Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Bierzesz lutownicę i przetapiasz każdy po kolei uważając, żeby ich ze sobą nie połączyć, nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pomógł mi w wymianie żarówki jednak mam dodatkowo inny problem, mianowicie jeden z wyświetlaczów nie wyświetla pewnych elementów:

Na zdjęciu zaznaczyłem elementy, które nie są wyświetlane:

vhJUS.jpg

Zdjęcie "testu wyświetlacza" za pomocą kodów od klimatronika (31 Sprawdzenie wyświetlacza):

vhTTr.jpg

Jest jakiś sposób na naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za ten wątek, już byłem w desperce bo w warsztacie chcieli stówe za naprawe i sie zastanawiałem czy przypadkiem na allegro za 100 nie kupić używki. A tu d rade samemu, i wszystko hula wyśmienicie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat bo mam problem jakis miesiac temu spalila mi sie zarowka podswietlenia panelu klimy.

Wskoczylem na forum i znalazlem super opis jak krok po kroku to naprawic ale tu zaczely sie schody.

Mianowicie nie moge za jasna cholere wyciagnac radia. Kupilem 2 pilniczki po 18 cm kazdy wcisnolem ile sie dalo w otwory w radiu i probuje wyciagnac a radio wychodzi z lewej strony bez klopotu (wogole cale łatwo sie rusza luzno do 2 cm) a z prawej strony cos blokuje. Jak sie je wsadzi do konca i szybko pociagnie slychac jakby sie cos o siebie obijalo jakby wkrecona sruba (zatrzask) blokowala o jakis twardy plasti w pewnym momencie.

Udalo mi sie wyciagnac je na jakies 2 cm i dalej kicha. Widac poza tym ze ktos ostro grzebal przy nim wczesniej bo po prawej stronie mam mocno pognieciona ramke radia i plastik wokol.

Czy moga blokowac przewody radia czy sa na tyle luzne ze bez klopotu powinny wyjsc razem z radiem?

Co moze blokowac to cholerne radio?

podpowiedzcie cos bo juz w desperecji jestem. Czy demontaz schowka moze pomoc w demotazu radia z tej prawej strony?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czytam i czytam...tez u siebie 2 dni temu poprawilem luty bo po wlaczeniu swiatel klimatronik migal ciagle ,wszystko dzialalo jak nalezy lecz migalo !! No to poprwailem te luty i tak jakby pomoglo a dzis znow odpalam i znowu miga wyswietlacz ,co estr garane znow poprawic te luty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czytam i czytam...tez u siebie 2 dni temu poprawilem luty bo po wlaczeniu swiatel klimatronik migal ciagle ,wszystko dzialalo jak nalezy lecz migalo !! No to poprwailem te luty i tak jakby pomoglo a dzis znow odpalam i znowu miga wyswietlacz ,co estr garane znow poprawic te luty...

Sprawdziłeś luty gniazda na płycie głównej? (tam gdzie podłączasz kabel od przedniego panela)

Jeżeli dobrze poprawiłeś luty gniazda panela, to przelutuj drugie gniazdo i będzie wszystko ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jeszcze raz sie zabralem za panel i poprawiam te luty

zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem szukalem i nie moglem znalezc, jak wyjac panel sterowania klimatyzacja ale w aucie po lifcie. Nie widac tam zadnych srubek a nie chce niczego na sile robic. Moze ma ktos jakies fitostory. Musze wyciagnac, bo cos mi brzeczy na panelem. Jak wyjme radio i od tylu wlaze reke, to czuje cos tam jakby jakas mebranka byla i ona caly czas drzy i wydaje denerwujacy dzwiek. Co to moze byc?

PS. Brzeczy tylko po odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co brzęczy to silniczki ustawiające nawiewy,klapy czy coś takiego też mnie to wkurzało, zdemontowałem schowek i widać jak po włączeniu zapłonu silniczek powoli przekręca dzwigienkę smarowałem ale nic się nie dało zrobić całe szczęście że brzęczy tylko przy odpaleniu i ewentualnie przy zabawie ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe szczęście że brzęczy tylko przy odpaleniu

Całe szczęście, że brzęczy. Jak przestanie to będzie problem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie tego silniczka wymienic, nareperowac? A jak wyjac panel klimy po fifcie?

To taki silniczek?

http://img714.imageshack.us/img714/5848/silniczekklimy.jpg

Czy ten silniczek sluzy do "odkurzania" , wydmuchiwania z tej komory powietrza?[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2010, 16:08_________________________________________________Bo to nie silniczek od nastawów, tylko ten co przedmuc**je ta komorę, ale najgorsze ze nie mogę się tam dostać. Jak zdjąć ten panel sterowania klimą po lifcie bo nie chce nic połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...