droga prowadząca prosto (przed skrętem) była w jeszcze gorszym stanie, a i znak Warlubie 10km nie dawał mi spokoju. Jechałem dalej, niczym na Paryż-Dakar świeżo umytym Audikiem (jechałem na ślub:)) Innej drogi nie było a już wracac nie chciałem, bo na krajówce był sajgon. Po około 7 km zaczęła się kostka brukowa z ogromnymi koleinami (szorowanie podwoziem) i nagle pojawia się nówka droga!!! Słuchajcie, masakra. Cacy droga kończy się nagle jadąc w 2 stronę. Jeżeli ktoś świeży, nie znający drogi, będzie w nocy tamtędy cisnął (a można bo jest piekny odcinek z górki) to od razu pakuje się w tę kostkę z koleinami po czołgach lub Bóg wie czym i ogromniaste dziury!!! Nie ma ani jednego znaku, że droga się kończy!!! Przecież można się zabic!!! Co ciekawe na mapie droga figuruje jako normalna, utwardzana, regionalna!!!

Oznaczenia dróg:

Dolna Grupa - grupa 272

Grupa - Warlubie 272 (potem przechodzi w 391)

UWAGA JEŻELI CHCECIE ZROBIC SOBIE SKRÓT!!!! Polska to dziwny kraj

Do tego auto straciło moc, jadę umyc podwozie, i muszę skombinowac VAG.

Co za weekend.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - Gdańsk

w Ostródzie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przy BP i M'c Donalds.

Mimo tego że jest sygnalizacja czesto zdarzaja sie tam smiertelne wypadki. Często osoby jadące ta droga mając żółte światło nie hamuja tylko dodaja gazu (a może zdążę)

ZACHOWAJCIE OSTROŻNOŚĆ NA TYM SKRZYZOWANIU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRAKÓW

ul. nowohucka dojazd do wielickiej- światła za wiaduktem, praktycznie żółte nie istnieje. "JESZCZE ZDĄŻĘ" nie ma najmniejszych szans, do tego turbośliski asfalt po deszczu, jak ktoś w ostatnim momencie widzi, że nie zdąży i wyhamuje cudem, jadący za nim siedzi mu w bagażniku... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin

1. ul. Cukrowa, przejazd kolejowy... przy wiekszej predkosci mozna coś uszkodzić...

http://mapa.szukacz.pl/?&n=624211&e=200562&z=2m&t=WYBRANY%20PUNKT&pp=utrudnienie_ruchu

2. autostrada A6 w strone przjescia granicznego, zaznaczony na mapie zjazd jest ostatnim miejscem do zawrócenia... czesto tam wyrastaja nagle cofajace samochody które przejechały ten zjazd.

http://mapa.szukacz.pl/?&n=618137&e=197030&z=2m&t=WYBRANY PUNKT&pp=utrudnienie_ruchu

3. DK13 zakret zaznaczony, jest niebezpieczny, duzo osob wyprzedzajacych na 3, zle wyprofilowany, strasznie wynosi, a w nocy pełno zwierzyny

http://mapa.szukacz.pl/?&n=620608&e=198917&z=2m&t=WYBRANY PUNKT&pp=utrudnienie_ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZNAŃ

ul. Armii Poznań jadac od ul Garbary przy cytadeli mamy 2 zakrety w prawo, pierwszy lagodny drugi ostrzejszy za ktorym zaraz jest uskok na jezdni na calej szerokosci powodujacy delikatne podbicie auta... przy wyzszej predkosci tak pow 90km/h mozna stracic panowanie nad pojazdem!!! kilka razy juz widzialem jak auto nie wyrobilo zakretu i wpadlo na auta stojace na parkingu po zewnetrznej... jedno autko raz tak obrocilo ze wpadlo na latarnie i nie wiem jak on to zrobil bo latarnia jest od wewnetrznej :mysli:

nawet ZUK sie tam kiedys na bok przewrocil...

takze i mieszkancom Poznania jak i przyjezdnym zwracam uwage na to miejsce... z poczatku wyglada calkiem przyjemnie i az chce sie przydepnac jednak skutki moga byc rozne :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa

odradzam podróż ulicą Strażacką, odcinek od Radzymińskiej do Chełmżyńskiej. na poczatku jest ładny asfalt (od Radzymińskiej), potem betonowe płyty, a potem takie bloto i kałuże że prawie sobie tam samochod utopiłem. zrobiłem sobie "cwany" skrót ale lepiej jest jechac naokolo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Stalowa Wola - Sandomierz, miejscowosc Trześń

wysoki podjazd na most, pozniej zjazd i skret 90*, po 20 m kolejny 90*. Niedostosowanie predkosci do 40 konczy sie zazwyczaj na barierce, lub głębokim na 2m rowie :shocked: Po deszczu, czy mgle przewaznie ktos tak konczy... tirowcy szczególnie.[br]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...