Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ori sa stalowe i ciezko je "zarobic"

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
2 minuty temu, Dev napisał:

ori sa stalowe i ciezko je "zarobic"

Nie jest tak ciężko. Robiłem to u siebie pierwszy raz i poszło super. 

Opublikowano

Zobaczę, może uda się pozbyć rudej jak zrobię jakiś okład z gąbki i jakiegoś odrdzewiacza. Aczkolwiek mocowanie nie wygląda w ogóle,a dostęp do nowych (  8E0611845H,8E0611846H) żaden.

Opublikowano
30 minut temu, pila24 napisał:

Zobaczę, może uda się pozbyć rudej jak zrobię jakiś okład z gąbki i jakiegoś odrdzewiacza. Aczkolwiek mocowanie nie wygląda w ogóle,a dostęp do nowych (  8E0611845H,8E0611846H) żaden.

2 dni temu wymieniałem ,też była ruda i myślałem, że nie pójdzie,oczyściłem drucikiem i popsikałem odrdzewiaczem na 30min i poszło bez problemu,nawet zakupiłem wrazie co końcówki go zarobienia

Opublikowano

No wiec swap na 288mm tył zrobiony. Elastyczne zostały ori bo nie obędzie się bez cięcia ori sztywnych,ruda zaszła zbyt daleko. Będę zmieniał belkę tylną bo ruda tez tam się bawi nieźle to od razu zadziałam z tymi elastycznym. Śruby od jarzm nie ruszane od nowości,zaspawane na amen poszły pod szlifierkę z jarzmami. Kupiłem w sklepie rolniczym 4 śruby 10.9 szesciokątne i dopasowało się zamiast tych ori pod imbus.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
5 godzin temu, pila24 napisał:

No wiec swap na 288mm tył zrobiony. Elastyczne zostały ori bo nie obędzie się bez cięcia ori sztywnych,ruda zaszła zbyt daleko. Będę zmieniał belkę tylną bo ruda tez tam się bawi nieźle to od razu zadziałam z tymi elastycznym. Śruby od jarzm nie ruszane od nowości,zaspawane na amen poszły pod szlifierkę z jarzmami. Kupiłem w sklepie rolniczym 4 śruby 10.9 szesciokątne i dopasowało się zamiast tych ori pod imbus.

Jakie dokładnie śruby tam są, gwint, skok? W niedługim czasie czeka mnie identyczna zabawa. Zaciski już jadą

Opublikowano
1 minutę temu, jaras99 napisał:

Jakie dokładnie śruby tam są, gwint, skok? W niedługim czasie czeka mnie identyczna zabawa. Zaciski już jadą

M10x1. 25mm 

Długości 2x 62.5mm i 2x 52.5mm

 

Opublikowano
7 minut temu, Mr.Joker napisał:

M10x1. 25mm 

Długości 2x 62.5mm i 2x 52.5mm

 

Dzięki

Opublikowano
9 minut temu, Mr.Joker napisał:

M10x1. 25mm 

Długości 2x 62.5mm i 2x 52.5mm

 

Ej ej ej ej powoli..... to nie polonez czy fiat 125p

Gwint jest M10x1

Edytowane przez Dev

Opublikowano
W dniu 16.03.2020 o 20:04, Dev napisał:

w kazdym sklepie ze srubami

ale daj na 6cio kątny łeb, nie na imbus

1. M10x1.25x52.5mm - 2szt

2. M10x1.25x62.5mm - 2szt

oczywiscie nie kupisz na taką długośc ale kup dłuzsze i dotnij na wymiar

To M10 x 1.25 czy x 1? @Dev ☺ sam się zamotałeś ? odpowiem Ci ze 1.25 tak jak napisałeś pół roku temu. Etka to potwierdza 

I takie dziś zastosowałem,weszły w zwrotnice jak w masło.

Screenshot_2020-09-21-21-25-00.png

Edytowane przez pila24

Opublikowano

Sorry, mea culpa, zle.przeczytalem posta :facepalm: Wydawalo mi sie ze chodzi o gwinty na.przewodach. po 12 godzinach pracy ledwo na oczy widze, oczywiscie ze gwint na srubach jest M10x1.25

 

 

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Luzik,ja czasami pracuje po kilkanaście godzin i też w oczach się dryngoli ? 

Opublikowano
17 minut temu, pila24 napisał:

To M10 x 1.25 czy x 1? @Dev ☺ sam się zamotałeś ? odpowiem Ci ze 1.25 tak jak napisałeś pół roku temu. Etka to potwierdza 

I takie dziś zastosowałem,weszły w zwrotnice jak w masło.

Screenshot_2020-09-21-21-25-00.png

Weszly jak w masło bo w zwrotnicy nie ma gwintu ? a tak serio to te śruby to dramat. Mój mechanik taki pewny siebie że pojda cacy, jedna stronę musiał ciąć ?

Opublikowano
42 minuty temu, jaras99 napisał:

Jakie dokładnie śruby tam są, gwint, skok? W niedługim czasie czeka mnie identyczna zabawa. Zaciski już jadą

To od razu obczaj jak pod nadkolami wyglądają łączenia sztywnych z elastycznymi. Możesz dać opatrunek ze szmat i odrdzewiacza,albo od razu szykować złączki i zarobić. Ja do tego się nie przygotowałem i na trochę później ten temat odłożyłem.

Opublikowano
14 minut temu, Mr.Joker napisał:

Weszly jak w masło bo w zwrotnicy nie ma gwintu

Przez zwrotnice w jarzmo miało być :D no dramat,moje nie ruszane nigdy bo tarcza 255 wychodzi bez ruszania jarzma. 

Opublikowano

Witam koledzy. Nie miałem wpływu na otrzymane części, ale jak to się mówi "darowanemu koniowi.....". Problem mój polega na tym, że chciałem wymienić tarcze i klocki w moim aucie (A4 B7 1,6 benzyna, kod 8EC, B7, ALZ), dostałem w prezencie od teścia nowiutki komplet tarcz i klocków TRW (dokładnie taki sam zestaw

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 526 zł - TRW TARCZE+KLOCKI PRZÓD+TYŁ AUDI A4 B6 B7 288MM (7718892777). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Zabrałem się za wymianę przodu i okazało się że jarzma i zaciski są za małe na te tarcze 288. Prosiłbym o radę od jakich modeli b7 mógłbym kupić i założyć jarzma i zaciski by pasowały do mojego auta na te tarcze. Przeszukuje różne ogłoszenia i jest trochę tego ale boję się czy będą pasować do mojego modelu. Pozdrawiam.

Opublikowano

1,6 występuje z zaciskiem pod tarczę 280 mm, stąd musiałbyś mieć zacisk z jarzmem pod 288 mm, aby pasowały Twoje tarcze i klocki.

Edytowane przez george

Opublikowano

Ok. Tylko chodzi mi o to czy jarzma i zaciski od mocniejszych modeli B7 z większymi tarczami będą pasowały do mojej 1,6. Bo jak przeglądałem do innych B7 to trochę inaczej wyglądały. Ciekawe czy mocowanie zacisku będzie pasowało.

Opublikowano
7 minut temu, kalibos napisał:

Ok. Tylko chodzi mi o to czy jarzma i zaciski od mocniejszych modeli B7 z większymi tarczami będą pasowały do mojej 1,6. Bo jak przeglądałem do innych B7 to trochę inaczej wyglądały. Ciekawe czy mocowanie zacisku będzie pasowało.

Będą pasowały, jedynie ograniczenie to felgi. Jeżeli masz oryginalne felgi 17" to możesz wstawić zestaw od S4. ;) Na 1. stronie są podane informacje na temat zestawu hamulców i felg pasujących.

Opublikowano
43 minuty temu, kalibos napisał:

Ok. Tylko chodzi mi o to czy jarzma i zaciski od mocniejszych modeli B7 z większymi tarczami będą pasowały do mojej 1,6. Bo jak przeglądałem do innych B7 to trochę inaczej wyglądały. Ciekawe czy mocowanie zacisku będzie pasowało.

Będą ale weź to lepiej sprzedaj i za tą kasę kup sobie 320mm przód.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.