Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawości... Czemu poprostu nie założycie ori używki?? ja jak szukalem mojego to znalazlem 30km od domu w idealnym stanie z silnika BKC po 3 godzinach szukania.. Wiadomo ze z AWX AVF ciężko. Ale przecież pasuje z każdego 1.9 TDI PD bez DPF-u. A rocznikowo szły te silniki nawet do 2008 roku. Po co chcecie ryzykowac dużo drozsze zamienniki z plasteliny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lezały chyba ze trzy przez kilka miesiecy od AWXa, BRB i od AVB i nikt nie chcial.

Dopiero jak Niestandardowy ruszyl temat to poszly w jeden tydzien.

Wszystkie byly zdrowe z minimalnym zużyciem. Po 250zl sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lezały chyba ze trzy przez kilka miesiecy od AWXa, BRB i od AVB i nikt nie chcial.

Dopiero jak Niestandardowy ruszyl temat to poszly w jeden tydzien.

Wszystkie byly zdrowe z minimalnym zużyciem. Po 250zl sztuka.

Otóż to. Są dostępne używki w dobrym stanie. Jak ja brałem, to gościu miał 6 sztuk do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czeka mnie wymiana wałka w aucie mojej żony. Dwóch mechaników poleciło wałek ruvilla, ale mam mieszane uczucia. Co koledzy powiedzą na taki zestaw:

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Walek-rozrzadu-popychacze-panewki-Audi-A4-1.9-TDI-AVB-AWX-AVF-50006304/9183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czeka mnie wymiana wałka w aucie mojej żony. Dwóch mechaników poleciło wałek ruvilla, ale mam mieszane uczucia. Co koledzy powiedzą na taki zestaw:

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Walek-rozrzadu-popychacze-panewki-Audi-A4-1.9-TDI-AVB-AWX-AVF-50006304/9183

Dowiedz się czy wałek Kolbenschmidta jest z indexem 50006304 czy 50006304/1 . Różnica jednej cyfry robi tutaj olbrzymią różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. siedzę i czytam i czytam... do tego dzisiejsza rozmowa z ASO i cena samego wałka 2600 bez zniżek to trochę powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czy ruwilla czy jakiś innny wszystkie w cenie do 700zł to plastikowe odlewy, ten z linku wygląda solidnie ale cena wysoka, szukaj używek.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszooo, słyszałeś, bądź spotkałeś się z przerabianiem półpanewek wałka rozrządu w celu poprawy ich smarowania?
Wdałem sie w konwersacje na fejsie i ktoś tam sobie wymyślił sposób na wycieranie wałka i wybijanie gniazd pompowtrysków...

mozna przerobic te panewki tak zeby mialy smarowanie w obu zamkach. wtedy sie nie wycieraja. zgadnijcie skad wiem. W moich silnikach walek, panewki, szklanki sa wieczne. Mam sposob takze na gniazda pompek. troche trzeba tylko pomyslec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. siedzę i czytam i czytam... do tego dzisiejsza rozmowa z ASO i cena samego wałka 2600 bez zniżek to trochę powala...

Trochę drogo Ci powiedzieli, średnia cena w ETKA jest sporo niższa, sprawdź jeszcze w getem.

yrraq2za.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. siedzę i czytam i czytam... do tego dzisiejsza rozmowa z ASO i cena samego wałka 2600 bez zniżek to trochę powala...

Trochę drogo Ci powiedzieli, średnia cena w ETKA jest sporo niższa, sprawdź jeszcze w getem.

yrraq2za.jpg

Nowy ori wałek to naprawdę średni pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikers to pewnie też zależy w jakiej miejscowości w aso bo z pewnością mogę powiedzieć że każde aso Sprowadza za x cenę a sprzedaje z x marża i u każdego będzie inna cena, pewnie kolosalnej różnicy w.cenie nie będzie ale dla przykładu u mnie w Rzeszowie w aso sprawdzenie historii auto jest za darmo a inni pisali w innym wątku że u nich wołają od 100 zł bodajże w górę... :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze było to jakies trzy lata temu ale bez znizek wałek kosztował 2392zł a po max zniżce cos ok 1800zł. Jedyne co sie opłaca to używka i nowy zestaw montażowy i zapominamy o problemie.

Co do gniazd nigdy w życiu sie do tego nie dotykałem, w starej pracy gdy cos było nie tak cała głowica szła do regeneracji i wracała już poskładana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to powiedzieli mi po moich zniżkach 2200.Kolega z forum sprawdzał u siebie i jemu cenę zapodali 2215 PLN. A co do używki to też podchodzę sceptycznie.

Nie chcę wycierać tyłka szkłem żeby za chwilę nie robić kapitalki silnika.

A co do mechaników: to panowie z Diagtronika z Janek polecili mi Ruvilla i oni montują takie i nic się z nimi nie dzieje, poza tym mechanicy z którymi rozmawiałem wszyscy jednakowo stwierdzili że lepiej zamiennik niż używka.

Więc sam już nie wiem czy sypnąć grosza i wstawić ori czy zamiennik.

Po za tym ASO liczy sobie za panewki 35 pln za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...